Kaip rašoma Aplinkos ministerijos pranešime, šių pokyčių griebtasi skatinant klimatui ir aplinkai palankių statybos sektoriaus ir produktų transformaciją, taip pat naujų verslo modelių, ekoinovacijų, tvarių, ilgaamžių „žiedinių“ produktų gamybos ir paslaugų kūrimą.
Išimtis, atsižvelgus į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento rekomendacijas, padaryta mokslo paskirčiai priskiriamiems vaikų darželiams ir lopšeliams, viešbučių, gydymo ir poilsio paskirties pastatams – Vyriausybės nutarimas atidėtas iki 2028 metų sausio 1 d.
Į šio reikalavimo sąrašą neįrašomi ir statiniai, kurių statytojai nebus valstybės ar savivaldybės institucijos ir kuriuos įgyvendinti techniškai bus sudėtinga. Pavyzdžiui, jachtų klubai, draudimo įstaigos, biurai, jūros ar upės uosto terminalai.
Ministerijos teigimu, atlikus statomiems visuomeninės paskirties pastatams išduotų statybą leidžiančių dokumentų per penkerius metus analizę, prognozuojama, kad naujoji tvarka turės įtakos 40–80 naujų pastatų per metus. Anot jos, pokyčiai įgyvendinami įsitikinus, kad medienos statybos produktų gamybos pajėgumų Lietuvoje pakanka.