Evakuoti iš daugiabučio, išgyvenę jo remontą, šiandien kauniečiai vėl įtampoje – namas visgi gali griūti

2022 m. vasario 11 d. 13:40
Kauno Biržiškų gatvės 11-uoju numeriu pažymėto namo gyventojams bėdos nepasibaigia. Anksčiau jie buvo evakuoti, kol namas buvo tvarkomas, tačiau gyvenimo sąlygos ne ką pagerėjo.
Daugiau nuotraukų (6)
Šio penkiaaukščio avarinė būklė buvo pripažinta dar 2015 metais – pastate buvo įtrūkių ties langų angomis ir lauko sienose.
2019 metų vasarą grėsmę gyventojams sukėlė nuo butų pertvarų atitrūkusios laiptų aikštelės, suskilinėjusios pertvaros. Dėl namo defektų ir pavojaus jo gyventojams 20 butų šeimininkai turėjo pusmečiui palikti būstus.
Į savo butus grįžę gyventojai pradėjo juos remontuoti, bet pastebėjo, kad kai kurios sienos vėl trūkinėja.
Bėdos tęsiasi ir dabar – nors buvo atlikta net 260 tūkst. eurų vertės darbų, rūsį, kuriame yra šilumos punktas, ėmė semti vanduo. Kaip neseniai pranešė LNK, gyventojai baiminasi, kad namas ir vėl ims griūti.
Daugiabutį administruojančios įmonės „Civinity namai“ (buvusi „Būsto valda“) Pastatų administravimo skyriaus vadovas Arūnas Armalavičius svarstė, kad galbūt kaltas kanalizacijos šulinys, kuris užsikemša.
„Buvo sutvirtintos sienos, atlikti pamatų stiprinimo darbai, įvesta nauja drenažo sistema“, – aiškino bendrovės atstovas LNK televizijai.
Tačiau to paties namo gyventoja Kristina Česlevičienė tvirtino, kad darbai atlikti nekokybiškai.
„Drenažas buvo padarytas ne taip, kaip turėjo būti pagal pirminį projektą. Bet namo administratorius mums paaiškino, kad dabar yra taip, o kai pradės griūti, žiūrėsime iš naujo. Jei nenubėgs ir kaupsis vanduo, vėl bus ta pati situacija.
Kas bus, jei ims griūti kita namo pusė? Nepadaryta iki galo, ne taip, kaip turi būti. Mes nesijaučiame saugiai ir stabiliai“, – „LNK žinioms“ sakė ji.
Kauno miesto savivaldybė, kuri padengė 15 proc. šio daugiabučio tvarkymo išlaidų, dėl to jau kreipėsi į teisėsaugą. Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas.
Bendrovė „Būsto valda“ dar 2020 metų rudenį turėjo bėdų dėl kito jos administruojamo daugiabučio.
Vokiečių gatvės 61-ajame name tuomet įgriuvo tarp pirmojo aukšto ir rūsio patalpos esančios senos gelžbetoninės perdangos dalis. Abiejose patalpose žmonių nebuvo, niekas nenukentėjo, bet gyventojai patyrė išgąstį.
1935 metais statytame dviejų aukštų mediniame name gyvenanti Justė „Lietuvos ryto“ priedui „Laikinoji sostinė“ tuomet pasakojo, kad butas, nuo kurio grindų į rūsį nugarmėjo perdangos dalis, buvo negyvenamas.
„Kituose trijuose butuose žmonės gyvena. Savo būstus prižiūrime. Aname bute seniai nieko nemačiau. Kaimynai išgirdo trenksmą ir nuėję į rūsį pamatė, kad dalis perdangos nutrupėjo ir nukrito į rūsį“, – sakė moteris.
Į įvykio vietą atvykę namą administruojančios bendrovės „Būsto valda“ atstovai iškvietė pastatų priežiūros ekspertą.
Pastatą apžiūrėjęs ekspertas Viktoras Doveika pamatė, kad jo konstrukcijos kenčia nuo lietaus – vanduo patenka per seną stogą. Drėgmė, besiskverbianti per kamino, ventiliacijos angas, kenkia pastato konstrukcijoms.
Anot eksperto, kadangi tai truko ne vienus metus, medinės neprižiūrimų patalpų sijos supuvo ir dalis perdangos nukrito.
 
daugiabutis^Instantdefektas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.