Vilniuje ir Druskininkuose jau keturis projektus įgyvendinusi „Tech Zity“ komanda imasi penktojo projekto, šį kartą Klaipėdoje. Šių metų pradžioje „Švyturys-Utenos alus“ pardavė jai priklausantį nekilnojamąjį turtą ir taip atsisakė planų vykdyti buvusių gamybinių patalpų konversiją. Šį darbą tęsia pastatus įsigiję naujieji investuotojai – bendrovė „Techfabrikas“.
UAB „Techfabrikas“ yra projekto vystytojas, o UAB „Tech Zity“ – projekto vykdytojas ir būsimas naujo komplekso operatorius.
„Vakarų ekspresui“ „Techfabriko“ direktorius Tadas Varpiotas sakė, kad jau šį rudenį planuojama gauti statybą leidžiantį dokumentą, o įkurtuvės planuojamos kitų metų pabaigoje.
Per kiek daugiau nei metus planuojama buvusį alaus gamybos bravorą paversti vieta, kurioje būtų sukurta visa reikalinga infrastruktūra kurtis technologijų kompanijoms. Daugiafunkcį kompleksą sudarys apie 15 000 kvadratinių metrų įvairios paskirties erdvių. Biurų dalyje planuojama įrengti beveik 400 modernių darbo vietų, taip pat 30 vietų „co-working“ erdvę, „co-living“ erdvę dviem dešimtims žmonių.
Taip pat bus įrengtos trys konferencijų salės, kurių didžiausia bus beveik 700 vietų. „Techfabriko“ darbuotojai taip pat galės ir gyventi neatitoldami nuo savo darbo vietos. Tame pačiame komplekse suplanuotas pusšimtis modernių loftų. Vietoje veiks kavinės ir restoranai, taip pat suplanuotas ir sporto centras.
Klaipėdos burbulas
Iki šiol startuolių įmonės daugiausia kūrėsi Vilniuje ir Kaune, tačiau tikimasi, kad „Techfabrikas“ duos impulsą prie šio proceso aktyviai prisijungti ir Klaipėdai. Pripažįstama, kad „startuolių burbulo“ pūtimasis vien sostinėje nėra naudingas Lietuvai.
„Objektyviai vertinant, Klaipėda yra geriausias Lietuvos miestas“, – įsitikinęs asociacijos „Vienaragiai LT“ valdybos pirmininkas Mantas Mikuckas. Anot jo, iki šiol, jei žmonės norėjo atvykti į Klaipėdą, kilo klausimas, kur dirbti.
Todėl tikimasi, kad „Techfabrikas“ taps lūžio tašku, traukiančiu ir daugiau tokių objektų. Tikimasi, kad jau netolimoje ateityje Klaipėdoje atsiras ne keliasdešimt, kaip dabar, o keli tūkstančiai dirbančių technologijų žmonių.
„Mes savo žmonėms siūlysime, kad jie gali vykti dirbti ir į Klaipėdą. Be to, kai viliojame žmones iš užsienio, galėsime pasiūlyti ir gyvenimą prie jūros“, – sakė M. Mikuckas. „Matome Klaipėdos potencialą.
„Techfabrikas„ yra bendruomeninis projektas, turime palaikymą iš Klaipėdos valdžios ir „Klaipėda ID„ agentūros, subūrėme geriausią architektų komandą iš Vilniaus, Kauno. Todėl tikimės, kad jau kitų metų pabaigoje sukviesime visą Lietuvą į didelį atidarymo balių“, – sakė „Tech Zity“ vadovas Darius Žakaitis.
Žaliasis koridorius
„Techfabriko“ direktorius T. Varpiotas taip pat teigiamai vertina „Klaipėda ID“ komandos darbą padedant įgyvendinti projektą.
„Sunku dar galutinai lyginti, reiktų daugiau klausti projektuotojų, tačiau matome, kad „žaliojo koridoriaus„ suteikimas projektui pagerino komunikaciją“, – sakė T. Varpiotas.
Planuojama, kad investicijos į buvusios alaus daryklos pastatų pritaikymą daugiaufunkcio centro veiklai viršys 10 milijonų eurų. Apie savo planus įsikurti Klaipėdoje atsirasiančiame centre „Techfabrikas“ jau paskelbė tokie startuoliai kaip „Vinted“ ir „Kilo Health“.
Planuojama, kad iš pradžių „Techfabrike“ kursis nemažai Vilniuje veikiančių įmonių, kurios sudarys savo darbuotojams sąlygas pasirinkti, kur dirbti. Taip pat yra svarstomos idėjos, kad darbuotojai pakaitomis galėtų migruoti tarp sostinės ir Klaipėdos, ir tam įmonės specialiai net skirtų autobusus.