Siaubo, tornado ar atrakcionų zona. Šviesų miškas ar labirintas. Vingio parkas dviem savaitėms pavirto Helovino parku.
Jo sumanytojai – biržiečiai pusbroliai Mindaugas ir Deividas Simėnai, prieš porą metų įkūrę pramogų parką Kirkiluose (Biržų r.).
D.Simėnas stebėjosi, kad Vingio parkas, labai parankus Helovinui kraštovaizdžiu ir infrastruktūra, iki šiol tam nebuvo panaudojamas. Jis tokią Helovino parko idėją su pusbroliu parsivežė iš Amerikos, kur buvo išvykę dirbti.
Šiais metais Helovinui skirtų parkų, renginių yra kone kiekviename mieste ir rajone. D.Simėnas minėjo, kad Vilnių pasirinko dėl didesnio lankytojų skaičiaus.
Juolab kad aplink Kauną jis suskaičiavo bent tris Helovinui skirtus parkus. O aplink Vilnių jis nežino nė vieno.
Tiesa, pirmomis dienomis atidarius parką jis lankytojų antplūdžio nesitiki. Daugiausia jų bus po spalio 27-osios, prieš Vėlines.
Helovino parke yra dvi zonos. Viena skirta suaugusiesiems, kita – vaikams. Nors niekas griežtai nekontroliuos, D.Simėnas patarė mažylių nesivesti į vyresniems skirtas pramogas.
Jis siūlė ir nebandyti įveikti tvorų, kuriomis apjuostas Vingio parkas. Jas saugos apsaugininkai.
Helovino parko siaubo zonoje nepatogiai jaustis privers daugybė zombių, šmėklų, antgamtinių būtybių, negana to, klaidžiodami vingiuotais takeliais lankytojai pastebės sudužusį erdvėlaivį, apsuptą nežemiškų būtybių. Beje, kai kurie zombiai atgis ir ieškos grobio.
Atrakcionų zonoje lauks baimę keliantys atrakcionai. O nusiraminti organizatoriai kviečia į šviesų mišką, papuoštą šviesos instaliacijomis. Klaidžiodami apšviestais takais lankytojai pateks į magišką pasaulį, kuriame susilies gamta ir technologijos.
Helovino parke taip pat įrengtas voro labirintas, išdėliota daugybė moliūgų, veikia mugė.
Magiškos šviesos
Šviesų instaliacijų parkas „Lumina“ atidarytas ir Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose. Šiais metais lankytojai kviečiami atrasti magišką L.Carrollio „Alisos Stebuklų šalyje“ motyvais sukurtą šviesų instaliacijų parką.
Lankytojams bus pristatomos Agnės Kišonaitės „Češyro katinas“, Kotrynos Čalkaitės „Plantae magica“ bei lenkų menininko Jaroslawo Koziaros „Tulpės“ šviesų instaliacijos.
Dar vienas parkas „Lumina“ atidarytas arčiau miesto – Kalnų parke. Čia – pilių karams skirtos instaliacijos.
Organizatoriai kviečia susipažinti su miesto istorija kitaip – per šviesų ir garsų magiją. Beveik 2 km ilgio take lankytojai galės stabtelėti užkandžių ir gėrimų stotelėse.