Prieš kelerius metus Obelynę iš Ivanausko artimųjų paveldėję muziejininkai sako jame radę daugybę unikalių profesoriaus asmeninių ir buities daiktų. Ne visos erdvės iki šiol ištyrinėtos, todėl neabejojama, kad ši vieta dar nustebins.
Kauno rajone, Ringauduose, profesorius T. Ivanauskas įsikūrė prieš kiek daugiau nei šimtą metų. 8 hektarus žemės jis nusipirko iš parceliuojamo Marvos dvaro: pastatė namą, įveisė sodą. Netoliese, skardžiuose, augo daugybė laukinių obelų ir gudobelių, todėl ši vieta buvo pavadinta Obelyne.
Šiandien čia būriais traukia norintieji pasižiūrėti, kaip gyveno žinomas Lietuvos gamtininkas.
Name lankytojams atvertos naujos erdvės, demonstruojami iki šiol nematyti asmeniniai šeimos daiktai, o viskas atrodo taip, lyg šeimininkai būtų trumpam išėję.
Ant darbo stalo padėtas rankraštis – įvadas į knygą „Lietuvos paukščiai“, darbo įrankiai, kitokios smulkmenos.
Lankytojams atvertas ir profesoriaus miegamasis. Vienas įdomesnių baldų – alpulio sofute vadintas minkštasuolis.
Kaip „Lietuvos ryto“ televizijai sakė muziejaus vadovas Zigmas Kalesinskas, ši sodyba – ateities tyrinėjimų objektas. Muziejininkai dar nė nespėjo peržiūrėti ir įvertinti palėpėse sukrautų daiktų, taigi, neabejoja, kad jų pačių laukia ne vienas atradimas.
„Unikali erdvė po truputį pristatoma visuomenei. Mūsų ambicija, kad ši gamtininko sodyba taptų įdomiausiu, turtingiausiu ir geriausiu memorialiniu muziejumi Lietuvoje“, – kalbėjo muziejininkas.
Obelynėje sukaupta viena įspūdingiausių šalies dendrologinių kolekcijų – iki 300 rūšių medžių, krūmų ir sodas, kuriame – senųjų veislių obelys.
Sodyboje skamba ir koncertai, rengiamos bendruomenės šventės, edukaciniai ir kitokie renginiai.