Jei pritrūkote savo sklype erdvės: priestatui leidimas reikalingas ne visuomet, yra išimčių

2022 m. rugpjūčio 2 d. 13:17
Norintiems daugiau erdvės ir planuojantiems pasistatyti pagalbines (ar papildomas) patalpas kaip priestatą, kurio plotas neviršytų 50 kvadratinių metrų, aukštis – 5 metrų (atstumas tarp atraminių konstrukcijų – 6 metrų), reikėtų žinoti, kuriais atvejais privalomas statybos leidimas.
Daugiau nuotraukų (1)
Taigi, priestatas gali būti statomas tiek atliekant esamo pastato rekonstravimą (jei pertvarkomos esamo pastato, prie kurio jis pristatomas, laikančiosios konstrukcijos), tiek ir kaip naujas statinys.
Jei norite prie esamo vieno ar dviejų butų gyvenamojo pastato statyti papildomas patalpas, pirmiausia svarbu žinoti, kad statant priestatą kaip naują pastatą, kuris atitinka I grupės nesudėtingojo statinio požymius (t.y. patalpų plotų suma ne didesnė kaip 50 kv. m, aukštis ne didesnis kaip 5 m ir atstumas tarp atraminių konstrukcijų neviršija 6 m), dėl statybą leidžiančio dokumento (SLD) į savivaldybės administraciją privaloma kreiptis tuomet, jei tokį priestatą rengiamasi statyti kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo objekto apsaugos zonoje, kultūros paveldo vietovėje, kurortuose, Kuršių nerijoje, Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoje (jeigu statoma ne sodyboje), magistralinio dujotiekio vietovės klasių teritorijose, esančiose 200 metrų atstumu abipus magistralinio dujotiekio vamzdyno ašies.
Žinotina, kad jei naujas I grupės nesudėtingasis statinys nepatenka į nurodytas teritorijas, SLD gauti nereikia.
Ar naujo statinio statybai reikia gauti SLD, pasitikrinti galite čia. Nusprendus atlikti esamo vieno ar dviejų butų gyvenamojo pastato rekonstrukciją, statybą leidžiančio dokumento (SLD) privalomumas priklauso nuo statinio kategorijos iki rekonstrukcijos ir statinio kategorijos po rekonstravimo.
Žinotina, kad SLD visada privalomas, jeigu bus atliekamas esamo neypatingojo ar ypatingojo gyvenamojo pastato rekonstravimas arba žinoma, kad po rekonstravimo darbų nesudėtingosios kategorijos pastatas atitiks neypatingojo ar ypatingojo statinio kategorijas. Kai vienbutis ar dvibutis gyvenamasis namas iki rekonstravimo buvo II grupės nesudėtingasis pastatas (plotas iki 80 kv. m., aukštis – iki 8,5 m) ir po rekonstravimo liks II grupės nesudėtinguoju pastatu, SLD privaloma gauti tuomet, jei tokio pastato rekonstrukcija būtų vykdoma mieste, konservacinės apsaugos prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo objekto apsaugos zonoje, kultūros paveldo vietovėje, gamtos paveldo objekto, valstybinio parko, valstybinio rezervato, draustinio ar biosferos rezervato buferinės apsaugos zonoje (jei pagal Saugomų teritorijų įstatymą šioje teritorijoje statyba galima), Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoje (jeigu rekonstruojamas ne sodyboje esantis statinys) magistralinio dujotiekio vietovės klasių teritorijose, esančiose 200 metrų atstumu abipus magistralinio dujotiekio vamzdyno ašies.
SLD nereikalingas, jei nesudėtingasis statinys nepatenka į nurodytas teritorijas.
Prievolė rengti statinio projektą tiesiogiai susijusi su prievole gauti statybą leidžiantį dokumentą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.