Projektiniuose pasiūlymuose nurodyta, kad 6 ir 3 aukštų daugiabučiuose iš viso bus įrengti 72 butai. Pastatams numatyta vaizdinga vieta prie miško.
Visai netoliese neseniai iškilo naujas didelis gyvenamasis mažaaukščių gyvenamųjų pastatų kvartalas, kurio gyventojai ir pasipriešino būsimiems naujakuriams.
Daugiau kaip 200 Girios gatvės gyventojų išreiškė susirūpinimą dėl galimo neigiamo poveikio Romainių miško parko ir aplink esančių dviejų Romainių teriologinių draustinių (šikšnosparnių apsauga).
„Moksliniais tyrimais nustatyta, kad daugiaaukščiai pastatai sukelia neigiamą poveikį šikšnosparniams ir paukščiams", – rašoma gyventojų rašte Kauno merui, miesto tarybai, Aplinkos ministerijai bei kitoms institucijoms.
Gyvūnų mylėtojai tikino neva vykdant projektą keliamas triukšmas ir kita veikla gali neigiamai paveikti biologinę įvairovę – sunaikinti paukščių perėjimo vietas, priversti gyvūnus migruoti, sunaikinti jautrias augalų rūšis.
Kitapus Girios gatvės įsikūrę vienbučių bei dvibučių namų gyventojai tikina ir patys patirsiantys nepatogumų, nes dalis jų ant stogo planuoja statyti saulės jėgaines, o daugiabučiai ant jų stogų mestų šešėlį.
Kauniečiai paragino projekto iniciatorius atsisakyti daugiabučių statybos, o jų vietoje statyti mažesnius statinius.
Vietos gyventojus palaiko ir Kauno savivaldybės atstovai.
Kauno miesto savivaldybės administracijos Miesto planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius pareiškė, kad Kauno urbanistinių, architektūrinių ir investicinių klausimų komisija nepritarė dokumente minimam projektiniam pasiūlymui.
„Manome, kad siūlomi statyti pastatai nedera prie aplinkos, yra nekontekstualūs. Tad kol kas šio projekto pradžia su miestu yra nesuderinta“, – pranešė savivaldybės atstovas.
„Nėra jokio juridinio pagrindo reikšti pretenzijas, gyventojai išreiškė tik savo nuomonę ir nuogastavimus", – naujienų portalui lrytas.lt kalbėjo projekto autorius Mantas Bertauskis.
Jo nuomone, Girios gatvės naujakuriai didžiąją dalį priekaištų galėtų pareikšti ir patys sau, nes jų kvartale vyko nepalyginamai didesnio masto statybos. Dabar jie tiesiog nori, kad gyvenamoji zona nesiplėstų.
„Dažnai reiškiamas nepasitenkinimas ir abejonės naujomis statybomis, tačiau pateikti projektiniai pasiūlymai visiškai atitinka esamus teisės aktus“, – tikino M.Bertauskis.
Jis pridūrė, kad gyvenamųjų namų vieta nepakliūna į draustinį ar kitokią saugomą gamtos teritoriją, todėl dėl šikšnosparnių nereikėtų nerimauti.
„Visada reguojame į pagrįstas pastabas, tačiau šįkart tokių neišgirdome“, – pareiškė M.Bertauskis.