Prabangus būstas nebūtinai toks, kokį įsivaizduojate – tokius perka net jaunimas

2021 m. vasario 5 d. 22:15
„Žinių radijas“, „Tarp keturių sienų“
Kaip atrodo prabangaus nekilnojamojo turto segmentas Lietuvoje? Kur Lietuvoje yra daugiausia prabangaus NT ir kas perka tokio tipo būstą? Į šiuos klausimus „Žinių radijo“ laidoje „Tarp keturių sienų“ atsakė prabangaus NT brokeris, atstovaujantis tarptautiniam „Sotheby's International Realty“ ženklui Lietuvoje, Robertas Karalius.
Daugiau nuotraukų (7)
Anot R.Karaliaus, prabangus NT daugeliui asocijuojasi su milijoninės vertės dvarais, įspūdingo ploto namais, tačiau rinkoje prabangiu NT jau laikoma 150 tūkst. eurų vertės, pavyzdžiui, 30 kv. m ploto studija senamiestyje istoriniame ar naujos statybos name.
„Svarbiausia – ne objekto kaina, o jo išskirtinumas, vieta, gyvenimo kokybė, kurią jis suteikia, kaimynystė bei prestižas“, – paaiškino brokeris.
Pašnekovas pripažįsta – kone metus besitęsianti pandemija NT rinkai nebuvo itin sunkus laikas. Kaip tik dalis turtingų žmonių savo investicijas nukreipė į NT. Kasmet šis rinkos segmentas tik auga, tačiau tendencijos išlieka panašios. Sandorio vidurkis – maždaug 500 tūkst. eurų.
Pats R. Karaliaus parduotas brangiausias objektas kainavo 2,5 mln. eurų.
Kalbant apie prabangų NT, priekyje – sostinė, turtingų žmonių pamėgstas Senamiestis, Žvėrynas, Užupis, Valakampiai. Po sostinės rikiuojasi pajūris, ypač pastaruoju metu. Tuomet Kaunas, galiausiai – likusi Lietuvos dalis, vaizdingos jos vietos, čia dažniausiai įsigyjamas antrasis būstas.
Su sostine labai aktyviai konkuruoja Neringa – kainų lygis čia labai panašus. Pavyzdžiui, plėtojamame „Auksinių kopų“ projekte, kuris dar nė neužbaigtas, jau parduota 60 proc. apartamentų, kurių kv. m kaina svyruoja nuo 5,5 iki 7 tūkst. eurų su visa apdaila.
Žinoma, sostinėje už tokią kv. metro kainą parduodama ir butų ir su daline apdaila.
Prabangaus NT pirkėjas – įvairūs, nuo jauno specialisto, startuolio įkūrėjo iki brandaus verslininko. 85 proc. tokio būsto pirkėjų – lietuviai, apie 15 proc. – užsieniečiai. Įdomu tai, jog pirkėjo amžius vis jaunėja.
„3 tūkst. eurų už kv. m gali būti prabangus turtas, priklausomai nuo jo vietos, gal tai butas istoriniame name su lipdiniais ir aukštomis lubomis, į kurį šiek tiek investavus, galima turėti išskirtinį būstą. Atokiau nuo sostinės centro už 150 tūkst. eurų gali nusipirkti nedidelį namą, tačiau kai kurie renkasi 30 kv. m ploto nedidelę studiją senamiestyje, istoriniame name, kurią galime vadinti prabangiu NT“, – kalbėjo R.Karalius.
Prabangaus NT pirkėjai, anot pašnekovo, prestižą ir statusą turi, galimybės jiems leidžia pagerinti savo gyvenimo kokybę, išpildyti gyvenimo svajonę. Prabanga – ne kaina, ne plotas, o būtent galimybė įgyvendinti svajonę.
Planuojantiems įsigyti prabangų NT R.Karalius turi kelis patarimus. Pirma, pačiam suprasti, kas žmogui yra prabanga. Ar tai – didelis sklypas, ar gyvenimas istoriniame pastate. Tuomet – įsivertinti rinką, išsyk neatmesti nė vieno varianto. Paskutinis – daryti kompromisus, nes idealaus varianto tiesog nėra. Kompromisai reikalingi netgi turtui už 2–3 mln. eurų.
Anksčiau tokio būsto pirkėjai norėdavo namus įsirengti patys, dabar mieliau pirktų įrengtą, ypač jaunesnė pirkėjų karta. Visgi tokio būsto pasiūla ribota, tad tenka pirkti ir įsirengti pačiam.
Kalbant apie derybas, jaunoji karta vienaip žiūri į derybas, vyresnė karta – kitaip. Tačiau nebėra derybų dešimtimis procentų, jos labiau emocinis dalykas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.