Visi kondicionieriai savo funkciją atlieka vienodai, todėl svarbu kas kita

2022 m. gegužės 16 d. 09:00
Kokybiškas mikroklimatas namuose – nebe privilegija, bet privalumas, tik svarbu laiku atlikti namų darbus – įsigyti patikimą įrenginį. Tuomet vasarą neteks vėsintis prekybos centruose, o namuose galėsite jaustis ir patogiai, ir saugiai, mat, prireikus, kondicionierius ne tik vėsina, šildo, bet ir valo orą. Specialistai patvirtina: nors viena itin karšta diena reiškia eilę prie kondicionierių tiekėjų durų ir laukimą, kol įrenginys galiausiai atsidurs namuose.
Daugiau nuotraukų (7)
Sprendimo geriau neatidėlioti
Sveikas mikroklimatas namuose, kuriuose praleidžiame itin daug laiko – svarbus privalumas, į kurį neretai numojame ranka, kaip į nebūtiną investiciją, nors iš patikimų gamintojų įsigytas kokybiškas, tačiau nebūtinai itin brangus, įrenginys padės sukurti sveikesnę ir kokybiškesnę aplinką namuose.
Kone pagrindinė taisyklė – kondicionieriaus įrengimu pasirūpinti neatidėliojant, kad netektų pirkti bet ko, kas parduodama, ir nusivilti ar permokėti, o jau itin karštomis dienomis ar laikotarpiu, kuomet kambariuose vėsu, drėgna, tačiau centralizuotai šildyti būstus dar per anksti, mėgautis komfortu.
Bendrovės „Baltic Master“, kurios viena specializacijų – kondicionavimo sistemų projektavimas, įrangos tiekimas ir montavimas, kondicionierių skyriaus serviso vadovas Šarūnas Mačiulis paaiškino, jog didelio skirtumo – kondicionierius montuojamas įrengiant namus ar jau užbaigus įrengimo ar remonto darbus, nėra, tiesiog dar vykstant apdailos darbams, meistrams teks mažiau rūpesčio suslepiant varinius vamzdžius ir laidus, neprireiks tiek atidumo saugant paklotas grindis ar nudažytas sienas.
Antra vertus, prireikus, įrenginio vamzdžius ar laidus galima nesudėtingai suslėpti specialiuose loveliuose – jie matomi, tačiau atrodo estetiškai. Toks įrengimas turi ir savų privalumų: kondicionavimo sistemai tapus nesandariai, remonto darbai būtų paprastesni: neprireiktų ardyti sienos – to kone labiausiai baiminasi išpuoselėtų namų savininkai.
Vietą kondicionieriui rasti įmanoma kiekviename būste: tereikia keliasdešimt centimetrų tuščios sienos ploto – tik tiek, visa kita – kompetentingų montuotojų darbas.
Pašnekovas priminė: prieš kreipiantis į įrangos gamintojus ir montuotojus, daugiabučių gyventojai neturėtų pamiršti pabendrauti su kaimynais. Jei kondicionieriaus išorinis blokas bus kabinamas ant daugiabučio fasado, teks surinkti pusės gyventojų parašus, gauti specialius leidimus, mat keičiamas pastato išorinis vaizdas.
Kondicionieriaus išorinio bloko pastatymas ant daugiabučio namo balkono grindų, jo netvirtinant prie balkono plokštės, nelaikytinas daugiabučio namo išvaizdos keitimu ir tokiems paprastojo remonto darbams atlikti leidimas neprivalomas, jei kitų kondicionavimo sistemos elementų įrengimas nekeičia pastato išvaizdos.
Individualiojo namo savininkai laisvės turi kur kas daugiau: kondicionieriaus išorinį bloką galima montuoti ant fasado, stogo ar žemės.
Pasirinkimo galimybių ne viena
Š. Mačiulis, planuojantiems įsigyti kondicionierių, siūlytų dvi alternatyvas: „Split“ arba „Multi split“ sistemos oro kondicionierius. Pirmuoju atveju galima kondicionuoti atskiras patalpas, net jei pastate neplanuojama ar nėra galimybės įrengti centrinės sistemos. Sistemą sudaro vienas išorinis ir vienas vidinis blokas.
„Multi split“ sistema išsiskiria tuo, jog, atsižvelgiant į užsakovo poreikius, galima montuoti iki 5 vidinių blokų ir tik vieną išorinį. Vienas išorinis blokas gali vėsinti arba šildyti nuo 1 iki 5 kambarių. Kambarius šildyti ar vėsinti galima vienu metu ar kiekvieną atskirai. Vidiniai blokai gali būti sieniniai (šie populiariausi) arba kasetiniai (montuojami į pakabinamąsias lubas).
Dar viena alternatyva yra mobilus kondicionierius, puikiai tinkantis nenorintiems ar negalintiems imtis sudėtingų montavimo ar vidaus apdailos darbų.
Bendrovė „Baltic Master“ atstovauja prekės ženklui „Refra“. Aukščiausio lygio, moderni įranga už priimtiną kainą – tokie šios pasaulyje pripažintos įmonės prioritetai. Moderniuose „Refra“ sieniniuose oro kondicionieriuose naudojamas naujas, energiją taupantis „DC Inverter“ kompresorius, leidžiantis palaikyti pageidaujamą temperatūrą ir sumažinti elektros sąnaudas.
Oro kondicionieriuose „Refra“ naudojamas aplinkai draugiškas R32 šaltnešis, užtikrinantis didesnį energijos vartojimo efektyvumą ir ekonomiškumą.
Kondicionieriuose „Refra“ įdiegta filtro valymo priminimo funkcija: laiku išvalyti filtrus primins pats kondicionierius. Nešvarūs filtrai išvalyti laiku užtikrins ne tik geresnę oro kokybę, taupys elektros sąnaudas, bet ir apsaugos nuo sveikatai pavojingų mikroorganizmų ar grybelių atsiradimo. Dauguma Įrenginių gali būti valdomi išmaniuoju telefonu. Tylus darbo režimas neerzins įrenginio veikimo metu. Įrenginiuose įdiegtas „Turbo“ režimas leis patalpas atvėsinti greičiau.
„Split“ sistemos įrenginiai skirti naudoti nuo mažiausių iki 80 kv. m ploto patalpų. Didesnėms patalpoms geriau būtų rinktis „Multi Split“ arba VRF sistemą. Laikinam nedidelės patalpoms vėsinimui ar šildymui puikiais tiks mobilieji „Refra“ kondicionieriai.
Rinktis patariama atsakingai
Nors kainuoja panašiai, renkantis įrenginį, „Baltic Master“ atstovas pataria atsižvelgti ne tik į patalpos, kurioje ketinama montuoti įrenginį, plotą, gamintojo patikimumą ir žinomumą, bet ir garantinio aptarnavimo sąlygas: kaip greitai reaguojama iškilus problemoms. Mat net ir kokybiškiausia įranga kartais genda.
Jei vasara itin karšta, o kondicionierius sugestų, norėtųsi, kad jis būtų sutaisytas ar šaltnešis papildytas nedelsiant, o ne po kelių mėnesių.
Daugelį gąsdina ir sąskaitos už sunaudotą elektros energiją, tačiau šiuolaikiniai įrenginiai jos sunaudoja mažai. Kuo pastatas sandaresnis ir energetiškai efektyvesnis, kuo rečiau varstomi langai, tuo daugiau elektros energijos bus sutaupoma. Tačiau bet kuriuo atveju laimi klientas. Tą rodo įrenginio efektyvumo koeficientas. Jis nurodo kiek kartų šilumos energijos išgaunama daugiau nei sunaudojama elektros energijos.
Nors skeptikai pabrėžia, jog kondicionieriai sargdina, pašnekovas primena, jog tereikia laikytis keleto taisyklių. Viena iš jų – vėsinant patalpą niekada nenukreipti oro srauto į žmogų, o į lubas. To pakaks, kad patalpoje būtų vėsiau. Taip pat reikėtų vengti vėsinti patalpas iki itin žemos temperatūros. Auksinė taisyklė: maždaug 5 laipsnių temperatūros skirtumas patalpose ir lauke. Šildantis vėjo srautą galima nukreipti tiek žemyn, tiek į viršų, kaip pageidauja vartotojas.
Jei kondicionierių planuojate įsigyti dar šiam sezonui, montuotojų laukti gali tekti maždaug dvi savaites. Tačiau, kaip juokauja pašnekovas, pakaktų vienos itin karštos dienos – tuomet eilė pailgėtų keliskart, iki maždaug mėnesio.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.