„Vilniuje turime daugybę augančių lengvosios atletikos talentų ir lengvaatlečių, kurie jau dabar skina pergales aukščiausio lygio čempionatuose, tačiau kokybiškų, šiuolaikiškų bazių specifiškai lengvajai atletikai mieste tikrai nedaug. Šio projekto tikslas – ištaisyti šią disproporciją ir kartu sukurti infrastruktūrą, darniai įsipaišančią į bendrą miesto urbanistinę viziją“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.
Manieže numatyta šešių takelių bėgimo trasa su 200 m ilgio takais, taip pat aštuonių takelių 60 m ilgio sprinto takas, šuolių į aukštį ir tolį bei trišuolio sektoriai, rutulio stūmimo sektorius bei mankštos-apšilimo zona ilgiesiems – ieties ir disko – metimams. Komplekso erdvėse taip pat planuojama įkurti įvairias pagalbines patalpas – medicinos punktą, dopingo kabinetus, masažines, rūbines, darbuotojams skirtas patalpas bei varžybų komentatorių ir režisierių zonas. O siekiant suvaldyti skirtingus sportininkų, žiūrovų ir darbuotojų srautus, projekte bus suprojektuoti atskiri patekimo į pastatą būdai.
„Tai labai įdomus ir svarbus projektas tiek funkcine, tiek urbanistine-architektūrine prasme. Sklypas yra svarbioje lokacijoje, sudėtingos formos, su išreikštu reljefu, o kontekstas labai įvairus tiek gamtine, tiek urbanistine, tiek paveldo prasme. Todėl pagrindinė architektūrinė idėja yra tinkamai reaguoti į kontekstą suvaldant mastelį“, – apie projektą pasakoja architektas Aurimas Syrusas.
Sporto bazę planuojama suskaidyti į skirtingas zonas, kurios bus atskirtos lauko koridorius primenančiomis properšomis. Taip tikimasi vizualiai sumažinti pastato tūrį ir suderinti pastato mastelį su aplinkui esančiomis gamtos ir architektūros vertybėmis.
Planuojama, kad pastatą sups trijų tipų viešosios erdvės. Vakarinėje pusėje, priešais Žirmūnų gatvę, kur suplanuotas pagrindinis įėjimas į pastatą, numatyta reprezentacinė erdvė. Šiaurinėje dalyje planuojama įrengti gamtos apsuptą pandusą. O sklypo rytuose, išilgai upės bus suplanuota atvira zona. Atsižvelgiant į tvaraus judėjimo tendencijas, teritorijoje bus numatytos ne tik automobilių, bet ir alternatyvių transporto priemonių stovėjimo vietos.
„Šioje projekto stadijoje įjungiame reikšmingo ir reikalingo miestui sporto objekto laikmatį. Suburti projektų valdymo profesionalai ir techninių sričių ekspertai, užtikrinsiantys projekto įgyvendinimą, kad atėjus laikui galėtume visus pakviesti švęsti statybų pradžią“, – pažymi projekto valdytojos „Vilniaus vystymo kompanijos“ direktorius Saulius Barauskas.
Lengvosios atletikos maniežo projektavimo darbai įvertinti beveik 749 tūkst. eurų, įskaitant ir pridėtinės vertės mokestį. Tikimasi, kad techninis projektas bus užbaigtas ir statybos leidimas bus išduotas 2023 m., o pats objektas iškilti galėtų iki 2026 m.