NT plėtros bendrovių grupės „Omberg group“ vadovės Dalios Andrulionienės teigimu, tai – vienas iš dažniausiai pirkėjų užduodamų klausimų. Siekdama padėti vilniečiams taupyti, „Omberg group“ kartu su „Ignitis“ pristato naują sprendimą rinkoje: antrojo Viršuliškėse statomo „Skylum“ dangoraižio naujakuriams dovanoja dalį nutolusios saulės elektrinės.
„Brangstanti energija šiemet – viena iš dažniausiai aptariamų temų. Natūralu, kad itin didelės infliacijos ir augančių kainų kontekste būsto išlaikymas tampa labai jautriu klausimu.
Tuo pat metu mūsų visuomenėje vis labiau įsitvirtina tvaraus gyvenimo vertės suvokimas, noras saugoti gamtą ir aplinką. Tad ieškojome sprendimo, kuris leistų mūsų klientams sujungti abu šiuos poreikius: tvarų gyvenimą ir galimybę sutaupyti“, – sako D. Andrulionienė.
„Skylum“ antrojo dangoraižio naujakuriai, įsigiję butą, už tą pačią kainą gaus ir dalį „Ignitis Eparkai“ platformoje siūlomos nutolusios saulės elektrinės. Priklausomai nuo buto dydžio, nemokamai dangoraižio gyventojai galės naudotis 1, 2 arba 3 kW saulės parko dalimi, kuri generuos žaliąją elektros energiją.
50 kv. m ploto butui aptarnauti per mėnesį vidutiniškai reikia būtent tiek – 2 kW saulės energijos.
Šis bendradarbiavimas tarp „Omberg group“ ir „Ignitis“ – pirmasis tokio tipo projektas Lietuvoje.
„Mums svarbu, kad kartu su partneriais „Omberg group“ galime įgyvendinti pirmąjį tokio tipo projektą Lietuvoje. Gyventojų noras įdarbinti saulę yra pasiekęs dar niekada nematytas aukštumas, gaminančių vartotojų skaičius kiekvieną mėnesį auga keliais tūkstančiais. Tai, kad nekilnojamo turto plėtotojas rūpinasi naujakuriais dovanodamas saulės elektrinės dalį nutolusiame saulės parke, rodo vieningą mūsų požiūrį į tikslą padėti gyventojams būti energetiškai sumaniais, tokiu būdu gyventi tvariau ir sutaupyti“, – pažymi „Ignitis“ pardavimų kanalų plėtros vadovas Lukas Kivaras.
Bendrovės vadovės teigimu, tikimasi, kad ši naujovė pasiteisins ir bendrovė galės ją pritaikyti visuose savo projektuose, visų pirma – Pilaitėje kuriamoje „Vyšnių“ gyvenvietėje.
„Tvarumas yra kryptis, kuria judame strategiškai. Siekiame užtikrinti, kad mūsų kuriami projektai bei jų statybos procesai būtų kuo žalesni, tačiau kitas be galo svarbus aspektas – kad žali ir neteršiantys gamtos jie išliktų ir tuomet, kai juose įsikuria gyventojai.
Nemokama saulės energija – vienas iš sprendimų, kuris leis mums mažinti mūsų projektų poveikį aplinkai dešimtmečius po to, kai jie jau – pastatyti ir parduoti“, – sako D. Andrulionienė.