Už projektą atsakinga valstybės įmonė teigė negalinti išsamiau komentuoti Vyriausybės motyvų. Vyriausybės atstovai pirmadienį BNS teigė, kad bus ieškoma alternatyvų Kongresų centro projektui.
„Kol kas galime pasakyti tik tiek, kad Vyriausybės nutarimas, kuriuo buvo apsispręsta buvusius Sporto rūmus rekonstruoti į kongresų centrą, nėra atšauktas, panaikintas ar pakeistas“, – BNS komentavo Turto bankas.
„Turto bankas taip pat nėra gavęs jokių naujų pavedimų įvertinti kitas galimas šio objekto vystymo alternatyvas ir nėra tokių atlikęs“, – teigiama komentare.
Anot bendrovės, Vilniaus sporto rūmai yra kultūros objektas, todėl negali būti nugriautas.
„Šis pastatas yra kultūros paveldo objektas, taigi, kol jis toks yra, jis negali būti nugriautas, atvirkščiai jis turėtų būti prižiūrimas. Rekonstrukcija, kartu numatant naujas funkcijas, yra dažnas būdas įprasminti ir įveiklinti kultūros paveldo objektus“, – teigiama komentare.
Pasak Turto banko, kol bus apsispręsta dėl kitos alternatyvos, bankas privalo pasirūpinti objektu, kad jo būklė neblogėtų. Todėl svarstoma galimybė atlikti būtinus pastato tvarkymo darbus.
Vyriausybė teigia, kad pandemija pakeitė konferencinio turizmo rinką ir aplinką, todėl Sporto rūmų vizija keičiasi.
Turto bankas nuo 2015 metų, kai rūmus perėmė iš bankrutavusios Ūkio banko investicinės grupės ir bendrovės „Žalgirio sporto arena“, jų priežiūrai išleido 868 tūkst. eurų.
„Didžiausią dalį joje sudaro techninio rekonstrukcijos projekto rengimas. Šiuo metu projektuotojams yra sumokėta 429 tūkst. eurų su PVM“, – sakė Turto bankas.
Planai vietoj 1971-aisiais statytų nebenaudojamų koncertų ir sporto rūmų įrengti konferencijų centrą buvo brandinami nuo 2015-ųjų, kai pastatą perėmė Turto bankas.
Šis atnaujinti rūmus siekė jau 2016-aisiais, bet tais metais skelbtas konkursas buvo nutrauktas. Vėliau, 2017 metų pradžioje įmonė nutraukė ir pradėtas derybas su bankrutuojančios Vilniaus statybų bendrovės „Active construction management“ (buvusi „Irdaiva“), restruktūrizuojamos įmonės „LitCon“ ir „Pamario restauratoriaus“ konsorciumu.
Nuo to laiko rekonstrukcijos pradžia buvo vis atidedama, klausimų kilo dėl planuojamo Kongresų centro operatoriaus konkurso sąlygų – potencialūs dalyviai svarstė, jog jos gali būti pritaikytos valstybės valdomam parodų ir kongresų centrui „Litexpo“.
Sporto rūmų rekonstrukcijos projektas susidūrė su kai kurių žydų bendruomenių pasipriešinimu, kadangi kompleksas yra senųjų žydų kapinių teritorijoje, kurios čia veikė nuo XVI amžiaus.
2018 metais Finansų ministerijos rašte buvo nurodoma, jog projektas kainuos iki 29 mln. eurų (su PVM)