Brangiausi namai ir būstai Lietuvoje – kokie tai apartamentai ir kas šiandien juos renkasi

2024 m. gegužės 17 d. 14:00
Praėjusių metų pabaigoje Vilniuje įvyko didžiausias Lietuvos istorijoje gyvenamojo būsto pardavimo sandoris – parduota prabangi rezidencija Žvėryne už beveik 5 mln. eurų. „Baltic Sotheby‘s International Realty“ partnerė Egidija Bružienė džiaugiasi, kad pirkėjas įspūdingo, beveik 800 kv. m namui buvo surastas per išties trumpą laiką, vos kelis mėnesius.
Daugiau nuotraukų (19)
„Todėl, kad unikalių namų Vilniaus centre yra labai mažai, tad įsigyti tokį turtą daugelio trokštamoje vietoje yra itin retai pasitaikanti galimybė. O šis namas stovi dideliame, taisyklingos formos, išpuoselėtame sklype brangiausioje Žvėryno dalyje“, – pabrėžė Egidija.
Tokio prabangaus nekilnojamojo turto pardavimo procesas vyksta be jokios reklamos, ir šį kartą pasiūlymas buvo teikiamas tik siauram žmonių ratui – klientams, kurių poreikius NT ekspertai puikiai žino. Net 30 proc. vykstančių sandorių yra neviešinami, tad jei žmogus ieško išskirtinių namų, greičiausiai tokių skelbimuose neras.
„Mes žinome, ko ieško mūsų klientai , tarkime, 300 kv. m buto Vilniaus senamiestyje, tada kalbiname potencialius tokio NT pardavėjus ir taip suvedame abu sandorio dalyvius.
Konkrečiai kalbant apie šį brangiausią gyvenamojo būsto sandorį norisi paminėti, kad nors ir nebuvo viešinamas, pirkėjas buvo surastas per išties trumpą laiką, vos kelis mėnesius nuo viešai neskelbiamo pardavimo pradžios. Unikalių namų Vilniaus centre yra labai mažai, tad įsigyti tokį turtą daugelio trokštamoje lokacijoje yra itin retai pasitaikanti galimybė.
– Kas labiausiai pakelia, o kas smukdo prabangaus NT kainą? Koks prabangiausias apartamentų projektas šiuo metu Vilniuje ar Lietuvoje, kuriame namus gali įsigyti žmogus, turintis neribotą biudžetą?, – pasiteiravome E.Bružienės.
Didžiausią pridėtinę vertę kuria vieta ir pats projektas, jo vystytojas, architektūra, unikalumas, kokybė, infrastruktūra, automobilių parkavimo sprendimai, gražiai išpuoselėta aplinka. Labai svarbi kaimynystė, jei kalbame apie daugiabutį. Pageidautina, kad aukšte būtų tik keli butai, greta gyventų solidūs žmonės, kurie rūpinasi ne tik savo namais, bet ir bendro naudojimo erdvėmis, nes tai reiškia, kad viskas bus puoselėjama ir laikui bėgant tokio NT vertė tikrai nekris. Deja, šiandien tokių būstų yra labai nedaug, o kartais reikia laukti ir kelerius metus.
Vieni tokių laukiamiausių projektų buvo „Šaltinių namai. Attico“, „Misionierių sodai“ Vilniuje, „Auksinių kopų“ kompleksas Nidoje. Tokios kokybės projektai jau nuo pirmos pristatymo dienos sulaukė itin didelio pirkėjų dėmesio ir iki šiol yra vieni populiariausių projektų ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje. Todėl, kai rinkoje atsiranda galimybė įsigyti būstą tokiuose namuose bei tapti jų bendruomenės dalimi – susidomėjimas visuomet labai didelis.
Šiandien rinkoje yra didžiulė kokybiško būsto paklausa, už tokį pirkėjai pasiryžę daug mokėti. Nes jie išsilavinę žmonės, kuriems nereikia aiškinti, jog tokiam turtui pastatyti ir įrengti buvo naudotos aukščiausios kokybės medžiagos bei brangūs dizaino sprendiniai.
Atskleidė, kas Vilniuje nuomojasi brangiausius namus
– Pastebėjau, kad ieškote nuomai būsto už 10 tūkst. eurų per mėnesį. Verta nuomotis tokį brangų būstą?
– Čia klausčiau ne kodėl verta ar neverta, o kokie kriterijai keliami būstui ir ką Lietuvos (ar šiuo konkrečiu atveju Vilniaus) NT nuomos rinka gali pasiūlyti. Esame išnuomoję tikrai ne vieną gyvenamąjį būstą už panašų bei didesnį biudžetą. Kas nuomojasi tokį? Dažniausiai tai į Lietuvą dirbti ar kurti verslą atvykę užsieniečiai. Šie žmonės įpratę gyventi erdviuose, stilinguose, itin kokybiškai įrengtuose namuose, kurie savaime suprantama yra išskirtinėse vietose – miesto centre, Senamiestyje, uždaruose užmiesčio kvartaluose. Pasitaiko, kad prabangius būstus nuomojasi ir lietuviai – kol ieško ar statosi savo svajonių namus, nori pagyventi trokštamoje vietoje, „pasitikrinti“, ar ta vieta išties jiems tinka ir patinka. Nuomos kainą visada vertiname pagal būsto rinkos vertę ir investicinę grąžą.
– Įdomu, kada po nepriklausomybės atgavimo rinkoje pasirodė pirmieji brangūs, naujos statybos namai – kaip jie atrodė? Tai turbūt buvo šešėlinio, prieštaringai vertinamo verslo atstovų namai-pilys. Ištrūkę iš priespaudos taip suprato prabangą – daug ir blizgančio turto? Kada atsirado pirmieji geros architektūros namai? Kokios tada buvo jų kainos?
– Brangūs, jau kur kas kokybiškesnės, vertę išlaikančios architektūros namai Lietuvoje pradėti statyti maždaug nuo 2000 metų. Iki tol statyti brangūs namai dažniausiai tik nesėkmingai atkartodavo pilių vizijas, tad matydavome didelių plotų, neharmoningai aukštus ir mažomis erdvėmis išplanuotus namus, kuriuose gyventi žmogui tikrai nebuvo nei jauku, nei komfortiška. Akivaizdu, kad buvo siekiama pabrėžti savo statusą. Tuo metu ir užsakovai, ir architektai neturėjo tiek galimybių keliauti po pasaulį, informacijos pasiekiamumas buvo labai ribotas, tad ir supratimo, kaip kurti didelius, brangius namus turėjome itin mažai.
– Ar brangiausių namų interjerus kuria patys gyventojai, ar tokių jau nebelikę – visi samdosi profesionalus?
– Dirbu tarptautinėje NT kompanijoje, daug keliauju, tad esu mačiusi daug prabangių interjerų tiek užsienio šalyse, tiek ir Lietuvoje. Galiu drąsiai teigti, kad išskirtinai geras namų interjeras visada bus bendras profesionalaus architekto ar dizainerio ir užsakovo rezultatas.
Žinoma pasitaiko atvejų, kai profesionalui suteikiama visiška kūrybinė ir finansinė laisvė – tada šeimininkai mėgaujasi išskirtiniais namų interjero sprendimais, tačiau tai reta išimtis, ne taisyklė. Geras interjeras neatsiejamas nuo namų savininkų pomėgių, meilės dizainui, menui, supratimo kokie sprendimai kuria vertę, o į kuriuos itin madingus akcentus investuoti gal ir neverta.
– Ar atspėjate NT kainą, jį kruopščiai apžiūrėjusi? Kuo prabangaus NT vertinimas skiriasi nuo kitų būstų vertinimo?
– Ilgametė mano ir mūsų įmonės kolegų patirtis ir profesionalumas lemia tai, kad kainos nespėliojame, mes įvertiname turtą remdamiesi įvykusiais sandoriais, analizuodami rinkos pasiūlą ir paklausą, ekonomines tendencijas ir žinoma, kruopščiai vertindami kiekvieno turto savybes bei unikalumą. Dažniausiai žinome, koks bus potencialus pirkėjų portretas, kokie pagrindiniai jų kriterijai būstui ir perkamoji galia. Prabangaus būsto negalime vertinti įprastai naudojamu statistiniu rinkos vidurkiu.
Visi projektai – su kvapą gniaužiančiais vaizdais pro langus
„Prabangaus nekilnojamojo turto ašis – aukščiausia gyvenimo kokybė. Tokį turtą žmonės įsigyja kaip pagrindinį šeimos būstą, kuris perleidžiamas iš kartos į kartą. Todėl nenuostabu, kad čia itin svarbūs individualūs, išskirtiniai, itin kokybiški architektūriniai sprendimai – jie užtikrina tvarumą, kuria išliekamąją vertę“, – tuo neabejoja ir Vaida Bisigirskienė, išskirtinius NT projektus vykdančios tarptautinės įmonės „Pro Kapital“ Pardavimų ir marketingo vadovė.
Nors didžioji Vilniaus senamiesčio dalis įsikūrusi miesto papėdėje, „Pro Kapital“ savo projektams renkasi teritorijas tik ant kalvos, iš kur atsiveria nuostabūs vaizdai. O štai, „Šaltinių namų“ sklypas patenka dar ir į UNESCO paveldo teritoriją, tad čia gyventojams sukurta išskirtinė galimybė tapti istorijos dalimi. Raudonų čerpių stogai išskiria Vilniaus senojo miesto kontūrą, kurios dalimi virto ir „Šaltinių namai“.
Projektas išsiskiria ir erdviais vidiniais kiemais be automobilių, o tai reiškia, kad gyventojai Vilniaus centre turi visišką ramybę, savo automobilius saugiai palikę požeminėje stovėjimo aikštelėje.
„Šaltinių Namai I Attico“ projekte žengėme žingsnį dar toliau – pasitelkėme italų koncepcijų architektą Gianmarco Cavagnino, kuris suprojektavo unikalų vidinį kiemą. Sklypo forma yra netaisyklinga, o G. Cavagnino jam suteikė simetriją, tvarką ir kartu sukūrė grožį – žaliuojantį itališką sodą su integruota laistymo sistema virš požeminės parkavimo aikštelės. Visas italo idėjas puikiai išpildė mūsų kraštovaizdžio kūrėjai. Kiekvienam butui skirtinguose aukščiuose buvo suprojektuotos privačios terasos, mat privatumas ir ramybė Premium segmente ypatingai svarbūs“, – pastebi V.Bisigirskienė.
Pasak jos, Premium segmentui taip pat labai svarbūs vieta, gera kaimynystė, taip pat aukštos būsto lubos, įkvepiantis vaizdas pro langą – nuo senamiesčio bokštų iki žaliuojančio sodo, erdvios privačios terasos. Vienas iš esminių elementų yra ir paslaugos. Pavyzdžiui Paryžiuje ar Niujorke, turtas niekada nebus prabangus, jeigu jis neturės pilno paslaugų paketo, kuris užtikrina gyvenimo kokybę.
Prabangų nekilnojamąjį turtą šiandien įsigyja išsilavinęs, daug keliaujantis, aukštus standartus sau ir kitiems keliantis žmogus.
„Dažnas mūsų klientas turi nekilnojamo turto ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse, todėl puikiai žino, ko nori – unikalių NT sprendimų. Tad didelė dalis prabangiam būstui keliamų reikalavimų ateina iš klientų. Per 30 metų „Pro Kapital“ augo kartu su savo klientais, todėl puikiai žinome jų lūkesčius ir į juos investuojame. O globaliame pasaulyje šie poreikiai atliepia vienas kitą, nepaisant to, ar gyveni Lietuvoje, ar Paryžiuje“, – pabrėžė V.Bisigirskienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.