Vilniaus savivaldybės tarybos opozicijos lyderis Artūras Zuokas žurnalistams teigė, kad nedalyvavę politikai neteks trečdalio savo darbo užmokesčio.
„Pagal Tarybos darbo reglamentą, kiekvienas, kuris turėjo dalyvauti, bet nedalyvavo Tarybos posėdyje, neteks dalies savo darbo užmokesčio. Šiuo atveju trečdalio. Kitaip tariant, žinome, kad meras nusiderėjo 25 tūkst. eurų derybose su „BaltCap“, tai šiandien analogišką sumą sutaupysime vien tik mokesčių mokėtojų pinigų, nes valdančioji dauguma neatėjo“, – penktadienį savivaldybėje žurnalistams kalbėjo A. Zuokas.
Kitos savaitės trečiadienį savivaldybė rinksis į eilinį posėdį, kur bus svarstomas pagal Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) išvadas pakoreguotas Daugiafunkcio komplekso projektas.
Sostinės savivaldybė anksčiau skelbė, kad šio vasario mėnesį patvirtinto projekto vertė pagal naujas korekcijas mažės 25 tūkst. eurų. Tačiau, Eltai A. Zuokas teigė, kad pagal VPT išvadas sutaupyti galima būtų daugiau – mažiausiai 2 mln. eurų.
Anot jo, frakcija siūlo panaikinti vasario mėnesį tarybos sprendimą patvirtinti Daugiafunkcio komplekso statybos projektą ir skelbti naują rangos konkursą statybos darbams atlikti. Tai, anot A. Zuoko, užtikrins, kad stadionas būtų pastatytas už „sąžiningą“ kainą, taip pat frakcija siūlo rangos konkursus skirtingiems Daugiafunkcio komplekse numatytiems objektams statyti skelbti atskirai.
V. Benkunskas: tarybos narių nedalyvavimas posėdyje – geras jo turinio įvertinimas
Tuo metu Vilniaus meras Valdas Benkunskas žurnalistams aiškino, kad daugumos tarybos narių nedalyvavimas neeiliniame posėdyje buvo geras opozicijos „tuščio papolitikavimo“ įvertinimas. Anot jo, visi reikalingi sprendimai dėl Nacionalinio stadiono projekto bus priimti trečiadienį.
„Yra labai geras įvertinimas viso turinio ir koks yra žanras. Mes turime rinkiminį laikotarpį, turime kitą trečiadienį sprendžiamą klausimą. Viskas yra labai aiškiai sudėliota. Bet jeigu nori papolitikuoti tuščiai, man tai daug nekainavo. Tai 10 min. sušaukti posėdį ir ateiti iki salės“, – savivaldybėje kalbėjo V. Benkunskas.
„Esminis dalykas, kad klausimas, kurį bandoma čia spręsti yra sprendžiamas darbine tvarka Vilniaus miesto administracijoje su Švietimo ministerija, kitomis institucijomis. O visi sprendimai, kurie yra reikalingi, bus priimti kitą trečiadienį“, – pažymėjo jis.
Vilniaus miesto savivaldybės administracija balandžio pabaigoje pranešė koreguosianti daugiafunkcio komplekso, į kurį įeina Nacionalinis stadionas, projektą. Atsižvelgus į VPT vertinimą, bus mažinamas investicijų indeksavimo intensyvumas.
Nurodoma, kad vasario mėnesį savivaldybės patvirtinta 157,25 mln. eurų projekto vertė mažės iki 157,23 mln. eurų – numatytas biudžeto lėšų poreikis bus 25 tūkst. eurų mažesnis nei iki korekcijų.
Derantis dėl daugiafunkcio komplekso investicijų indeksavimo ir papildomų darbų kainos, buvo sprendžiama ir dėl statybos finansavimo kaštų.
„Koncesininkas derybų metu sutiko padaryti nuolaidą statybos finansavimo kaštams statybos metu ir sumažino juos nuo 6,37 proc. iki 5,25 proc. per metus“, – pranešė savivaldybė.
Kaip teigiama išplatintame pranešime, dėl numatomo investicijų indeksavimo intensyvumo mažinimo koncesininkas atsisakys Vilniaus savivaldybei ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) suteiktų statybos finansavimo nuolaidų, dėl to bendras viešųjų lėšų poreikis keisis minimaliai – į mažesniąją pusę savivaldybės ir ŠMSM naudai.
Vis tik VPT vertinimu, Vilniaus valdžia atsižvelgė tik į dalį pakeitimų, o dėl pastabų, į kurias nebuvo atsižvelgta, Tarynba kreipsis į instituciją tikėdamasi paaiškinimų.
Vilniaus miesto tarybos posėdis suplanuotas gegužės 15 dieną. Europos Komisijos išvadą tikimasi gauti dar iki vasaros, nurodė savivaldybė.
ELTA primena, kad vasario pabaigoje Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė pokyčiams, numatytiems sostinės daugiafunkciame projekte.
Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje iš kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ ketina perimti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“. Jos savininkas Arvydas Avulis nurodo, kad stadiono statybas galėtų užbaigti iki 2026 metų pabaigos. Pasak sostinės mero Valdo Benkunsko, vien faktinė statybų kaina nuo 2020 m. pradžios iki 2022 m. vidurio padidėjo 40 proc.
Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.
V. Benkunsko teigimu, po indeksavimo Nacionalinis stadionas su visu daugiafunkciu kompleksu turėtų kainuoti maždaug 1,2 mln. eurų daugiau nei planuota anksčiau, t. y. 157,2 mln. eurų. Skaičiuojama, statybos darbai pabrango 27,1 mln. eurų, dar prisidėtų naujų darbų (3 tūkst. papildomų vietų stadione ir universali arena), t. y. 13 mln. eurų. Tačiau teigiama, kad 38,1 mln. eurų būtų galima sutaupyti skolinantis tik 2 m., o ne 22 m., kaip planuota anksčiau.