Nuo vakar ėmė vienytis trumpalaike nuoma užsiimantys žmonės ir verslai, ruošiama informacija apie butus, kurie yra parengti patogiam gyvenimui.
„Manome, kad tokių prireiks, norime inicijuoti diskusiją su viešbučiais, siekdami išsiaiškinti, kaip galime jiems padėti“, – portalui lrytas.lt sakė trumpalaikės nuomos administravimo įmonės „Houseys“ vadovas Tomas Grizas.
Pasak jo, tarp grįžtančiųjų daugybė žmonių, kurie nusipelno karantinuostis geromis sąlygomis. „Ne visi grįžusieji elgiasi kai kiaulės“, - dėl kai kurių tautiečių elgesio neslėpė pykčio neslėpė T.Grizas.
Kaip sekasi „karantino verslas“?
„Žmonės vienijasi ir vieni kitiems padeda Dar šiandien man paskambino iš Vokietijos buto Viniuje savininkė ir sužinojusi, kad jos bute apsistojo iš užsienio karantinui grįžę lietuviai, paprašė paklausti, gal jiems reikėtų didesnės nuolaidos“, – portalui lrytas.lt sakė trumpalaikės butų nuomos administravimo agentūros „Urban rent“ vadovė Ieva Juodpusytė.
Ji pabrėžė, kad jos administruojamų būstų savininkai supranta grįžusių iš užsienio lietuvių padėtį ir tik jų dėka taip smarkiai sumažinta nuomos kaina.
„Urban rent“ – viena iš daugybės būsto nuomos agentūrų, reagavusių į Lietuvoje paskelbtą karantiną. Ši įmonė pasirengė karantinui iš anksto. Bendrovės partneriai Italijoje perspėjo, kad Lietuvoje netrukus gali prireikti būstų grįžusiems iš užsienio ir jiems pavyko laiku užsisakyti dezinfekuojančių priemonių. Tai, kad visi siūlomi būstai yra saugiai dezinfekuoti – didelis privalumas.
Bet ir jie neplanavo, kad susidomėjimas bus toks didelis. Be to, tikėjosi, kad grįžę iš užsienio lietuviai ieškos būsto tik dviem savaitėms.
„Paklausa viršijo mūsų lūkesčius. Nežinojome, kad tiek daug grįžtančių žmonių orientuosis į nuomą“, – sakė I.Juodpusytė.
Iš 60 agentūros turimų objektų grįžusiems iš užsienio lietuviams karantino laikotarpiui išnuomoti 22.
Dauguma – Vilniuje, tik viena Kaune.
Grįžusiejieji sutrikę ir nori ramybės
Kainos sumažintos nuo 30 iki 50 procentų. Kai kur teko mažinti nuo jau sumažintos kainos. Verslininkės nuomone, agentūros siūlomi būstai grįžusiems patrauklesni už viešbučius, nes gali pasiūlyti virtuves.
Viešbučių apartamentai virtuvių neturi. Ieva sakė, jog jie išnuomojo kelis apartamentus be virtuvių, tačiau ten buvo pasirūpinta virduliais, šaldytuvais ir virtuvės įrankiais.
Ji pastebėjo, kad grįžę iš užsienio šiek tiek sutrikę. Viskas, ko jie pageidauja – tai namų. Jokių kitų specialių pageidavimų.
Matosi, kad jie rūpinasi artimaisiais, nes nenori iš karto važiuoti pas tėvus, žino, kad gali juos užkrėsti virusu. Žmonės situaciją vertina adekvačiai. Didžioji nuomininkų dalis – jaunimas nuo 20 iki 40 metų.
Buvo ir Lietuvoje atsidūrusių Rusijos piliečių. Bet dažniausiai jie labai muša kainas, o rengiasi gyventi dideliu būriu. Teko jiems atsakyti.
Naujus poreikius įvertino per parą
Jau antrą savaitę kitu ritmu gyvena ir trumpalaikės nuomos administravimo įmonė „Houseys“.
70 nedidelių apartamentų bei viešbučių Vilniuje ir Kaune administruojančios įmonės klientai – nuo dienos iki kelių savaičių, kartais – kelių mėnesių, apsistojantys žmonės.
Į koronoviruso pandemiją bei paskelbtą karantiną nuomotojai sureagavo vos per parą.
Pirmoji užduotis visai komandai: kaip galima greičiau sureaguoti į pasikeitusią rinką, mat vos paskelbus karantiną jau kitą rytą buvo daugybė norinčiųjų nuomotis būstą dviems savaitėms.
Taip pat reikėjo staigiai sugalvoti iš kur gauti reikiamų priemonių ir tinkamai pasiruošti apartamentų priežiūrai. Po paros visos su įmone bendradarbiaujančios tvarkytojos jau buvo aprūpintos pirštinėmis, kaukėmis, visuose apartamentuose suvežioti dezinfekciniais skysčiai, dabar būstai papildomai vėdinami kiekvieno tvarkymo metu.
Kažkas grįžo į Lietuvą, kažkas planavo išvykti ir neišvyko, kažkas laukia grįžtančios dukros ir rūpinasi jos apgyvendinimu – tokie pastarosiomis dienomis šios įmonės klientai. Dauguma apsistojančiųjų – lietuviai.
Verslininką sujaudino bendrystė
„Kadangi administruojame kitų žmonių turtą, su juo ir jo nuoma bei nuomos kaina susijęs sprendimas – ne tik mūsų, bet ir savininkų reikalas. Iš savininkų sulaukėme didžiulio palaikymo. Kai kurie patys kreipėsi į mus, sakydami, kad siūlytume jų butus medikams. Per naktį pasikeitė ir tai, jog žmonės ėmė rūpintis ne tik savimi, bet ir kitais.
Supratę, jog daugybei mūsų klientų reikės apartamentų dviems savaitėms, iškart pasiūlėme patrauklias tokio laikotarpio nuomos kainas“, – sakė „Houseys“ bendraįkūrėjas ir vadovas T.Grizas.
Kainos buvo sumažintos nuo 45-60 iki 20 eurų už naktį. Nė vienas buto savininkas tam neprieštaravo.
„Kiek daug galime, kai esame vieningi, tiesiog nustojome vieni kitiems pavydėti ir tai yra nuostabu, – jautriai kalbėjo Tomas, tačiau jis jau dabar svarsto, kaip po poros savaičių ar mėnesio teks gelbėti savo verslą.
Kokių netikėtų pageidavimų iš klientų išgirdo per praėjusią savaitę? Viena nuomojamame būste apsigyvenusi mergina paskambino ir pasakė, jog keptuvės dangtis per mažas ir prašė atvežti kitą.
Kurortas užsidarė nuo viruso
Palangoje skelbimų apie būstus karantino metu nėra.
Palangiškiai vis garsiau baiminasi, kad į jų miestą suvažiavę poilsiautojai atvežė virusą ir jiems. Greičiausiai tokie skelbimai sukeltų didelį miestelėnų nepasitenkinimą.
Nepamirštamą poilsį Palangoje žadančios būstų nuomos agentūros „Cohost“ projektų vadovas Mantas paaiškino, kad jų įmonė nesiorientuoja į klientus, kurie ieško vietos saviizoliacijai karantino metu.
Bendraudami su galbūt būsimais klientais jie prašo nurodyti, ar šie yra grįžę iš užsienio. Tokių klientų dar nėra pasitaikę nuo karantino pradžios.