Pasak BTA Turto draudimo rizikų specialistės Aurelijos Baranauskaitės, kasmet vis daugiau lietuvių suskumba drausti savo turtą, tačiau retas kuris, jei to nereikalauja draudimo sąlygos, pats pateikia draudžiamo turto nuotraukas.
„Yra tam tikros situacijos, kuomet draudžiant nekilnojamąjį turtą, nuotraukos – būtina sąlyga, tačiau tokių, numatytų atvejų, yra išties nedaug. Nuotraukų gali paprašyti draudimo bendrovė tam tikrais atvejais, numatytais taisyklėse, kitais – nuotraukos nėra privalomos“, – pastebi A.Baranauskaitė.
Draudžiant turtą nuotraukos yra prašomos, kuomet Registrų centro informacija nesutampa su realia faktine informacija; atlikta rekonstrukcija; neeksploatuojami pastatai; nusidėvėję, seni pastatai, kurie draudžiami likutine verte; labai didelės vertės objektai; objektai, kurie dar nėra užregistruoti Registrų centre.
Tampa atsargesni
Kiekvienam mūsų įsigytas turtas yra itin brangus, deja, ne visais atvejais juo tinkamai pasirūpiname. Turto draudimas suteikia apsaugą nuo daugumos turtui kylančių pavojų, tokių kaip vagystė, gaisras, užliejimas bei kai kurių gamtinių jėgų.
„Kaip jau minėjau, yra atvejų, kuomet mes kliento prašome turto nuotraukų. Atvejų, kuomet žmogus pats, neprašomas, draudžiant turtą pateikia jo nuotraukas nėra daug. Vis tik tenka pastebėti, nors tokie atvejai ir pavieniai, bet jų daugėja“, – sako ekspertė.
Pasak A. Baranauskaitės, sunku nuspėti, kas turi įtakos tokiam atsargių žmonių pasirinkimui, bet ekspertai tokią iniciatyvą vertina labai pozityviai.
Apdraudžiant verta turėti daiktų nuotraukas
Gyventojų turto draudimą pasirinkę gali būti ramūs dėl savo namų, juose esančių brangių ar į kelionę po Lietuvą pasiimtų daiktų, be to, šis draudimas apsaugos nuo nuostolių, kuriuos galimai sukelsite kaimynams.
Pačiam žmogui sunku pasirinkti tinkamą draudimo variantą, tokiu atveju ekspertui, norinčiam pateikti deramą pasiūlymą, labai pagelbėtų kliento atsineštos nuotraukos.
„Būna atvejų, kuomet klientas nori apdrausti ne visą turtą, atsisakyti kai kurių rizikų. Šiuo atveju, draudikas yra tas asmuo, kuris turi atsakingai patarti, kokį draudimo variantą rinktis, o visa papildoma informacija, įskaitant ir nuotraukas, padės tai atlikti tinkamai“, – pasakoja A.Baranauskaitė.
Nuotraukos gali padėti, net jų nesiuntus
Neginčytina, kad turimos jūsų turto nuotraukos padės ekspertui pateikti tinkamą pasiūlymą, bet jos taip pat gali pasitarnauti ir nelaimės atveju.
Pasak BTA draudimo Turto ir specialiųjų rizikų žalų reguliavimo skyriaus vadovo Mindaugo Ratkevičiaus, net jei jūs nepateikėte turto nuotraukų, jį drausdami, jos, net būdamos jūsų albume ar telefono galerijoje, gali pasitarnauti žalos atveju.
„Pavyzdžiui, išvykote į kelionę, kurios metu jūsų namuose šeimininkavo svetimi. Grįžęs jūs ne tik pateiksite vizualų turėtų daiktų sąrašą žalos vertinimo specialistui, kuris nedelsiant galės pradėti ją skaičiuoti, bet ir pats, nelaimės ištiktas žmogus lengviau surašys dingusius daiktus“, – pastebi M. Ratkevičius.
Anot jo, nuotraukos gali pasitarnauti ir gaisro atveju.
„Žmonės dėl žalos kreipiasi į draudimo bendroves ištikti bėdos. Kai kuriais atvejais turimos turto nuotraukos paspartintų žalos atlyginimo procedūrą. Vis tik verta prisiminti, kad kiekvienas atvejis yra individualus, aplinkybės būna skirtingos ir vertinimas visuomet bus individualus“, – sako ekspertas.