Seimas apsisprendė: atsijungti nuo centralizuoto šildymo daugiabučių gyventojai galės tik vieninteliu atveju

2022 m. kovo 24 d. 12:46
Sniegė Balčiūnaitė, BNS
Atsijungti nuo centralizuoto šildymo bus galima tik tada, jeigu kitas šildymo būdas būtų 20 proc. efektyvesnis – tokia riba numatyta siekiant, kad atsijungimas leistų gyventojams reikšmingai sutaupyti.
Daugiau nuotraukų (1)
Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Šilumos ūkio įstatymo pataisas: už balsavo 100 parlamentarų, prieš nebuvo, o 22 susilaikė. Pataisos turėtų įsigalioti nuo birželio.
Sprendimą dėl atsijungimo turės priimti savininkų dauguma, o ne ketvirtadalis, kaip yra dabar.
Seimas taip pat leido daugiabučių šilumos punktus prižiūrėti ne tik butų ūkio įmonėms ar administratoriams, bet ir šilumos tiekimo įmonėms – tikimasi, kad punktai bu prižiūrimi geriau.
Šilumos punktų priežiūrą prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva 2011 metų spalį Seimas buvo itin sugriežtinęs – uždraudė šiuos šilumos punktus prižiūrėti bet kokiais ryšiais susijusioms su šilumos tiekėjais įmonėms.
2014 metais Seimas neleido į šilumos punktų priežiūros verslą grįžti su šilumininkais susijusioms įmonėms, tačiau liberalizavo punktų priežiūrą – suteikė teisę jais rūpintis patiems namo gyventojams, dirbantiems šilumos tiekimo įmonėse.
daugiabučiaišildymas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.