Lietuviai vis drąsiau renkasi būstus Ispanijoje: ten dirbanti Sonata parodė, ką jie perka už 55 ar 130 tūkst. eurų

2023 m. kovo 19 d. 07:12
Praėjusiais metais, prasidėjus karui Ukrainoje, saulėtoje Ispanijoje dirbantys NT brokeriai vos spėjo suktis: lietuviai tiesiog veržėsi čia pirkti ar bent nuomotis būstą – dalis atvykusiųjų šioje šalyje užsibuvo ne vieną mėnesį.
Daugiau nuotraukų (27)
Nusprendusieji įsigyti butą neslėpė: tai – atsarginis planas, jei reikėtų staiga išvykti iš Lietuvos.
Perka dėl kelių priežasčių
Nekilnojamojo turto agentūros Alikantės regione „IS Real Estate“ vadovė Sonata Norkienė pabrėžė, kad šįmet tiek daug užklausų, kaip praėjusiais metais, iš lietuvių nesulaukia, tačiau būstu Ispanijoje besidomintieji ir toliau įvardija panašias priežastis: vieni – baiminasi karo, todėl nori būti ramūs, kad, esant reikalui, turėtų, kur išvykti.
Kai kurie nori nuomoti būstą ir gauti papildomų pajamų, o daugiausia – nesvarbu, gyvenančių Lietuvoje ar užsienyje, tvirtina: kol gali dirbti ir imti paskolą ar turi pakankamai santaupų, Ispanijoje nusipirks būstą, o sulaukę pensinio amžiaus patys jame apsigyvens.
Nors, pašnekovės žodžiais, dauguma planuoja įsigytame bute praleisti žiemą ar atvykti kelis kartus per metus, realiai čia lankosi gana retai – butus užleidžia turistams.
Turi suplanavę konkrečią sumą
Lietuvių biudžetas įprastai apibrėžtas – iki 100 tūkst. eurų. Pavyzdžiui, pajūrio mieste, Torevjechoje, vieno miegamojo butas kainuotų maždaug 70–80 tūkst. eurų, dviejų miegamųjų – apie 90–100 tūkst. eurų. Šie butai būtų už 300–700 metrų nuo jūros.
Studijos tipo butą galima nupirkti iki 55 tūkst. eurų. Dviejų miegamųjų butą, tik toliau nuo jūros arba pirmame aukšte, pavyktų įsigyti už kiek daugiau nei 70 tūkst. eurų. Bungalai kainuoja apie 70–80 tūkst. eurų, tik iki paplūdimio tektų paėjėti 3 kilometrus.
Žinoma, būstai, kainuojantys iki 100 tūkst. eurų, nebus išpuoselėti, jiems reikės remonto ar naujų baldų. Jei parduodamas suremontuotas butas, pakeisti baldai, buitinė technika, kaina būtų gerokai didesnė – viršytų dažno lietuvio biudžetą.
Būstus pajūrio miestuose įprastai parduoda vyresnio amžiaus ispanai arba jų turto paveldėtojai. Ispanams įprasta į atostogų butus atvažiuoti kartą per mėnesį ar rečiau, o vėliau juos tiesiog laikyti užrakintus. Taigi, ir remonto kai kurie nematę daugybę metų.
Kaip pasakojo Sonata, maždaug 30–40 proc. lietuvių, ieškančių būsto Ispanijoje, biudžetas – apie 150 tūkst. eurų, ir ieško jie namų.
Žinoma, namai šioje šalyje visiškai nepanašūs į individualiuosius namus Lietuvoje su terasa ir atskiru kiemu. Pajūrio kurortiniuose miestuose įprastai parduodama namo dalis ar bungalas, pirmojo aukšto gyventojai naudojasi kiemeliais, antrojo – terasomis, bendrais baseinais. Kartais parduodami kotedžiai.
Štai ne per seniausiai lietuviai iš Klaipėdos už 135 tūkst. eurų nusipirko kotedžą per tris aukštus.
Pirmame jo aukšte įrengta svetainė, virtuvė, yra išėjimas į terasą ir baseiną, antrame aukšte – du miegamieji, vonios kambarys, trečiame – didelė terasa, iš kurios visais metų laikais galima stebėti jūrą.
Naujos statybos butų kainos įspūdingos
Turistų pamėgtuose pajūrio miesteliuose rasti sklypą statyboms kone neįmanoma, juolab pirkėjai išrankūs, tikisi visų patogumų: kavinių, parduotuvių šalia, paplūdimio, pasiekiamo vos per kelias minutes.
Šiuo metu nauji NT projektai plėtojami ilgus metus apleistuose sklypuose ar nugriovus seną namą.
Jei statytojai perka sklypą investicijai, kuris ne vienerius metus stovėjo apleistas ar aptvertas, nenaudojamas, naujos statybos dviejų miegamųjų butų su balkonu, keli šimtai metrų iki paplūdimio, Torevjechoje, kaina siekia apie 300 tūkst. eurų.
Perka sutaupytais ir skolintais pinigais
Lietuviams, tiek gyvenantiems Lietuvoje, tiek kitose šalyje, pavyzdžiui, Airijoje, Vokietijoje, D. Britanijoje, įsigyti butą Ispanijoje nėra sudėtinga, ypač jei turi pakankamą sumą. Tokiu atveju tereikia atsidaryti sąskaitą Ispanijos banke. Procesas užtrunka apie mėnesį. Jei būstas perkamas su paskola, viskas užtrunka ilgiau – maždaug tris.
S. Norkienė skaičiuoja, kad į NT investavus 100 tūkst. eurų, metinė nuomos grąža siekia 6–8 proc. Maža to, būsto vertė kasmet kyla.
Kaip NT brokerė pastebi praktikoje, žmonės, kurie iškart sutvarko įsigytus būstus: pakeičia sofą, sukuria patrauklų vaizdą svečiui, atnaujiina buitinę techniką, patenkinti uždarbiu.
Bet jei išvykdami paliko seną skalbimo mašiną, vandens šildytuvą, kurie netrukus sugenda, nuolat tenka investuoti ir viską taisyti, tokiems šeimininkams paprastai atrodo, kad pajamos mažesnės nei tikėjosi.
Lietuvių pirkiniai – įspūdingi
Paklausta apie išskirtinius NT objektus, kuriuos įsigijo lietuviai, NT brokerė prisiminė dviejų kambarių naujos statybos butą, kurį įsigijo vilniečiai. Nuo buto iki jūros – 5–8 kilometrai, bet atstumą atsveria nuostabus vaizdas pro langus.
Daugiabutis ant kalno, horizonte matosi jūra, antrame buto aukšte – terasa, kur šeimininkai planuoja grilinti, ilsėtis sūkurinėje vonioje. Kieme įrengtas baseinas, į kurį patenkama nusileidus liftu.
Praėjusiais metais lietuviai rezervavo ir vieną blokuoto namo dalį: turi didelį kiemą, sandėliuką lauke, antrame aukšte – išėjimą į balkoną. Name įrengti trys miegamieji, užlipus į trečią aukštą – įrengta terasa ir atsiveriantis nuostabus vaizdas į kalnus.
Šiuo metu už tokį namą mokėtų apie 160 tūkst. eurų, praėjusiais metais pirko už 136 tūkst. eurų. Netoli namo įrengtas baseinas ir vieta automobiliui.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.