Aukštaitijoje atgimsta legendinis kurortas: būsto kainos čia prasideda nuo 1250 eurų už kv. m

2024 m. gegužės 3 d. 12:12
Lrytas.lt
Nuosavas būstas lietuviams visuomet buvo savotiškas saugumo uostas. Pastaraisiais metais sumažėjęs aktyvumas nekilnojamojo turto rinkoje vėl sugrįžta į savas vėžes – vėl kaistanti rinka išduoda tam tikrus pokyčius. Pokyčiai nėra netikėti, priešingai – juos jau kurį laiką buvo galima nujausti – vis daugiau naujakurių gyvenimui renkasi būstus ne tik miestų daugiabučiuose, o individualius namus ir gyvenimą priemiestyje.
Daugiau nuotraukų (11)
Visas privalumų paketas
Priemiesčių patrauklumą didina visas privalumų paketas: tai ne tik galimybė pasinaudoti valstybės parama, bet ir tai, kad galima įsikurti kur kas erdvesniame būste, turėti savą kiemą arba būnant kur kas arčiau gamtos, naudotis kitomis, tik miestui būdingomis galimybėmis.
Panevėžio miesto savivaldybės manymu, priemiestinių gyvenviečių patrauklumą jaunų šeimų tarpe didina gerai išvystyta infrastruktūra, platus ir toliau plečiamas ugdymo įstaigų tinklas, patogus susisiekimas su miestu. Jaunoms šeimoms aktualus priemiestinėse gyvenvietėse siūlomas pigesnis būstas, didesnis žemės sklypų pasirinkimas, pigesnė žemė, taip pat – ekologiškesnė aplinka.
Be abejo, patraukliu kriterijumi išlieka tai, kad jaunos šeimos, norinčios įsikurti įvairiuose Lietuvos regionuose, tarp jų ir Panevėžio rajone, gali pasinaudoti valstybės teikiama subsidija įsigyti pirmajam būstui. Dėl to, miestų pakraščiai virsta jaunų šeimų traukos centru.
Visa Panevėžio miesto savivaldybė patenka į teritoriją, kurioje galioja parama jaunoms šeimos, įsigyjančioms pirmą būstą. Jauna šeima, kurioje abu sutuoktiniai arba vienas vaiką auginantis tėvas ar mama yra ne vyresni kaip 36 metų, gali pretenduoti į valstybės paramą būsto kredito daliai.
Savivaldybės dėmesys infrastruktūrai
Šiandien Panevėžio miesto bei rajono savivaldybės skiria didžiulį dėmesį infrastruktūros gerinimui (rengiami vandentiekio ir nuotekų tinklai, apšvietimas), balansuojama urbanistinė plėtra, diegiamas interneto ryšys, didinamas el. paslaugų prieinamumas, racionalus komunalinių atliekų tvarkymas, mikroparkų, estetinių gojų ir želdinių plotų plėtra ir dar daugiau.
Miestas ir jo apylinkės sparčiai atsinaujina: pernai atverta dar viena miestelėnų rekreacijai skirta erdvė – baigtas įgyvendinti Kniaudiškių parko projekto I etapas. Žaliojoje erdvėje įveista nauja augmenija, išvalytas užpelkėjęs vandens telkinys, rytinėje vandens telkinio pakrantėje įrengtas amfiteatras. Naujoji rekreacinė erdvė pritaikyta neįgaliesiems.
Panevėžio regiono 2022–2030 metų plėtros plane yra parengtas ir numatytas „Rekreacinės erdvės sukūrimas, atgaivinant Berčiūnų miško parką“ projektas, keliantis šios miesto dalies patrauklumą vietos gyventojams ir nekilnojamo turto vystytojams.
„Rinkoje matome poreikį ir perspektyvas, todėl nuolat kalbamės su nekilnojamojo turto vystymu užsiimančiomis bendrovėmis ir pastebime jų susidomėjimą. Be to, stengiamės, kad Panevėžio miestas ir apylinkės taptų puikia vieta ilsėtis. Dėl to, stengiamės sudaryti palankias sąlygas kokybiškam gyvenimui, kurtis saugiai ir išsilavinusiai bendruomenei, investuoti į kultūros ir socialinių objektų infrastruktūrą.
Šių tikslų siekiama visoje savivaldybės teritorijoje, neišskiriant ir nutolusių seniūnijų. Taip pat įgyvendiname policijos pareigūnų pritraukimo į Panevėžio rajoną skatinimo ir finansavimo priemonių programą. Taip sukuriamos geresnės sąlygos ieškoti karjeros galimybių“, – teigia Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Toliušis.
Rinka – permainų sūkuryje
Nekilnojamojo turto bendrovės „Hausitus“ vadovas Vaidas Šukys teigė, kad pastaraisiais metais prognozuoti, kokių pokyčių laukti NT rinkoje, labai sudėtinga. Neapibrėžta geopolitinė situacija, infrastruktūros mokestis, gerokai išaugusios palūkanos į nekilnojamojo turto rinką įneša tam tikrų korekcijų.
Šie veiksniai, pasak NT specialisto, patys savaime nėra blogi, tačiau kiekvienas pokytis, ar tai būtų išaugusios paskolos kainos ar mokestis sukelia tam tikrą visuomenės priešiškumą, kuris ilgainiui nuslopsta per pirmus tris mėnesius.
„Vėliau žmonės pripranta ir prie pačių blogiausių naujienų ir ima gyventi įprastai, nekreipdami dėmesio į jas. Pavyzdžiui, pradžioje pakilus palukanoms buvo jaučiamas paklausos sumažėjimas, kuris jau dabar, pamažu, sugrįžta į pirminę būseną. Vieni susitaiko su aukštesnėmis palūkanomis, o kiti – tikisi jų mažėjimo. Visgi, kas išties moka skaičiuoti ir ima paskolą 30 metų laikotarpiui, puikiai supranta, kad per tokį gan ilgą laiko tarpą bus ne vienas palūkanų pakilimas ir nuolydis, tad neverta nerimauti dėl to, kad šiandien palūka nos pakilusios“, – tikina įmonės vadovas.
Pasak nekilnojamojo turto analitiko, kol kas sunku numatyti, kaip toliau keisis NT kainos, kurios šiuo metu laikosi stabiliai, todėl nematyti ryškaus judėjimo nei viena kryptimi. Vis dėlto lietuviams, skirtingai nei vakarų europiečiams, nuosavas būstas yra tarsi saugumo garantas ir netgi kylant kainoms būstų pirkimai nesustoja.
O ką perka pirkėjai, priklauso tik nuo jų galimybių ir situacijos rinkoje. Paskutiniais metais specialistai pastebi tendenciją, kad daugėja sandorių, kai būstai įsigyjami naujos statybos namuose. Auga ne tik naujų įsigyjamų būstų kiekis, bet ir jo santykis su senos statybos būstais. Tai lemia ir technologiniai pokyčiai, ir vizualiniai sprendimai.
Kita akivaizdi tendencija – žmonės noriai renkasi namus už miesto. „Dembava ir Velžys vieni mėgstamiausių naujakurių priemiesčių. Žvelgiant Šiaulių kryptimi, galime pastebėti komercinio turto plėtrą.“, – įžvalgomis dalijasi jis.
NT specialistas atkreipia dėmesį, kad priemiesčiai vilioja ypač jaunas šeimas, kurioms svarbiausia geras susisiekimas su miestu, mokyklos ir darželiai bei supanti gamta. Visgi, pasak jo, per keletą metų išaugusi paklausa įtakojo žemės sklypų kainas.
Į priemiestį – mėgautis visaverčiu gyvenimu
Laimingesni, atsipalaidavę savo laiko šeimininkai. Taip galima pasakyti apie tuos, kurie miestų šurmulį, užterštą orą, automobilių spūstis gatvėse iškeitė į ramesnį ir lėtesnį gyvenimą priemiesčiuose. Kasmet vis daugiau šalies didžiųjų miestų gyventojų kuriasi priemiesčiuose. Naujakurius vilioja sąlygos kurti verslą, besiplečianti infrastruktūra, švietimo įstaigos, o svarbiausia – ranka pasiekiama gamta, gaivus oras.
Vis labiau ryškėjančią tendenciją, kurią diktuoja gyventojų noras turėti erdvesnius namus, glaudesnį santykį su bendruomene ir poreikis būti arčiau gamtos, patvirtina ir netoli Panevėžio įsikūrusiame Berčiūnų priemiestyje projektą „Pušyno gaivos apartamentai“ vystančios NT plėtros bendrovės „Panvalda“ atstovas Marijus Balys.
„Atidžiai stebėdami rinką ir aktyviai konsultuodamiesi su NT pardavimo ir finansavimo specialistais matome akivaizdžius rinkos stabilizacijos ženklus – susidomėjimas mūsų projektų tai tik patvirtina. Be abejonės, džiaugiamės projekto sėkme, nes didelė apartamentų dalis buvo rezervuota dar projektavimo stadijoje, o šiai dienai yra likę vos keli laisvi butai“, – pasakoja jis. – Būsimi pirkėjai ateina jau apsisprendę, gerai įvertinę savo norus ir finansines galimybes.
Džiugu, kad mūsų klientai atranda būtent mus ieškodami kokybiško gyvenimo sprendimų su papildoma pridetine verte – patrauklia aplinka, moderniais šildymo-vėdinimo sprendimais, poilsio zonomis ir stipria bendruomene“.
Pasak projekto vystytojo, toks sėkmingas startas toliau diktuoja darbų eigą – netrukus bus pradedami antrojo etapo projektavimo darbai, kurių vizija bus pateikta Panevėžio rajono savivaldybei ir visuomenei įvertinti.
Primename, kad Panevėžio rajono savivaldybei paskelbus aukcioną, po veiklos sustabdymo kelerius metus stovėjusi Berčiūnų mokykla buvo akimirksniu nupirkta, o jai numatyta nauja, gyvenamoji paskirtis. Jau pirmajame aukcione mokyklą nupirkusi įmonė paskelbė, kad šį pastatą prikels naujam gyvenimui, o ir visą gyvenvietę siekia paversti nauju traukos centru.
„Didžiuojamės savo projektu galėdami prisidėti prie legendinio Berčiūnų kurorto atsinaujinimo. Berčiūnai kraštiečiams vis dar kelia nostalgiškus jausmus – tai vietinių gyventojų ir miestelėnų vaikystės atsiminimų vieta, kurioje buvo sportuojama, važinėjama dviračiais, vyko maudynės iki vėlumos ir buvo kitaip leidžiamas laisvalaikis“, – prisimena vystytojas.
Miesto centras ar kaimynystėje suplanuota „Rail Baltica“ stotis automobiliu pasiekiami vos per kelias minutes, kaip ir RYO prekybos centras bei kiti Panevėžio miesto infrastruktūros objektai.
Projekto vystytojas atkreipia dėmesį, kad žmogus, pasirinkęs gyventi siūlomuose apartamentuose, gauna ne tik gyvenamąjį plotą, bet ir šiuolaikinio gyventojo poreikius atliepiantį gyvenimo būdą: ergonomiškai suprojektuotus ir gerai izoliuotus butus, baseiną su poilsio zona vidiniame komplekso kieme, sporto aikšteles ir žaliosias erdves. Būsto kainos šiame kvartale prasideda nuo 1250 eurų už kv. metrą.
Jis patvirtina, kad pasibaigus projektavimo etapui ir pavykus sklandžiai susitvarkyti visus projekto dokumentus, statybos pradėtos, o darbai šiuo metu vyksta pilnu pajėgumu. Statybos darbus planuojama pilnai užbaigti dar šiemet.
Neabejotinai, kasmet Panevėžio regione atsiranda naujų, šiuolaikinio gyventojo poreikius atliepiančių projektų, akcentuojančių įsipareigojimą kurti gyvybingą ir perspektyvią aplinką visiems gyventojams. Nauji gyvenamojo būsto projektai, modernios infrastruktūros plėtra, tvaraus miesto koncepcijos diegimas – tai tik kelios sritys, kuriose pastebima nuolatinė pažanga.
BūstasButasPanevėžys
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.