A.Jakšto gatvėje 4-uoju ir 4A numeriu pažymėti sujungti pastatai kelia pavojų praeiviams. Nuo sienų byra tinkas, ant siauro šaligatvio ir gatvės krinta ir išdaužytų langų stiklų atplaišos.
Kažkada šiame pastate veikė naktinis klubas, bet statinys jau daug metų nenaudojamas.
Šia Senamiesčio gatve vaikšto nemažai kauniečių ir turistų, nes netoli yra ne viena mokymo įstaiga, A.Jakšto gatve patogu pasiekti Kauno pilį ir Santakos parką.
„Ši vieta tarsi užkeikta, nors šioje gatvėje yra Kauno kunigų seminarija. Greta jos stovi senoji žydų ligoninė. Jos fasadas taip pat byrėjo, plytos ir langų stiklai krito ant gatvės. Tačiau savininkai pagaliau pastatą uždengė tentais ir dabar pavojus kur kas mažesnis.
Tačiau pradėjo byrėti priešais esantis statinys. Nejaugi jo savininkų negalima priversti fasadą aptvarkyti?“ – piktinosi kaunietis Mindaugas Vasiliauskas.
Apleisti statiniai priklauso dviem privačioms įmonėms. Vienos jų nurodytas laidinis telefono numeris nuolat užimtas. Kitos bendrovės internete skelbiamu mobiliojo ryšio telefono numeriu atsiliepęs vyras prisistatė esantis Jonas Sipavičius.
Vyras papasakojo, kad kurį laiką buvo samdomu bendrovės direktoriumi.
„Pastato savininkų ir mano požiūriai išsiskyrė, todėl šį darbą palikau.
Bet mano įmonę jie pernai pavasarį samdė, kad atliktume kai kuriuos darbus – išvežtume šiukšles, statybines atliekas, įstatytume naujus langus. Deja, vėliau mūsų paslaugų atsisakė“, – atviravo J.Sipavičius.
Jo žiniomis, savininkai byrantį pastatą planuoja atnaujinti, tik, kiek jam žinoma, užtruko dokumentų, susijusių su žemės sklypu, tvarkymas.
Centro seniūnijos seniūnas Marius Švaikauskas patvirtino, kad šie statiniai priklauso dviem privačioms įmonėms.
„Bendrovių atstovai su savivaldybės ar seniūnijos darbuotojais bendrauja vangiai ir į raginimus susitvarkyti nereaguoja“, – sakė seniūnas.
Šie statiniai įtraukti į apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą. Dėl to jų šeimininkams taikomas didesnio tarifo mokestis. Tai – vienintelis būdas paraginti tvarkytis savo pastatus.