Valstietė dar pernai įregistravo įstatymo pataisą, kurioje siūlė įpareigoti savivaldybių darbuotojus dalyvauti nekilnojamojo turto savininkų susirinkimuose, kuriuose priimami sprendimai dėl bendrosios nuosavybės valdymo.
Kitaip sakant, L.Girskienė siekė, kad į visus daugiabučių gyventojų, sodininkų ar individualių namų bendrijų susirinkimus atvyktų ir savivaldybių atstovai.
Tokį siūlymą išsyk sukritikavo Seimo kanceliarijos Teisės departamento, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Aplinkos ministerijos atstovai.
Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA), susipažinusi su įstatymo pataisos turiniu, paskelbė išvadą: nustačius pareigą savivaldybėms dalyvauti visuose bendraturčių susirinkimuose, savivaldybėms padidės administracinė našta, kas atitinkamai pareikalaus ir papildomų savivaldybės biudžeto lėšų.
LSA teigimu, Seimui pritarus tokiai įstatymo projekto redakcijai, įstatymo įgyvendinimui reikėtų milžiniškų savivaldybių pajėgumų, kadangi savivaldybių atstovai turėtų dalyvauti kiekvieno nekilnojamojo turto bendraturčių susirinkimuose, nepriklausomai nuo to, ar savivaldybė turi jame nuosavybės.
Pavyzdžiui, Vilniaus mieste vien daugiabučių yra apie 7500, todėl skaičiuojant, kad juose bendraturčių susirinkimas vyksta bent vieną kartą per metus, išeitų, jog savivaldybės darbuotojai ir turėtų dalyvauti 7500 susirinkimuose – 625 susirinkimuose per mėnesį arba 156 susirinkimuose per savaitę.
Panašių pastabų turėjo ir Aplinkos ministerijos bei Seimo kanceliarijos Teisės departamento atstovai. Praėjusią savaitę bendru nutarimu priimtas sprendimas L.Girskienės siūlytą įstatymo pataisą atmesti.
Tai jau ne pirmas kartas, kai politikė bando įnešti sąmyšį į pastatų priežiūros rinką bei galimai sukiršinti gyventojus ir paslaugų teikėjus. Kaip pernai rašė naujienų portalas alfa.lt, politikės, verslininkės ir visuomenininkės L.Girskienės atvejis ypatingas tuo, kad, būdama pelno siekiančios įmonės, užsiimančios daugiabučių pastatų priežiūra ir administravimu, akcininkė ir direktorė, ji tuo pačiu metu įsigudrino vadovauti ne vienai, o daugeliui daugiabučių savininkų bendrijų.
Patekusi į Seimą L.Girskienė savo įmonės akcijas perdavė porai sutuoktinių, vienas iš kurių – jos buvęs pavaldinys verslo įmonėje R.Rameika. Negana to, alfa.lt duomenimis, R.Rameika ne tik vadovauja įmonei, kurios akcininkė ir vadovė buvo Seimo narė, bet ir perėmė kelių daugiabučių savininkų bendrijų, kurioms iki išrinkimo į Seimą vadovavo L.Girskienė, pirmininko pareigas.