Vis tik jaunavedžiam dar teks palaukti, nes dėl netrukus vyksiančių Rotušės aikštės tvarkymo darbų santuokas į Rotušę numatyta sugrąžinti tik kitų metų pavasarį.
Visi rekonstrukcijos darbai ir įrengimas kainavo beveik 7 mln. eurų, visus darbus finansavo Kauno savivaldybė.
Baltąja gulbe vadinamas pastatas išsaugojo savo autentiką, bet gerokai išplėtė erdves ir jų funkcijas. Restauratoriai atkūrė nemažai istorinių detalių.
Beje, Rotušės fasadas nėra visiškai baltas, tačiau parinkta tokia spalva, kokia esą jis buvo anksčiau nudažytas.
Bene ryškiausi pokyčiai: sumontuotas liftas, atvertos rūsio patalpos, baigiama įrengti gausi šiuolaikiška miesto muziejaus ekspozicija bei palėpėje įkurta moderni parodų salė, tinkama ir bendruomeniškiems susibūrimams.
Dėl lifto iš pradžių kilo abejonių – ar jis nepakenks statinio konstrukcijai? Vis tik inžinieriai nuramino ir tuomet nuspręsta įrengti nedidelį, 4 žmones galintį kelti liftą.
Pasak Kauno mero Visvaldo Matijošaičio, Kauno rotušę drąsiai galima vadinti vienu svarbiausių miesto paminklų ir simbolių, kurį atpažįsta tiek kauniečiai, tiek kitų miestų gyventojai.
Rekonstrukcijos projektą ruošęs architektas Vytautas Biekša atskleidė, kad norėta kuo daugiau Rotušės erdvių atnaujinti ir atverti gyventojams. Į viršutinę jos dalį galima pakilti ne tik liftu, bet ir naujais laiptais.
Palėpėje įrengta visiškai nauja erdvė, kuri bus pritaikyta tiek parodoms, tiek renginiams.
Kauno meras V.Matijošaitis tikino esąs sužavėtas architekto V.Biekšos ir jo komandos darbu. Būtent jis parengė ir naujojo Santakos tilto per Nemuną projektą.
Kauno miesto muziejaus ekspozicijoms pritaikyta net 18 erdvių, kurios atspindi įvairių epochų Kauno istoriją. Muziejuje yra apie 800 eksponatų.
Pastarąjį kartą Kauno rotušės rekonstrukcija pagal architekto Žybarto Simonaičio projektą buvo atliekama 1965–1973 metais. Tuomet pastatas įgavo dabartinį vaizdą.
2001–2016 metais vyko fragmentiški vidaus tvarkymo darbai, o 2018-aisiais po rekonstrukcijos atvertas Rotušės bokštas.
2042 metais bus švenčiamas Rotušės 500 metų jubiliejus.
Rotušės atidarymo proga rengiama šventė kauniečiams. Veiksmas Rotušės aikštėje prasidės jau beveik sutemus, apie 21.30 val. Muzikantų ir šokėjų pasirodymai kvies į kelionę laiku per skirtingas Kauno epochas: nuo klestinčio pirklių ir amatininkų miesto iki XVII amžiaus nuopuolių, nuo Laikinosios sostinės virsmų iki pat šių dienų proveržį išgyvenančio Kauno.
Į sceną žengs grupė „Hansanova“, Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius, Jeronimas Milius su „Ąžuolyno“ orkestru, Gabrielė Nausėdaitė ir Simas, Kauno Šampaninis choras. Vakaro programą papildys šokio virtuozai ir įspūdingas ugnies šou. Renginį vainikuos unikalus vertikalaus šokio pasirodymas ant rotušės sienų.
Atidarymo renginys taps įžanga į Kauno miesto muziejaus programą „Tavo vestuvės su Kaunu!“. Liepos 12–18 dienomis kauniečiams bus pristatyta naujoji ekspozicija, vyks edukacinės veiklos bei renginiai, skirti iš arčiau pažinti atsinaujinusią rotušę.
Kauno miesto muziejus kiekvienos dienos programą skirs vis kitoms grupėms. Čia laukiamos šeimos, senjorai, tėveliai su kūdikiais ir vaikais iki trejų metų.
Renginių įvairovė įtrauks senjorus, suplanuotos ekskursijos Trečiojo amžiaus universiteto studentams, diskusija apie miesto simbolio pasikeitimus. Atlikėja MIGLOKO surengs balso dirbtuves, koncertuos grupė „Superkoloritas“.