Svarbiausi 2023-ųjų darbai Vilniuje: devyni projektai, kai kurių laukiam metų metus

2023 m. sausio 3 d. 06:05
Aneta Kurowska
Vilniaus miesto savivaldybė pristatė svarbiausius kitų metų projektus, tarp jų – dar 2022-aisiais žadėti, bet neįgyvendinti projektai. Sąraše atsidūrė ir tokie projektai, kaip Lazdynų baseinas arba Japoniškas sodas.
Daugiau nuotraukų (19)
Sąrašas susidaro iš devynių punktų. Net tris projektus žadama baigti pirmąjį metų ketvirtį.
Lazdynų sveikatingumo centro atidarymas (2023 m. I ketvirtis)
Lazdynų baseino projekto užbaigimo vilniečiai laukia jau ištisus metus. Anksčiau buvo žadėta, kad atidarymas įvyks 2022 metų gruodį. Jo vilniečiai taip ir nesulaukė. Panašu, kad projektas visgi bus įgyvendintas, ir tai įvyks jau naujaisiais metais.
Komplekse įrengti du – 50 ir 25 m ilgio baseinai. Baseinuose įdiegtos modernios vandens filtravimo ir šildymo bei įspėjimų galbėtojams sistemos. Tai turėtų būti moderniausias baseinas Baltijos šalyse.
Pakeliamas dugnas didžiojo baseino gylį leis reguliuoti iki 3 metrų, o nardymo baseino gylį – iki 5 metrų. Didžiajame baseine esantis pakeliamas dugnas, atverčiama sienelė ir pakylanti pertvara leis padalinti olimpinį baseiną į dvi arba tris zonas ir jose treniruotis skirtingo pasirengimo žmonėms.
Baseine planuojama įrengti ir SPA zonas, tačiau jo veiks ne nuo baseino atidarymo pradžios. Toks sprendimas buvo priimtas tam, kad miestiečiai greičiau galėtų naudotis moderniu baseinu.
Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukcijos pradžia (2023 m. I ketvirtis)
Planuojama iš esmės pertvarkyti Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centrą. Planuojama perplanuoti dalį patalpų ir išplėsti bendrąjį pastato plotą. Planuojama modernizuoti ir priimamojo zonoje įrengti elektroninės kontrolės vartus, atnaujinti rūbines.
Žmonių su negalia judėjimui tarp aukštų pastate veiks liftas. Čia taip pat bus atnaujintas baseinas. Baseino patalpoje numatomi baseino takelių ir starto pakylos atnaujinimo sprendiniai – žmonių su negalia keltuvo į baseiną įrengimas, baseino vonios, salės apšvietimo atnaujinimas, baseino įrangos atnaujinimas ir automatizavimas.
Jeruzalės tvenkinio parko tvarkymo pradžia (2023 m. I ketvirtis)
Mieste bus tvarkomas dar vienas parkas, pritaikytas daugeliui lankytojų. Šalia Jeruzalės tvenkinio ir Verkių dvaro sodybos esanti teritorija bus ne tik rami vieta pasivaikščiojimams, bet ir pažintinis takas aplink tvenkinį, leidžiantis susipažinti su turtinga vietos augmenija bei gyvūnija.
Čia atsiras patogūs pėsčiųjų takai, poilsio, žaidimų, sporto bei kitos laisvalaikio praleidimo zonos. Parke bus modernizuojamas apšvietimas bei atsiras suoliukai.
Ateinant pagrindiniu taku, vedančiu nuo Jeruzalės gatvės, akį traukia atsiverianti tvenkinio panorama – čia bus įrengta ir viena iš parko terasų, ją lengvai pasieks ir mamos su vežimėliais, ir individualių poreikių turintys žmonės.
Japoniškojo sodo atidarymas (2023 m. II ketvirtis)
Vilniuje atsiras naujoji išskirtinė žalioji erdvė – Japoniškasis sodas. Šio įspūdingo projekto pabaigos miestiečiai sulauks jau kitais metais. Būsimojo sodo vietoje anksčiau buvo 5 hektarai nenaudojamos teritorijos.
Ją miesto savivaldybė nusprendė paversti į japoniškąjį sodą su japoniškai augalais, kuriais grožėtis bus galima vaikštant naujai įkurtais takais. Beje tai bus dar viena vieta mieste, kur atsiras japoniškos vyšnios – sakuros.
Japoniškasis sodas sujungs jau egzistuojančias žaliąsias zonas, besitęsiančias per Neries senvagės kraštovaizdžio draustinį. Pasivaikščiojimą bus galima pradėti Baltojo tilto pievoje, per Linkmenų gatvę pasiekti Japonišką sodą, tada tęsti kelionę per Neries senvagės parką ir pasiekti Ozo parką.
Dviračių tako T. Narbuto gatvėje (tarp Laisvės pr. ir Konstitucijos pr.) įrengimas (užbaigiama 2023 m. III ketvirtį)
Darbai apima 2,8 km ilgio gatvės atkarpą, kuri jungia Karoliniškių, Justiniškių, Viršuliškių ir Pilaitės mikrorajonus su centrine miesto dalimi.
Užbaigus rekonstrukcijos darbus, beveik 100 tūkst. aplinkinių mikrorajonų gyventojams bus patogiau pasiekti centrinę miesto dalį tiek viešuoju transportu, tiek dviračiu. Kadangi miestas nori išsaugoti kuo daugiau želdinių, vietomis takai bus siauresni.
Liuteronų sodo atidarymas (2023 m. III ketvirtis)
Liuteronų sode atkuriami senųjų kapinių tvoros fragmentai su arkinėmis nišomis, tapsiančiomis lyg rėmais išlikusioms paminklinėms lentoms, pagerbiančioms čia palaidotus garsius vilniečius evangelikus-liuteronus.
Archeologinių tyrimų ir projektavimo darbų metu patikslintos istorinių takų ribos, todėl jie bus atkurti, kad pėsčiųjų judėjimas nevyktų per palaidojimo vietas. Bus pakeista ir senoji aikštės danga aplink Vilniaus santuokų rūmus, kur cementinės plytelės tikrai nereprezentatyvios.
Tauro kalno viadukas ir stovėjimo aikštelė (2023 m. IV ketvirtis)
Tauro kalno tvarkybos darbai – tai dar vienas laukiamiausių projektų. Ruošiantis būsimos Nacionalinės koncertų salės statyboms, Tauro kalno aplinka bus sutvarkyta taip, kad ne tik pabrėžtų koncertų salės architektūrą, bet ir taptų patogia viešąja erdve susitikti ir pailsėti miestiečiams. Būsimas pėsčiųjų viadukas sukurs patogią jungtį tarp Naujamiesčio ir Senamiesčio.
Pati parko koncepcija nepasikeis. Vasarą vilniečiai čia galės iškylauti, vaikščioti ir stebėti nuo kalno saulėlydį, o žiemą nuo kalno važinėtis rogutėmis.
Dirbtinės bangos baseino atidarymas (2023 m. IV ketvirtis)
Vandens sporto entuziastams mieste bus atverta naujovė – projektas „Citywave“. Jį planuojama įrengti savivaldybei priklausančiose patalpose Algirdo gatvėje.
Tai pirmasis toks baseinas 1000 kilometrų spinduliu. Projektas „Citywave“ vandens pramogomis leis mėgautis tiek banglenčių sporto profesionalams, tiek norintiems pradėti ar išbandyti šią sporto šaką.
Planuojama, kad čia bus galima organizuoti vaikų stovyklas, kultūrines-edukacines veiklas. Erdvė bus skirta fotografijos parodoms ar praktiniams užsiėmimams, konferencijoms, kūrybinėms dirbtuvėms ir panašiai. Savivaldybė nepamiršo ir apie vietos bendruomenę, kuri mažiausiai keturis kartus per mėnesį galės nemokamai naudotis sukurtomis erdvėmis.
Panašu, naujaisiais metais Vilniaus gyventojai sulauks senų ir ilgai įgyvendinamų projektų pabaigos. Taip pat laukia visiškai nauji, mažai girdėti projektai. Daugiausia dėmesio skirta laisvalaikio, sporto ir kultūrinio pobūdžio vietoms, kurios ilgainiui sieks tapti naujais gyventojų traukos taškais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.