Griauti didžiausiu Kauno vaiduokliu pramintą „Respubliką“ pradėta 2016-ųjų spalį. Pirminiais skaičiavimais, „Magnum“ statybą planuota baigti 2019 metų rudenį, o darbams išleisti 30 mln. eurų. Maždaug tiek verslo centras ir kainavo.
Kompleksas primena du sujungtus bokštus. Aukštesnysis yra vienas aukščiausių statinių miesto centre, jo aukštis siekia 42 metrus.
Didžiausio A+ klasės verslo centro Kaune „Magnum“ bendrasis plotas siekia 32 tūkst. kvadratinių metrų.
Šiuo projektu ne tik galutinai užbaigtas architektūrinis naujamiesčio ansamblis tarp Laisvės alėjos, „Akropolio“ ir „Žalgirio“ arenos, bet kartu su aplinkiniais verslo pastatais suformuotas šiuolaikiškas Kauno verslo rajonas Karaliaus Mindaugo prospekte.
Atidarymui – specialus kūrinys
Kauno centro šurmulys bei šiuolaikinio biurų pastato gyvenimas dominavo ir specialiai „Magnum“ atidarymui sukurtame vaizdo klipe su maestro Danguolės Beinarytės diriguojamu KTU akademiniu choru „Jaunystė“.
Miesto garsų, vaizdinių ir muzikos dermė jame pasitelkta siekiant į tipišką darbo dieną pažvelgti „Magnum“ darbuotojo akimis.
Pats verslo centras pasižymi „miesto mieste“ koncepcija. Viename pastate galima rasti visas svarbiausias kasdienes paslaugas: banko, odontologo, grožio, telekomunikacijų, turizmo ir net floristikos.
Tuo tarpu kelionė po darbo į teatrą, Eurolygos rungtynes „Žalgirio“ arenoje ar būsimą „Mokslo salą“ tetruks iki 10 minučių.
Kauno meras Visvaldas Matijošaitis priminė, kad daugelį metų kauniečiams būdavo gėda vežti svečius Karaliaus Mindaugo prospektu – viena pagrindinių miesto transporto arterijų.
Vaiduoklio griaučiai „pasitikdavo“ ir iš viso žemyno į Kauną atvykdavusius sporto gerbėjus.
„Džiaugiuosi, kad tie griaučiai kaip koks senas košmaras baigia išnykti praeityje. Šiandien čia turime ištisą naują kvartalą – tris modernius verslo centrus su tūkstančiais šiuolaikiškų, aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų. Tai yra vienas puikių pavyzdžių, kaip ryškiai atsinaujina miesto veidas, o drauge keičiasi ir patys kauniečiai“, – kalbėjo V.Matijošaitis.
Kauno meras tikino ketvirtadienį daug laiko praleidęs ant stogo besigrožėdamas miesto panorama. Jis taip pat parodė kabinetą viršutiniame aukšte, kuriame įsikurs baigęs mero kadenciją.
Tapo „Vičiūnų grupės“ tvirtove
„Investavome į išskirtinės, tačiau ilgą laiką nepelnytai apleistos Kauno vietos pokyčius. Visgi vieni šio pokyčio atnešę nebūtume“, – kalbėjo „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis.
Už puikų komandinį rezultatą jis dėkojo visą savo 26 metus patirtį statybose pritaikiusiam generaliniam rangovui „Kaminta“ ir inovatyvų kompleksą projektavusiam architektų biurui „Archas“.
Taip pat profesionaliai ir patikimai jį valdančiai „Newsec“ komandai, didžiąją dalį „Magnum“ jau išsinuomavusiems nuomininkams ir visiems kauniečiams – už kantrybę miesto centre vietoje senų griuvėsių gimstant naujam verslo centrui.
„Šiandien visi galime džiaugtis rezultatu“, – teigė Š.Matijošaitis.
Rugsėjį „Magnum“ įsikurs ir jo vadovaujamos daugiau kaip 9 tūkst. darbuotojų visoje Europoje turinčios „Vičiūnų grupės“ pagrindinė būstinė. „Vičiūnai“ kartu su gimininga agroverslo įmonių grupe „Groward Group“ įsikurs 7–12 A bokšto aukštuose.
Pasak Š.Matijošaičio, biurų rinka Kaune nėra persotinta, tačiau pripažino: pandemija ją apramino.
Rezultatu liko patenkinti
„Investuotojas patikėjo mūsų architektūrine vizija. Ištikimybė idėjai ir neskaičiuojamos darbo valandos tapo rezultatu, kuris mus džiugina. Tikimės, kad šis didžiausias verslo centras svarbioje miestui vietoje užduos gerą toną naujiems, kokybiškiems projektams Kaune“, – atidarymo metu kalbėjo vienas iš projekto autorių architektas Tomas Kuleša.
Jam talkino kolegos Mantas Navalinskas ir Gintaras Čepurna.
Darbus vykdžiusios bendrovės „Kaminta“ vadovas Ramūnas Kaminskas pabrėžė galimybę tiesiogiai prisidėti prie šios naujamiesčio dalies renesanso.
„Įgyvendinome išties unikalų projektą – statybos darbus vykdėme miesto centre, kitų pastatų ir žmonių apsuptyje, tad reikėjo dirbti dar atidžiau. Darbas su reikliais užsakovais, profesionaliais subrangovais ir naujausiais inžineriniais sprendimais šiandien leidžia džiaugtis unikaliu rezultatu.
Įveikėme iššūkį apleistą Kauno vietą savo pačių rankomis paversti į centrinio verslo rajono širdį“, – sakė generalinio „Magnum“ rangovo „Kaminta“ vadovas R.Kaminskas.
Dirbs 1700 žmonių
Komplekse, kurį sudaro du – 8 ir 12 aukštų bokštai, iš viso dirbs apie 1700 žmonių. Įrengta dviračių saugojimo aikštelė su dušais ir persirengimo kambariais, dviaukštė požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje telpa apie pusė tūkstančio automobilių.
„Magnum“ taip pat veiks keliolika elektromobilių įkrovimo stotelių, jų skaičių ateityje planuojama didinti net iki pusšimčio.
Antrajame aukšte veiks įvairiems renginiams pritaikoma – pagal poreikį į keturis skirtingus dydžius transformuojama – konferencijų salė.
Verslo centre veikia „Luminor“ banko klientų konsultavimo centras, verslo pietų restoranas „Lunch up“, kelionių agentūra „Tez Tour“, technines konsultacijas dėl saulės energijos projektų teikianti „Detra Solar“, programinę įrangą automobiliams kurianti bendrovė „Voltas IT“ ir kitos įmonės.
Iš viso 18 tūkst. kvadratinių metrų nuomai skito ploto verslo centre jau išnuomota daugiau kaip 10 tūkst. kvadratinių metrų.