Studentai Vidmantė ir Haroldas pasidalijo, kiek moka už nuomą ir kodėl jų planuose – būsto niekada nepirkti

2023 m. gegužės 26 d. 20:11
Dažnas studentas, pradėdamas savarankišką gyvenimą, apsigyvena bendrabučiuose arba kartu su draugais ieško kuklaus būsto nuomai.
Daugiau nuotraukų (3)
Gyventi drauge yra ne tik gerokai pigiau, bet ir tvariau – draugijoje galima gaminti vakarienę ir išvengti maisto švaistymo, dalytis, o ne pirkti naujus buitinius prietaisus, sutaupyti energijos kaštų.
Svarstė, ką daryti
Tačiau tai ne visada gali būti patogu – kartais trūksta elementaraus privatumo, asmeninio laiko ir ramybės. Visgi, išsikelti į privatų būstą gali tapti misija neįmanoma – pastarąjį dešimtmetį Europoje nuomos kainos šoktelėjo beveik 18 proc., o būstų kainos išaugo beveik dvigubai. Todėl jaunam, dar tik į darbo rinką žengiančiam žmogui apie nuosavą butą ar namą tenka tik svajoti.
Vidmantė Krušinskaitė studijuoja ir gyvena universiteto bendrabutyje. Pripažįsta – nemažai sutaupo, todėl ilgą laiką kito būsto neieškojo.
Vilniaus universiteto bendrabutyje triviečiame kambaryje už vietą kas mėnesį tenka mokėti 44 eurus, nuo rugsėjo mokės 55 eurus, bet palyginti, kiek Vilniuje kainuoja nuoma – tokia suma, anot Vidmantės, tikrai nedidelė.
Kitas studentas Haroldas Žalūda nuomojasi būstą. Atvykęs į Vilnių rinkosi tarp bendrabučio ir buto nuomos, tačiau, kadangi kilęs iš kaimo, augęs dideliame name, norėjo daugiau asmeninės erdvės.
Būsto nuoma, anot Haroldo, jam kainuoja keturis ar penkis kartus daugiau nei bendrabutyje. Vasaros sezonas pigesnis, nes nereikia mokėti už šildymą, mažiau kainuoja karštas vanduo, žiemą daug kainuoja būtent šildymas.
Už nuomą moka 216 eurų, komunalinius mokesčius 40–50 eurų, žiemą – apie 100 eurų. Gyvena trise, taigi, sumą už nuomą ir mokesčius dalijasi į tris dalis.
Vidmantei gyvenant keliese labiausiai trūksta privačios erdvės, neturi nė minutės vienumoje, kita vertus, pasikeitė jau dvi kambario draugės.
Anot Vidmantės, gyvenant ilgau galima susigyventi su kitais žmonėmis, bet jei jie nuolat keičiasi, tą padaryti sudėtinga. Šiuo metu mergina aktyviai ieškosi būsto, nes jau nori palikti bendrabutį.
Pavyksta sutaupyti
Haroldas pasakojo, jog pusryčius ir vakarienę planuoja, taigi, suvartoja didžiąją dalį produktų. Ir nors visų poreikiai skirtingi, bando pristaikyti, kad maisto netektų išmesti.
Vidmantė kalbėjo, kad ilgai delsė nusipirkti plaukų džiovintuvą, nes kelis kartus per savaitę pasiskolindavo ir greta gyvenusios draugės. Maistą, jei išvažiuoja namo, pasiūlo pasidalinti kambario draugėms, kad nereikėtų išmesti.
Teigiama, kad jaunų žmonių karta, galbūt, būstą nuomosis visą gyvenimą: ne tik dėl kainų, bet ir požiūrio į gyvenimą.
Vidmantė pritaria: viena pagrindinių priežasčių, kodėl ji gyvena bendrabutyje, pomėgis keliauti, kuomet kiekvienas sutaupytas euras reiškia kelionę. Šiuo metu jauni žmonės turi visas galimybes dirbti, gyventi savanoriauti visur, kur nori. Jai svarbu laisvė, o visuomet laukiama bus tėvų namuose.
Haroldas pritarė, kad jauni žmonės nebenori užsisėdėti vietoje, nuolat ieško pokyčių. Jam tėvų namai taip pat ramybės vieta, kur jaučiasi laukiamas. O tai, kad būsto gali ir neturėti, nė kiek negąsdina.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.