NT fotografas fiksuoja lietuvių kasdienybę – kai kurių šunys gyvena kelis kartus geriau nei kaimynai

2022 m. vasario 12 d. 14:10
„Žinių radijas“, „Tarp keturių sienų“
Kas svarbiausia fotografuojant objektus pardavimui arba nuomai, kas patinka arba nepatinka pirkėjams ir pardavėjams? Apie tai „Žinių radijo“ laidoje „Tarp keturių sienų“ kalbėjo nekilnojamojo turto (NT) fotografas Aivaras Ruginis.
Daugiau nuotraukų (82)
Jis pasakojo daug metų fotografavęs renginius, kurių žiemos metu – kur kas mažiau, tad pamažu pradėjo fotografuoti NT. Juolab jo dėdė dirbo šioje rinkoje, ir jam vis prireikdavo pagalbos. Pirmoji pagalba buvo fotosesijų planavimas, esamų nuotraukų redagavimas, galiausiai, kilo mintis pabandyti fotografuoti ir pačiam. Tai buvo 2015 metais.
„2009 metais NT dažnai fotografuodavo turintis profesionalesnį fotoaparatą, brokeriai tokį skolindavosi vieni iš kitų, nuotraukos atrodydavo mėgėjiškos. Dabar viskas kitaip“, – prisiminė NT brokeris Mantas Mikočiūnas.
Klientai, anot brokerio, neretai skundžiasi, kad NT pardavėjai perdėtai pagražina objektus, jie nebeatitinka tikrovės.
A. Ruginis pasakojo pradžioje naudodavęs plačiakampį objektyvą, tačiau kambarys atrodydavo ištemptas, pailgas, sofa – per visą sieną. Pirkėjai, kurie ateidavo apžiūrėti būsto, skųsdavosi, kad kambarys atrodo daug didesnis nei iš tiesų. „Profesionalumas atsiranda, kai išmoksti realiai pateiki būsto vaizdą. Net jei butas remontuotinas, stengiuosi nuotraukas minimaliai pagražinti. Reikia rinktis viduriuką: nei per daug gerai, nei blogai“, – kalbėjo fotografas.
„Mes stengiamės parodyti NT geriausios įmanomos būklės, kaip jis gali atrodyti, neiškreipiant jo matmenų, kad neatrodytų kitaip nei yra iš tiesų yra“, – antrino brokeris.
Fotografas patvirtina: pragyventi fotografuojant NT įmanoma, o vidutinio ploto dviejų kambarių buto fotografavimo kaina skelbimų portalui gali siekti 50–60 eurų.
Žiemos sezonu jam per dieną tenka aplankyti tris objektus, vasarą  – 7–9, priklausomai nuo jų dydžio ir sudėtingumo. Brokeriams, kurie bene dažniausiai į jį kreipiasi, anot fotografo, įprastai reikia greičio, kokybės ir kuo pigiau. Visgi nuotraukų tenka palaukti porą dienų.
Ar tenka išgirsti priekaštų, kam apskritai reikalinga fotosesija? „Pagrindinė problema, kad jai reikia pasiruošti – susitvarkyti namus. Kai atvykstame, šeimininkai prašo padėti, o tai yra – stovi ir žiūri, kol mes tvarkome namus. Svarbiausia, kad būtų tušti stalviršiai, nebūtų asmeninių daiktų. Pirkėjai mato erdvę, o ne daiktus. Skelbimuose būna nuotraukų, kuriose nufotografuotas priešais veidrodį stovintis savininkas, išdžiaustyti drabužiai ir pan.“, – patarė fotografas.
„Perkant NT, itin svarbi emociją, kurią potencialūs pirkėjai nori „pasimatuoti“. Peržiūrėjus nuotraukas ateiti apžiūrėti buto – lygiai tas pats, kas pasiimti drabužį ir eiti matuotis. Jei pridėta svetimų daiktų, daug mažiau malonumo, nes sunkiau įsivaizduoti, kaip ten gyventum“, – komentavo NT brokeris.
Ilgiau trunka ne fotografavimas ir net ne retušavimas, bet kelionė iš vieno objekto į kitą. Standartinio buto nuotraukų retušavimas užtrunka iki pusės valandos – tik tam būtina patirtis ir pasiruošimas.
Prasidėjus pandemijai, anot fotografo, buvo nerimo, ar pakaks užsakymų. Pirmą mėnesį sustojo visi darbai. Einant į butų vidų, šeimininkai užsidarydavo, kad nė nesusitiktų, itin atsakingai būdavo naudojamos dezinfekcinės priemonės. Miestas pandemijos metu buvo tuščias, buvo patogu keliauti iš vieno objekto į kitą. Prireikė 360 laipsnių kampu filmuojančios kameros, bet tokios neprigijo, nes žmonės NT visgi nori apžiūrėti ne ekrane, o gyvai.
Lietuvoje neprigijo ir vaizdo turai, 3 D akiniai. Manoma, kad Vilnius per mažas miestas, nes čia, priešingai nei Londone ar Niujorke, per vieną vakarą įmanoma apžiūrėti kelis NT objektus.
„Matymas – tik vienas pojūtis, negali paliesti, užuosti kvapo ir pan.“, – mano A. Ruginis.
Nuotraukų pateikimas, atsiradus bepilotėms skraidyklėms, fotografo žodžiais, taip pat pasikeitė. Pernai jos pradėtos registruoti, norėdamas ją naudoti, turi išlaikyti egzaminą. Žmonių baimė, kad nufotografuosi kaimynų automobilį, kiemą vis dar didelė, naudojant bepilotes skraidykles kyla nemažai konfliktų. „Turi būti ryškus ir matomas. Būna ateina žmonės ir pamato, kad esu su ryškia liemene, apsisuka ir išeina“, – pasakojo fotografas.
Jo darbe pasitaiko atvejų, kuomet brokeris supainioja namo, kurį reikės fotografuoti, adresą. Fotografas namą nufotografuoja, kol pasirodęs kaimynas pareiškia: „ką darai, turėjai fotografuoti mano namą.“
Dar vienas fotografui itin įstrigęs vaizdas – 600 kv. m ploto namas per penkis aukštus, kuriame gyveno tik du šunys. Patys šeimininkai jame negyveno, tik atvažiuodavo išleisti augintinių, gyvenusių prabangiai įrengtame name. „Iš namo važiuoju į bendrabutį, kur 16 kv. m ploto kambaryje gyvena keturi žmonės. Matau itin skirtingus žmonių gyvenimus“, – dalijosi fotografas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.