„Įsigijau, nes man pačiai įdomus buvo tas pastatas. Dar nežinau, ką darysiu, pagalvosiu. Yra visokių pasirinkimų – ir išnuomoti, ir rekonstrukciją daryti. Nežinau, dar nesu nusprendusi galutinai, ką darysiu“, – BNS sakė įmonės savininkė ir vadovė Vilija Bujanauskienė.
Kiek kainavo 803 kv. metrų ploto, 1950 metais statytas dvejų aukštų mūrinis administracinis pastatas su garažu, sandėliu bei valstybinės žemės nuomos teise, ji neatskleidė.
Žiniasklaidoje skelbta, kad prieš kelerius metus pastatą valdžiusi Vilniaus kredito unija norėjo pristatyti trečią aukštą bei įrengti viešbutį, tačiau to padaryti neleido Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, teigianti, jog triaukštis namas iškristų iš konteksto.
Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos vadovas Gintaras Abaravičius BNS sakė, kad sovietmečių statytas pastatas nėra vertingas, tačiau naujasis savininkas jį turės modernizuoti atsižvelgdamas į istorinį miesto kontekstą.
„Pastatas pastatytas sovietmiečiu nugriovus istorinio miesto dalį po gaisro, nes anksčiau miestas buvo medinis. Jį modernizuoti turėtų pagal Trakų senamiesčio reikalavimus ir tą sovietinę destrukciją padaryti, kad būtų nebe sovietinė destrukcija su švytinčiais ratais. Turėtų čia architektai, specialistai, projektuoti, žiūrėti kraštovaizdžio reikalavimus, su visuomene tartis, pristatyti tas vizijas ir pastatą naudoti“, – sakė jis.
„Jie privalo šį apleistą pastatą naudoti pagal paskirtį, padaryti, kad jis atneštų naudą miestui“, – sakė G. Abaravičius.
Nekilnojamojo turto registro duomenimis, pastatą Vytauto gatvėje „Pamario kapitalas“ iš įmonės „Marių kooperatyvas“ įsigijo birželio viduryje. Pastarasis pastatą įsigijo 2018 metais iš antstolės, administravusios įmonės „GJ baldai“ skolas.
Anksčiau pastate Vytauto gatvėje veikė Komunistų partijos rajono komitetas, o atgavus Nepriklausomybę čia įsikūrė seniūnija bei keletas smulkių įstaigų.