Butas – milijonas eurų: taip šiandien atrodo namai, už kuriuos negaila krūvos pinigų

2023 m. gruodžio 13 d. 14:59
Lrytas.lt
Butas už milijoną eurų – ne kiekvieno kišenei, tačiau tokių pasiūlymų skelbimų portaluose vis daugėja, o šeši nuliai nebelabai ir stebina. Tereikia paieškos lauke įvesti „butas per milijoną“, ir šiandien gauni mažiausiai trisdešimt pasiūlymų Lietuvoje, tiesa, dauguma brangių būstų – sostinėje ir pajūryje.
Daugiau nuotraukų (30)
„Tai labai prestižinė ir neeilinė vieta, kurioje apskritai labai mažai parduodamų butų. Retas laimikis -gauti tokioje vietoje butą“, – portalui lrytas.lt apie butą labiausiai vertinamoje Vilniaus senamiesčio vietoje – Stiklių gatvėje, sakė NT brokerė Kotryna Mieliūnaitė.
„Trijų kambarių bute įrengta erdvi svetainė kartu su virtuve, pagrindinis miegamasis, darbo ar vaiko kambariai, vonios kambarys, yra balkonas visi reikalingi baldai, langai orientuoti į rytinę ir vakarinę puses. Taip pat yra liftas, oro kondicionavimo sistema, namo teritorija stebima vaizdo kameromis, o už papildomą kainą galima įsigyti ir parkavimo vietą vidiniame kieme, – rašoma domoplius.lt.
Brokerė patikino, kad nors butas įrengtas standartiškai ir jame nėra neeilinių dizaino sprendimų, tačiau, pasak jos, tiek baldai, tiek buitinė technika parinkta kokybiška. Būtent šio buto kainą lemia jo dydis ir prestižinė vieta.
NT ekspertė Karina Paulauskaitė sako, kad butų už milijoną paklausa šiandien tikrai yra nemaža, bet ir lūkesčiai tokiems butams yra pakankamai aukšti, gal todėl tokių sandorių sudaroma nedaug.
„Milijonas yra ir tam tikra psichologinė riba, nors ir labai nedaug, bet jau per milijoną žmogus nelinkęs investuoti, net jeigu tai ir nežymus skirtumas, kad ir dešimt proc. daugiau“, – pastebi K. Paulauskaitė.
Tačiau tokia kaina, pasak ekspertės, šiandieninėje rinkoje dažniausiai yra pagrįsta, nes paprastai tokie butai yra labai geroje vietoje, turi patikimą kaimynystę, gražius vaizdus pro langus, yra erdvūs, kokybiškai įrengti, su visais šiuolaikiniais inžineriniais sprendimais.
„Paprastai tokius butus įrengia interjero dizaineriai, renkamasi vardinius, aukščiausios klasės itališkus baldus ir medžiagas, tokiuose būstuose įrengta moderni inžinerija: šildymas, šaldymas, vėsinimas, vėdinimas, grindinis šildymas. Neretai pageidaujami ir kiti dalykai: pastato klasė, ne viena stovėjimo vieta, geri statybiniai sprendiniai, kiemas, saugumas, papildomos patalpos ar laisvalaikio erdvės“, – vardijo K. Paulauskaitė.
Kita vertus, milijoną gali kainuoti ir labai senas būstas, bet jis vertingas, nes unikalus: „Tai gali būti XVII-XVIII amžiaus pastatas su savo istorija, galbūt su išlikusiomis freskomis, su vaizdu į bažnyčią ar jos varpus, autentiškais baldais, turinčiais savo amžiaus svertą. Tokiu atveju jau svarbūs ne inžineriniai klausimai, o unikalumas, kurie per dešimtmečius kuriami ir toliau“.
Ji išskyrė ir tai, kad žmonės, kurie turi milijoną, buto įsigijimui skiria nemažai laiko. Jie neskuba, sprendimą gali priimti ir po metų. Žmogus nori jaustis saugiai, gerai, įsigijęs gerą pirkinį ir įsitikinęs, kad priėmė teisingą sprendimą.
ButasMilijonaseurai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.