Taip pat žinotina, kad statinio paprastojo remonto tikslas – atnaujinti esamą statinį, jo nerekonstruojant ir kapitališkai neremontuojant. Į šią statybos rūšį patenka visi statybos darbai, nenurodyti VI ir VII skyriuose, tarp jų 12 papunktyje nurodyti statybos darbai atliekami nekeičiant, nešalinant, neįrengiant, nestiprinant ir nesilpninant laikančiųjų konstrukcijų (pagal Statybos techninio reglamento STR 1.01.08:2002 „Statinio statybos rūšys“ 12 punktą).
Vadovaujantis Statybos įstatymo 27 straipsnio 1 dalies 5 punktu ir Statybos techninio reglamento STR 1.05.01:2017 „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Nebaigto statinio registravimas ir perleidimas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“ 3 priedo 4.1 papunkčiu, statybą leidžiantis dokumentas (SLD) privalomas, kai paprastojo remonto darbais keičiama ypatingojo ir neypatingojo daugiabučio namo išvaizda šiuose papunkčiuose nurodytose teritorijose.
Primintina, kad pastato išvaizdos keitimu laikoma didesnės kaip 0,01 m3 tūrio įvairios įrangos, inžinerinių sistemų ar konstrukcijų tvirtinimas ant pastato fasado ar šlaitinio stogo. Taip pat primename, kad pagrindinės pastato konstrukcijos, tarp jų – išorinės sienos, yra priskiriamos bendrosioms pastato konstrukcijoms – pastato bendrojo naudojimo objektams.
Pastato bendrojo naudojimo patalpos, pagrindinės pastato konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė techninė ir kita įranga, taip pat kitas turtas, priklausantis daugiabučių gyvenamųjų namų ar kitos paskirties pastatų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise yra bendrosios dalinės nuosavybės teisės objektai.
Todėl sprendimai dėl bendrojo naudojimo objektų valdymo ir naudojimo, taip pat dėl naujų bendrojo naudojimo objektų sukūrimo ir disponavimo jais klausimų, priimami butų ir kitų patalpų savininkų balsų dauguma, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip.
Taigi, rekuperatoriaus įrengimui (išorinio bloko ir kitų sistemos elementų tvirtinimui) ant ypatingųjų ar neypatingųjų daugiabučių gyvenamųjų namų sienų ir kai daugiabutis namas yra bent vienoje iš Statybos įstatymo 27 straipsnio 1 dalies 5 punkte ar STR 1.05.01:2017 3 priedo 4.1 punkte nurodytų teritorijų, privaloma parengti projektą ir gauti SLD.
Kitais atvejais rengti projektą ir gauti SLD neprivaloma. Tačiau visais atvejais norint tvirtinti rekuperatorių ant daugiabučio namo išorės sienos, reikia turėti namo butų ir kitų patalpų savininkų daugumos sutikimą Civilinio kodekso (4.85 straipsnyje) nustatyta tvarka.