Šnipiškių bendruomenės narei Astai Nazarovienei dvejus metus nesiseka savivaldybei įrodyti, kad Drakono pievoje projektuotojų pridaryta broko.
Futbolo ir krepšinio aikštelės įrengtos netinkamoje vietoje, o kamuolių gaudyklė – netinkamo aukščio.
Todėl kamuoliu žaidžiantys vaikai netyčia, o kartais ir tyčia perspiria, permeta jį į greta esančius privačius sklypus. Tada lipa per tvoras, įveikia užrakintus vartus, kad tą kamuolį pasiimtų.
Darbams pinigų nesurado
„Dabar sugalvojo naują iššūkį. Permeta kamuolį į sklypą, kuriame yra didelis piktas šuo. Tada vienas vaikas eina tolėliau erzinti šuns, kad nukreiptų jo dėmesį nuo kitoje pusėje į sklypą per tvorą įšokusio vaiko, kuris pasiima kamuolį ir vėl bėgte grįžta į aikštelę.
Galima tik įsivaizduoti, kas nutiks, kai šuo perpras klastą ir atsisukęs pasivys tą vaiką ir įsikibs į koją. Ar lauksime tokios nelaimės?“ – klausė A.Nazarovienė.
Jai taip pat dažnai tenka matyti, kaip spardomas kamuolys išrieda į greta esančias Giedraičių ir Krokuvos gatves, sukelia pavojų ir vaikams, ir vairuotojams.
Mat ties gatvėmis nėra išvis jokio aptvaro. Šnipiškių bendruomenės narės nuomone, aukšta tvora turėjo būti aptverta visa aktyvios veiklos skvero dalis – ir nuo privačių sklypų, ir nuo gatvių.
Birželio viduryje A.Nazarovienė raštu kreipėsi į savivaldybę, kad ji įrengtų papildomą, aukštesnę, kamuolio gaudyklę.
Savivaldybė informavo, kad gretimo sklypo gyventojams pranešė – šiais metais nesuplanuota lėšų gaudyklei įrengti. Papildoma gaudyklė bus įrengta, kai atsiras pinigų.
Vasarą žaidė iki paryčių
Tačiau lėšų artėjant žiemai savivaldybė visada suranda gaudyklėms ties Tauro kalnu ir Tymo kvartalu įrengti. Jos saugo nuo kalnų rogutėmis ir slidėmis besileidžiančius vaikus.
A.Nazarovienė nenuleido rankų ir apie problemą informavo aikšteles projektavusios įmonės „Vilniaus planas“ specialistus.
Ji nurodė, kad panašią klaidą projektuotojai vėl kartoja ir Šnipiškėse įrengiamame Kintų skvere.
Tik po dviejų mėnesių ji sulaukė iš projektuotojų atsakymo, kad Kintų skvere numatyta keturių metrų aukščio kamuolio gaudyklė.
Prieš du mėnesius A.Nazarovienė kartu su savivaldybės Sporto ir sveikatingumo skyriaus vyriausiuoju specialistu Sauleniu Pociūnu bei projektuotojais apsilankė Drakono pievoje ir aptarė problemas.
„Pasiūliau įrengti papildomą gaudyklę ir paskelbti informaciją, kad žaidimo aikštele galima naudotis iki tam tikro laiko ir nespardyti kamuolio virš gaudyklės“, – prisiminė aktyvistė.
Ir ką? Jokios informacinės lentelės iki šiol nėra. Krepšinis vasarą buvo žaidžiams iki paryčių. Kai neapsikentę riksmų Šnipiškių gyventojai žaidėjams primindavo, kad atėjo ramybės laikas, krepšininkai atsakydavo klausimu: „Tai kam aikštelėje įrengtas apšvietimas?“
Rankų nuleisti neketina
„Kai projektavo aikštelę, vietos gyventojams sakė: džiaukitės, prie pat jūsų namų bus tokia gera aikštelė, pakils jūsų nekilnojamojo turto vertė. Bet kažkodėl jau antri metai to džiaugsmo nejaučiame. O ir vertė nekyla, niekas nenori pirkti sklypo šalia tokio nuolatinio triukšmo šaltinio“, – atsiduso A.Nazarovienė.
Ji ketina raštu kreiptis į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją bei Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kad patikrintų šios viešosios erdvės projektą ir įvertintų atstumus iki sklypų, triukšmo trukmę ir lygį, vaikų saugumą.
Jei paaiškėtų, kad nors pažeidimai laikini, kol nebus pašalinti, uždrausti aikštelę eksploatuoti.
„Savivaldybė įrengė skverą ir nusiplovė rankas. Bet manau, kad tokias akivaizdžias, pavojų keliančias klaidas turi taisyti nedelsdama, o ne kai atsiras pinigų“, – kalbėjo Šnipiškių bendruomenės narė.
Didžiausias dėmesys – vandens kolonėlei
„Vilniaus planas“ vienoje Drakono pievos dalyje suprojektavo aktyvią zoną, kurioje įkurtos vaikų žaidimo, krepšinio, mini futbolo ir treniruoklių aikštelės.
Tačiau tik vaikų aikštelę juosia metalinė ažūrinė tvorelė. Krepšinio aikštelė aptverta tik iš dalies.
Kitoje skvero pusėje įkurta ramesnio poilsio zona – brandžių medžių paunksnėje įrengti suolai ir šachmatų stalai. Pastatyta ir 14 kvadratinių metrų pavėsinė, kurioje galima prisiglausti nuo saulės ar liūčių.
Pasitarus su bendruomene buvo nuspręsta teritorijoje esančią vandens kolonėlę įrėminti dangomis, taip paryškinant gyventojams svarbų ir visose Šnipiškėse atrandamą besikartojantį elementą, ir integruoti jį į bendrą erdvę.