Prieš kelias dienas paaiškėjo, kad nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“, iš kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ perimdama „Venetus Capital“ akcijas, sumokės 6 mln. eurų.
„Venetus Capital“ yra pagrindinė Vilniaus daugiafunkcio komplekso akcininkė.
Anot „Hanner“ vadovo Arvydo Avulio, galutinė suma jau aiški, nors sutartys dar nepasirašytos. Šiuo metu laukiama Europos Komisijos sprendimo išvadų dėl nacionalinio stadiono statybų. Užsidegus žaliai šviesai bus pasirašyta akcijų pirkimo–pardavimo sutartis ir pradedami darbai.
Anksčiau nacionalinio stadiono komplekso statybas turėjo įgyvendinti „BaltCap“, bet po to, kai paaiškėjo, kad buvęs fondo partneris Šarūnas Stepukonis galėjo pasisavinti apie 40 mln. eurų ir bent dalį jų pralošti kazino, fondas nutarė pasitraukti iš projekto.
Savivaldybės taryba gegužės viduryje pritarė nacionalinio stadiono statybų projekto pakeitimų patikslinimui. Jų buvo imtasi po gautos Viešųjų pirkimų tarnybos nuomonės ir derybų su kitomis projekto šalimis.
Paskelbus, kad pakoreguotas projektas savivaldybei bus 20 tūkst. eurų pigesnis nei tas, kuriam taryba pritarė vasario pabaigoje, ši žinia sulaukė pašaipų.
Juolab, kad nacionalinio stadiono projektas 2008 metais buvo atpigintas beveik 23 mln. eurų, kai nuspręsta, kad objektas neturės jį išilgai apglėbiančios arkos, kuria taip didžiavosi projekto autorius architektas Algimantas Nasvytis. Tai reiškė, kad stadionas neturės ir tento, kuriuo planuota uždengti visą areną.
Bet tai jau praeitis. Paskui stadiono projektas pradėjo brangti, jį teko indeksuoti. Paskutinė indeksuojama suma projekto statybinei daliai – 24,1 mln. eurų.
O prieš tai paaiškėjo, kad betono konstrukcijos po ilgos pertraukos nebetinkamos eksploatuoti, jos buvo išsprogdintos ir nugriautos. Šiuo metu stadiono vietoje likusi tik plynė.
Tad Vilnius iš naujo statys 18 tūkst. vietų stadioną, kurio kaina po pakeitimų sieks 51,2 mln. eurų, stadiono cokoliniame aukšte suprojektuotas sporto muziejus kainuos 5,8 mln. eurų, sporto centras su universalia arena, vidaus salėmis ir lauko aikštynų kompleksu – 27 mln. eurų.
Kultūros centrui su biblioteka teks skirti 7,37 mln. eurų, vaikų darželiui – 5,47 mln. eurų, o visos teritorijos sutvarkymo darbai atsieis 16,7 mln. eurų.
Likusios investicijos teks tyrimams, projektavimui ir statybos finansavimo kaštams.
Gavus Europos Komisijos pritarimą pokyčiai turėtų būti galutinai patvirtinti naujajam investuotojui perimant projekto bendrovę.
Po šio etapo statybos darbai ant Šeškinės kalno, kaip skelbiama, įsibėgės. Pratęsus projekto įgyvendinimo terminą nacionalinis stadionas turėtų būti užbaigtas iki 2026 metų pabaigos.