Už beveik 340 kv. m ploto butą su automobilių stovėjimo vietomis Bokšto gatvėje buvo sumokėta daugiau kaip 1,9 mln. eurų.
Nepagaili iki 2 mln. eurų
Anot „Ober-Haus“ ekspertų, nagrinėjant brangiausių butų sandorius, įvykusius pernai, šį butą galima tituluoti brangiausiu 2019 metais asmeniniam naudojimui parduotu butu ne tik sostinėje, bet ir visoje Lietuvoje.
„Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis patvirtino – ir toliau brangiausiai sumokama už didesnio ploto butus Vilniaus senamiestyje bei individualius didelio ploto namus vertingiausiose Lietuvos vietose.
„Pastaraisiais metais už asmeniniam naudojimui skirtą brangiausią būstą pirkėjai Lietuvoje mokėjo ir 2 mln. eurų. Viršyti šią ribą yra labai sunku, nes tikrai išskirtinio būsto pasirinkimas yra ribotas arba jis neparduodamas“, – komentavo „Ober-Haus“ atstovas.
Prabangaus ir išskirtinio nekilnojamo turto rinkoje dirbančios NT agentūros „Baltic Sotheby’s International Realty“ nekilnojamojo turto brokeris Robertas Karalius portalui lrytas.lt pasakojo, jog lietuvių įsigytas kone 2 mln. eurų vertės būstas projekte „Pliaterių rūmai“ – vienas iš penkių brangiausių ir didžiausio ploto. Blokuoto namo tipo būstas turi atskirą kiemą, terasą, kelių šimtų kv. metrų ploto erdvės išsidėsčiusios per keturis aukštus.
Apartamentų kompleksą „Pliaterių rūmai“ sudaro itin didelio ploto butai, vienas individualus namas, blokuotas namas ir treji apartamentai centriniuose rūmuose.
Šiame komplekse brangiausius būstus perka išskirtinai lietuviai, mat solidaus ploto butai paprastai įsigyjami ne nuomai, o nuolatiniam gyvenimui.
Anots R. Karaliaus, daugiau kaip milijono eurų vertės sandorių praėjusiais metais priskaičiuota ne vienas, itin prabangaus būsto poreikis auga, šiuo metu pasiūla netgi mažesnė nei poreikis.
„Yra tekę parduoti keletą remontuotinų iki 400 kv. m ploto miesto namų (angl. townhouse), kuriuos klientai įsigijo nuolatiniam gyvenimui. Tai – išskirtinėse miesto vietose esantys pastatai – istorinių rūmų dalis, pastatai, kuriuose gyveno garsūs žmonės, ar kurie itin vertingi architektūriškai, dažnai juose, nebūnant paklausos, iki parduodant veikė biurai. Tokie pastatai labai traukia pirkėjų, kurie linkę investuoti savo laiką ir pinigus, dėmesį“, – komentavo R. Karalius.
Paskelbė brangiausiųjų penketuką
Registrų centras taip pat skelbė, kas ir už kiek pernai įsigijo brangiausią nekilnojamąjį turtą. Kaip rašė portalas lrytas.lt daugiausia praėjusiais metais pirkėjai sumokėjo už namą Kaišiadorių rajone – 9,1 mln. eurų. Portalas 15min.lt pranešė, jog tokia suma buvo sumokėta už valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio vilą – gyvenamąjį namą su žemės sklypais.
Tarp kitų išskirtinių sandorių Registrų centro atstovai minėjo namą Vilniuje, T.Kosciuškos g. Už šį objektą sumokėta 3,5 mln. eurų. Tai – buvusio kandidato į prezidentus Juozo Petraičio 2000 metais pradėtas, tačiau taip ir nebaigtas statyti namas, kurį įsigijo nekilnojamojo turto bendrovė „K.O.S projektai“, priklausanti verslininkui Nerijui Numavičiui. Nugriauto namo vietoje suprojektuoti daugiabučiai, projektinius pasiūlymus tik ką apsvarstė ir jiems pritarė ekspertai.
Į išskirtinių sandorių penketuką pateko ir 2,25 mln. eurų kainavęs butas sostinės J. Basanavičiaus g., 1,9 mln. eurų atsiėjęs butas Vilniaus Bokšto g. ir 1,7 mln. eurų kainavęs dar vienas butas J.Basanavičiaus gatvėje.
„Ober-Haus“ atstovas R. Reginis patikslino, jog J. Basanavičiaus gatvėje butai įsigyti su kitos paskirties patalpomis, todėl jie nelaikomi asmeniniam naudojimui įsigytu būstu.
Rekordininkas nesikeitė nuo 2016-ųjų
Anot NT ekspertų, nagrinėjant per metus užregistruotus brangiausių butų sandorius, matyti, kad tik itin retu atveju už vieną kvadratinį buto metrą pirkėjai sumokėjo daugiau nei 5 tūkst. eurų. „Ober-Haus“ skaičiavimais, per 2019 metų pirmąjį pusmetį buvo įsigyti tik keturi butai, kurių kaina viršijo šią ribą.
Vertinant pagal vieno kvadratinio metro kainą, brangiausias butas Vilniuje 2019 metų pirmąjį pusmetį buvo parduotas priеš 15 metų statytame pastate L. Stuokos-Gucevičiaus g. – už daugiau nei 150 kv. m ploto butą su automobilių stovėjimo aikštele ir nedidelio ploto negyvenamosios paskirties patalpa buvo sumokėta beveik 1,1 mln. eurų, arba maždaug 6600 eurų už vieną kvadratinį buto metrą, atmetus automobilių stovėjimo vietų ir kitų buto priklausinių kainą.
Šis butas – brangiausias, skaičiuojant už vieną kvadratinį buto metrą, nuo 2016 metų.