Projektas „Flow“, į kurį bus investuota 45 mln. eurų, yra plėtojamas pagrindinėje miesto verslo arterijoje, šalia Vilniaus miesto savivaldybės, adresu Lvovo g. 21A. Dviejų korpusų – 15 ir 20 aukštų – sujungti pastatai tarpusavyje sudarys 15 tūkst. kv. m plotą ir bus didžiausias statomas verslo centras įmonių grupės istorijoje.
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, sveikindamas būsimus savivaldybės kaimynus Konstitucijos prospekte, atkreipė dėmesį, kad tai projektas, iki įgyvendinimo atkeliavęs taip, kaip Vilniuje turėtų gimti visi tokio masto projektai centrinėje miesto dalyje – architektūros konkurso keliu.
„Mums šis projektas – dar viena ambicija sukurti erdvę mieste su ateities nuojauta. Kiekvienas mūsų statomas projektas turi tam tikrą tikslą – plėsti miesto ribas, įnešti apsnūdusiai miesto daliai gyvybės, atverti uždaras buvusias gamybines teritorijas, atnaujinti tam tikrą miesto rajoną, tačiau „Flow“ statybos – tai žingsnis, kurį žengiame ne tik, kad atnaujintumėme miesto erdvę, bet ir prisidėtumėme prie rinkos transformacijos ir paskatintumėme žmonių darbo įpročių pasikeitimą.
Dar visai neseniai įmonės varžėsi tarpusavyje dėl biurų, kurių aplinka nepaliaujamai skatino darbo našumą – darbuotojai neskaičiavo valandų, daug ir intensyviai dirbo, nuolat skubėjo, fiksavome šių laikų darbo rinkos fenomeną – ne pavienius, o ištisą kartą perdegusių darbuotojų.
Taigi, nusprendėme, kad „Flow“ idėjiškai jungs verslą ir sveikatingumą tam, kad darbuotojai galėtų dirbti koncentruotai ir produktyviai, bet nepervargtų“, – sako „Eika“ generalinis direktorius Domas Dargis.
Architektūrinis lengvumas ir pažangiausios technologijos
Verslo erdvę „Flow“ suprojektavo „Architektūros kūrybinė grupė“ su vedančiuoju architektu Remigijumi Bimba, o bendrų erdvių interjero sprendimais rūpinasi „NOMO“ studijos architektės-interjero dizainerės. Verslo centro architektūrinė idėja siejama su paprastumu, architektūriniu lengvumu, dėl to pastato formos neiššaukiančios. Tūrinė kompozicija kuriame iš dviejų sujungtų, bet prastumtų viena kitos atžvilgiu vertikalių dalių – 15 ir 20 aukštų, taip pabrėžiant statinio liaunumą.
„Plėtodami „Flow“ vizualinę idėją stengėmės, kad pastatas ne disonuotų, o kaip tik papildytų dešiniojo upės kranto urbanistinės kalvos kompoziciją. Taigi, pagrindiniu „Flow“ akcentu tapo ne įmantrių formų fasadas, o švari, neutralios spalvos stiklo, abiejų pastato tūrių kompozicinė jungtis. Pasvirusi pastato dalis vizualiai tarsi praskleidžia „Flow“ ties pagrindiniu įėjimu, kviesdama užeiti į restoraną – kavinę, holą ir kitas bendro naudojimo patalpas“, – teigia R. Bimba.
„Flow“ sieks gauti BREEAM Outstanding (liet. Išskirtinis) įvertinimą – tai vienas nedaugelio pastatų rinkoje, kuris pretenduoja į tokio aukšto lygio įvertinimą. Pastatas atitiks aukščiausius energetinio efektyvumo (A++), poveikio aplinkai ir žmonių gerovei, kriterijus.
„Viliamės tapti išskirtine erdve sėkmingiems verslams, kuriems harmoninga darbo vieta ir darbuotojų sveikata būtų prioritetas, dėl to pasitelkiame išmanias technologijas, kurios padės mums valdyti pastatą ir užtikrins racionalų resursų naudojimą.
Pažangios vėdinimo bei drėkinimo sistemomis sukurs tinkamą mikroklimatą, suprojektuotos negilios darbo vietos leis patekti reikiamam kiekiui natūralios dienos šviesos, o išmanus apšvietimas užtikrins darbo komfortą sutemus ir tuo pačiu tausos aplinką. Tai tik keletas sprendimų, kuriais kursime komfortą būsimiems „Flow“ nuomininkams“, – teigia „Eika“ turto departamento direktorius Giedrius Brūzgė.
Aplinka keičianti darbo įpročius
Darbe žmonės leidžia daug laiko, todėl „Flow“ erdvėje kuriama aplinka, kuri teigiamai keistų ir pačių darbuotojų elgseną bei įpročius. Tarp sprendinių – tyro oro cirkuliacija patalpose, aukšta garso izoliacija ir akustika, lengvai pasiekiamos geriamojo vandens stotelės, įrengtas vertingų užkandžių ir gėrimų baras, bendrose erdvėse daug natūralios žalumos. Darbuotojų pusiausvyrai atstatyti skirti masažo ir druskų terapijos kambariai, o estetiškai įrengtos erdvės viduje ir lauke skirtos tiek individualioms ramybės akimirkoms, tiek bendravimui.
„Palaikome globalias ir miesto iniciatyvas dėl gyventojų didesnio fizinio aktyvumo ir švaresnės ekosistemos – todėl pastato aplinka motyvuos darbuotojus mankštintis ir judėti, o suprojektuota infrastruktūra dviratėms transporto priemonėms ir elektromobiliams leis patogiai judėti tiek į darbą, tiek iš jo“, – dalinasi G. Brūzgė.
Pavadinimas parinktas simboliškai
„Flow“ nurodo nuolatinį judėjimą, tėkmę. Tai būsena, kai iššūkis jungiasi su įgūdžiu, kai sutelkiamos mintys ir įtempiamas mąstymas, o tada judama aiškiu minčių, idėjų, darbų ir tikslų link.
„Flow“ – tai nauja erdvė verslui, kuri skiria ypatingą dėmesį gerai darbuotojų savijautai tiek darbo metu, tiek poilsio akimirkomis, nes tik ramios ir koncentruotos mintys veda tikslingų ir sėkmingų rezultatų link.