Saugumu namuose pasirūpinkite nedelsdami – TOP 6 eksperto patarimai

2022 m. gruodžio 2 d. 10:20
Kone kiekvieno individualiojo namo savininko rūpestis – būsto saugumas. Namą tenka saugoti nuo vagysčių, gaisro, gamtos stichijų, vandens užliejimo ir kitų pavojų. Ekspertas pasidalijo patarimais, ko nepamiršti, kad namuose jaustumėtės saugiau bei kuomet vien tik savo jėgomis pasikliauti nevertėtų – geriau kreiptis pagalbos į specialistus.
Daugiau nuotraukų (9)
Įsirenkite tinkamą signalizaciją
Individualiųjų namų savininkai vis dažniau namų apsaugą patiki profesionalams – šie pasiūlo ir įdiegia šiuolaikiškas apsaugos sistemas. Norint jaustis saugiai ir ramiai dėl savo turto, verta jį ir apdrausti. Kaip rodo draudimo bendrovės „If“ statistika, didžioji dauguma vagysčių – net 71 proc. – vykdoma iš privačių namų, likusios 29 proc. – iš butų.
Šimtaprocentinės apsaugos nėra, tačiau, norint sumažinti vagystės riziką, saugumo priemonių imtis būtina. O išvengti didesnių nuostolių vagystės atveju padės būsto draudimas.
Namų apsaugos sistema įprastai įrengiama sumontavus langus. Statybų ekspertas Linas Mikaila turi ir dar vieną patarimą – papildomai pritvirtinti įspėjamųjų lipdukų, jog namas yra saugomas. Kai kurie namų savininkai namo apsaugos kameras sumontuoja namo kampuose, taip pat prie tvoros, terasoje ar garaže.
„Kamera sukuria saugumo jausmą, dažnai bendruomenių grupėse socialiniuose tinkluose, įvykus vagystei, dalijamasi kameros vaizdais, tačiau iš jų sunku atpažinti, kas lankėsi jūsų namuose. Ši priemonė – labiau prenvencijai, galbūt, atbaidys vagį, pačiam šeimininkui taip pat ramiau“, – kalbėjo statybų ekspertas.
Pašnekovo žodžiais, populiarūs stiklo dūžio ir judesio davikliai, montuojami namų viduje, reaguojantys, jei vagys mėgintų atidaryti duris ir langus. Įrengiant namo apsaugos sistemą, svarbu su specialistais aptarti, kur geriausia tokius daviklius sumontuoti. „Mano nuomone, svarbiausia – apdrausti turtą – nuo to reikia pradėti. Taip, vagystė nemalonu, tačiau, jai nutikus, bent bus atlyginti finansiniai nuostoliai“, – konstatavo pašnekovas.
Pasirūpinkite kokybiškais langais ir durimis
Teiginys, jog šarvuotos durys apsaugos nuo visko – ir nuo vagių, jau nebėra toks aktualus. Mat naujos statybos namuose įprastai montuojami plastikiniai langai ir tokios pat durys su stiklu arba užpildu.
Kalbant apie itin populiarius vitrininius langus iki žemės, montuojant juos, papildomai sumontuojami ir nuo įsilaužimo apsaugantys lankstai. Stiklo apsaugai nuo dūžių galima užsakyti specialias plėveles. Jos nėra pigios, tad dažnai šeimininkai nusprendžia, kad pakaks signalizacijos, ją renkasi kone kiekvienas naujakurys.
Bendraukite su kaimynais
Yra ir daugiau patarimų, kuriuos svarbu prisiminti ilgesniam laikui paliekant namus tuščius. Pirmiausia, neskelbkite viešai, kada nebūsite namuose.
Sudarykite, tokį vaizdą, kad esate namuose, netgi jei esate išvykę. Pasirūpinkite, kad kažkas iš kaimynų ar artimųjų nupjautų žolę vasarą ar nuvalytų sniegą žiemą bei ištuštintų pašto dėžutę. Perspėkite patikimus kaimynus apie kuriam laikui paliekamus namus, kad galėtų reaguoti pastebėję įtartinų asmenų.
Įsirengti žaibolaidžius
Šiandieniniuose namuose apstu elektros prietaisų, sistemų ir jų komponentų, kurie gali sugesti trenkus žaibui. Pradedant stambiąja buitine technika ir baigiant mobiliųjų telefonų įkrovikliais bei taupiosiomis elektros lemputėmis.
Žaibolaidžius naujų namų savininkai įsirengia retai, nors specialistai pabrėžia – tą padaryti svarbu. „If“ duomenys rodo, kad dažniausiai nuo žaibų sukeltų viršįtampių nukenčia kompiuterinė technika, elektros instaliacija, televizoriai, panašiais atvejais vidutinė išmoka siekia 900 eurų.
Taigi, dažnėjant žaibų, vis dažniau tenka saugotis tiesioginio ir netiesioginio žaibo išlydžio poveikio, tuomet ir gelbsti apsaugos nuo žaibų sistema.
Apsisaugoti nuo gaisro
Įrengiant signalizaciją, be judesio ir dūžio daviklių, įrengiama ir priešgaisrinė signalizacija. Paties Lino namuose tokia taip pat veikia. Jei, pavyzdžiui, orkaitėje prisvilo maistas, namuose atsirado dūmų, suveikus priešgaisrinei signalizacijai, skambina iš apsaugos įmonės, įspėja.
Svarbu nepamiršti, kad namuose privalu įsirengti dūmų detektorius.
Žinoma, svarbi kokybiška elektros instaliacija. Statant naujus namus montuojamos nuotekio relės. Įvykus trumpajam jungimuisi, atjungiama elektros srovė.
Pašnekovas įspėja: pasitaiko atvejų, kuomet elektrikas nuotekių reles sumontuoja ne visur – taupo. Jeigu tai neaptariama iš anksto, šeimininkas gali likti be saugumo, kurio tikisi, tad būtina domėtis ir pačiam.
Jei namuose neįrengta priešgaisrinė apsaugos sistema, būtinas dūmų ir smalkių detektorius.
Būsto draudimas padės apsaugoti turtą ir išvengti nuostolių
Būstas – bene didžiausia gyvenime investicija, todėl labai svarbu pasirūpinti jo saugumu, kad galėtumėte jaustis ramūs ir saugūs. Šalia įsidiegtų apsaugos priemonių, universalia apsauga ir pagalba atsitikus nemaloniam įvykiui gali tapti būsto draudimas.
„If“ būsto draudimas apsaugo nuo netikėtų nuostolių, įvykus nelaimei namuose, vagystės, būsto bei daiktų apgadinimo, užpylimo ir kitų atvejų. Jei nelaimė palies ir kaimynus, jiems taip pat bus kompensuota žala, tik įsitikinkite, ar ši draudimo apsaugos dalis įtraukta į draudimo sutartį.
if draudimassaugūs namai^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.