Riboženklių būklė – prasta
Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Saulius Glinskis aiškino, kodėl demontuojami riboženkliai, žymintys įvažiavimus į miestą.
„Savivaldybė įvertinusi riboženklių būklę nustatė, kad yra reikalingas kapitalinis remontas. Norint išvengti galimų nelaimingų atsitikimų priimtas sprendimas juos demontuoti ir pradėti darbus kuo skubiau nei buvo planuota. Vėliau dėl mažosios architektūros statinių vizijos tarsimės su architektų bendruomene“, – sakė Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas S. Glinskis.
Statys kelio ženklus
Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausiasis dizaino specialistas Arvydas Narkevičius teigė, kad kol kas naujo dizaino riboženklių nebus.
„Tai bus įprasti kelio ženklai, kuriuose bus įrašytas miesto pavadinimas. Tokių architektūrinių statinių, kokie žymėjo Panevėžio miesto ribas, beveik niekur nėra. Tai sovietinis palikimas. Įprastai miestų ribas žymi paprasti kelio ženklai su užrašais. Jeigu surastume Panevėžio miesto simbolį – logotipą, kokį surado Alytus, tuomet galbūt ir galima sukurti ženklą“, – aiškino A. Narkevičius ir sakė, kad Panevėžys tokio logotipo, kokį turi Alytus, neturi.
Neturi logotipo
Pasak Panevėžio miesto dizainerio, prieš porą metų buvo skelbtas konkursas sukurti miesto logotipą.
„Tačiau nebuvo sukurtas dėmesio vertas miesto ženklas. Todėl nuspręsta statyti įprastus kelio ženklus su užrašu „Panevėžys“. Be to, Panevėžio miestas vis plečiasi ir perkelti į kitą vietą paprastą kelio ženklą nėra sunku, o štai architektūrinį statinį – sudėtingiau. Juk nieko gero, jei miesto ribas žymintis ženklas atsiranda viduryje miesto“, – sakė A. Narkevičius.
Sukurti 1985 metais
Šiuo metu atvykstančiuosius į Panevėžį riboženkliai pasitinka nuo Šiaulių, Pasvalio, Vaivadų ir Velžio pusių. Nuo Vilniaus miesto ribas žymi paprastas kelio ženklas su užrašu. Dabartiniai miesto vartus žymintys ženklai su užrašu „Panevėžys“ pastatyti apie 1985 metais. Jų autorius – architektas Juozas Kublickas.