„Sugaišta daug brangaus laiko dėl teisinių procesų, ankstesnių rangovų bankrotų. Miesto garbės reikalas yra pabaigti šį objektą ir atverti jį miestiečiams kaip galima greičiau“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Iki šiol atlikta apie 40 proc. baseino statybos darbų, planuojama, kad likusios baseino dalies statybos galėtų trukti 8–9 mėn.
„Nors objektas didelis ir sudėtingas, tačiau sulaukė didelio rangovų susidomėjimo. Tikimės, kad solidi, pajėgi kompanija galės greitai objektą užbaigti. Per ateinančias 10 dienų konkurso dalyviai pagal įstatymus šį sprendimą gali apskųsti, ką jie tikriausiai ir padarys.
Tačiau tikimės, kad skundai nebus pagrįsti ir, pagal optimistinį scenarijų, darbai turėtų prasidėti vasario pabaigoje – kovo pradžioje“, – komentavo Vilniaus miesto administracijos direktorius Povilas Poderskis.
Pasikeitus rangovui miestui projekto kaina iš esmės nesikeis. Visų statybos darbų vertė sieks šiek tiek daugiau nei 20 mln. eurų.
Lazdynų daugiafunkcis sveikatinimo centras turės vienus moderniausių Baltijos šalyse 50 ir 25 m ilgio plaukimo baseinus. Aštuonių takelių 50 metrų baseinas bus skirtas plaukimui, o 25 metrų – ir šuoliams į vandenį.
Centre veiks ne tik baseinų kompleksas, bet ir treniruočių salės, pirčių zonos. Šalia plaukimo baseinų bus įrengta 1200 sėdimų vietų žiūrovams. Centro lankytojų lauks šiuolaikiški persirengimo kambariai, modernūs dušai, o prie pastato – 105 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Lazdynų baseine veiks pakeliamų dugnų sistema, leidžianti modifikuoti erdves, t. y. gylį ir tūrį.
Pagal 2017 m. pasirašytą statybų sutartį, Lazdynų baseiną turėjo pastatyti BUAB „Irdaiva“ (kuri prieš bankrotą pakeitė pavadinimą į UAB „Active Construction Management“) kartu su 4 partneriais, veikiančiais pagal jungtinės veiklos sutartį.
Tačiau BUAB „Irdaivai“ 2019 m. spalį paskelbus bankrotą, baseino statybų darbai sustojo. Šių metų sausį dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo ir kitų galimai padarytų nusikaltimų FNTT pradėjo ikiteisminį tyrimą.