Birštonas pasipuošė išskirtiniu pastatu – pastatytas atliepiant gyventojų poreikius

2022 m. gegužės 25 d. 16:57
Birštone, garsėjančiame ne tik Nemuno kilpų vingiais, bet ir sveikatinimo paslaugomis, duris atvėrė naujas Sporto ir sveikatingumo centras. Sporto kompleksas yra ne tik universalus, bet ir atrodo išskirtinai.
Daugiau nuotraukų (17)
Kurorto gyventojai jau laukiami naujame centre. Tikimasi, kad pirmiausia birštoniečiai pamėgs šį sporto kompleksą, nes jis buvo pastatytas siekiant atliepti į augančius sveikos gyvensenos ir bendruomeniškumo poreikius.
Naujasis kompleksas išsiskiria ir savo išvaizda. Jo fasado apdailai panaudotas ilgaamžis maumedis.
Įdomios architektūros pastatas iškilo Kęstučio gatvėje, kuri dėl čia esančių kitų įvairiais laikotarpiais pastatytų statinių vadinama architektų alėja.
Kompleksas – universalus
Idėja Birštone pastatyti vietinei bendruomenei ir miesto svečiams skirtą sporto ir sveikatingumo centrą kilo dar 2011 metais. Pastebėta, kad žiemomis kurorte stigo vietos po stogu, kur žmonės galėtų sportuoti ir atsipalaiduoti. Kompleksas buvo pradėtas statyti 2016 metais.
Gegužės pradžioje 5 milijonus eurų kainavęs projektas buvo baigtas ir 4 tūkstančių kvadratinių metrų ploto centras atvėrė duris.
Birštono sporto centro direktorius Simonas Smailys pasakojo, kad pirmajame pastato aukšte įrengta universali 1500 kvadratinių metrų ploto 8 metrų aukščio sporto salė, skirta krepšinio, futbolo, tinklinio ir kitų sporto šakų varžyboms. Jas gali stebėti 300 žiūrovų.
Ši erdvė lengvai padalijama ir į treniruočių sales, gali būti pritaikyta stalo teniso, rankinio, badmintono žaidimams.
Antrajame 500 kvadratinių metrų ploto aukšte įsikūrė administracija, įrengtos dvi stalo teniso salės.
Cokoliniame aukšte įrengta 60 m ilgio bėgimo takelių erdvė, 320 kvadratinių metrų ploto treniruoklių patalpa, kurioje bus ir sunkiaatlečiams skirta zona. Taip pat dvikovinių sporto šakų ir aerobikos salės, persirengimo patalpos, dušai, pirtis.
Pastate vienu metu gali sportuoti 200 žmonių, o lauke greta centro yra ir teniso aikštynai.
Įkvėpė Nemuno vingiai
Šaltas pastato vidaus betono konstrukcijas sušildo oranžine spalva nudažyti koridoriai, iš kurių patenkama į pirmojo aukšto salę. Vyrų persirengimo kambariai ir dušai išklijuoti mėlynomis keraminėmis plytelėmis, moterims skirtose tokiose pat patalpose vyrauja geltona spalva.
Išskirtinis yra ir Sporto bei sveikatingumo centro fasadas. Jis primena bangą, apdailai panaudotas medis, stiklas ir metalo konstrukcijos.
Birštono sporto ir sveikatingumo centrą projektavo bendrovė „Tiksli forma“. Jos vadovas architektas Kęstutis Mikulskis sakė, kad buvo sumanyta ne viena idėja, kaip centras turėtų atrodyti.
„Idėjų buvo įvairių, bet pagalvojome ir apie tai, kad Birštoną supa Nemunas, todėl nusprendėme, kad centro fasadas turi priminti jo vingius. Kadangi pastatas yra kurorte, apdailai panaudojome maumedį. Einant laikui jis pilkės, keisis, bet tarnaus ilgai ir atrodys natūraliai“, – kalbėjo architektas.
Birštono gyventojai džiaugėsi, kad pastatas yra ne tik universalus sporto kompleksas.
„Malonu, kad sporto arena atrodo originaliai. Jos fasadas dekoruotas medžiu. Kaune taip buvo planuota pagražinti Dariaus ir Girėno stadiono fasadą, bet planų atsisakyta, o mums pasisekė“, – sakė Birštone gyvenantis Andrius Vainilavičius.
Papildė architektų alėją
Architektas K.Mikulskis pasakojo, kad Kęstučio gatvę, kur iškilo centras, simboliškai būtų galima vadinti nedidele architektų alėja. Šioje gatvėje greta naujojo Sporto ir sveikatingumo centro yra dar du pastatai, kuriuos projektavo garsūs architektai.
Vienas jų – buvęs Valstybinio socialinio draudimo fondo pastatas, iškilęs 1996 metais. Tai klasikinis paskutinio XX amžiaus dešimtmečio lietuviškojo postmodernizmo architektūros pavyzdys. Jį projektavo architektūros profesorius Algis Vyšniūnas. Deja, pastatas apleistas ir šiuo metu parduodamas.
Greta stovi įdomus ir keistokas daugiabutis. Jo rekonstrukcijos projektą kūrė architektas Gintautas Natkevičius. 2006 metais renovuojant seną sovietinį daugiabutį ant triaukščio tipinio pastato vietoj apleistos mansardos buvo užstatytas ketvirtas dvigubas aukštas.
„Abu šie pastatai anuomet buvo modernūs architektų sprendimai. Malonu, kad projektuoti naują Sporto ir sveikatingumo centrą greta jų galėjome mes“, – sakė K.Mikulskis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.