Šis jaunimo renginys yra įžanga į Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos pertvarkos kūrybines dirbtuves, kurias rugsėjo viduryje organizuos Lietuvos architektų sąjunga.
„Kurdami Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos viziją siekiame įtraukti kuo daugiau žmonių ir apjungti skirtingas idėjas. Tai yra istorinė, ko gero, kartą per šimtmetį vyksianti transformacija, todėl norime į kūrybos procesą įtraukti ir jaunimą. Neabejoju, jog drąsios ir kūrybiškos jaunimo idėjos taps įkvėpimo šaltiniu ir ekspertams“, – sako „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.
Kurs menines vizijas ir pramogaus
Vilniaus geležinkelio muziejaus patalpose įsikursiančiose dirbtuvėse vaikai bus suskirstyti į tris užduočių sudėtingumo grupes pagal amžių: 7-10, 11-14 ir 15-18 metų. Vadovaujami urbanisto, mokslų daktaro Tomo S. Butkaus jaunieji kūrybinių dirbtuvių dalyviai įvairiomis priemonėmis stengsis perteikti savo vizijas, o pasibaigus renginiui aptars jas su projekto vadovu. Apibendrinta dirbtuvių informacija bus perduota Lietuvos architektų sąjungos organizuojamų kūrybinių dirbtuvių dalyviams.
Per pertraukas vaikai bus vaišinami spragėsiais, vaisiais ir sveikuoliškais kokteiliais. Pasibaigus dirbtuvėms jaunuolių lauks pramogos su aktorių improvizuotojų trupe „Kitas kampas“, kurie įtrauks vaikus į spontaniškų istorijų kūrimą.
Organizatoriai kviečia moksleivius registruotis į renginį, kuris vyks Geležinkelio g. 12.
Transformuos visą rajoną
„Vilnius Connect“ projektas ne tik iš esmės transformuos strategiškai svarbų ir judrų sostinės rajoną, bet ir reikšmingai pagerins žmonių mobilumą viešuoju transportu, konvertuos esamas gamybines erdves į viešą infrastruktūrą, kurios dėmesio centre bus šiuolaikiniai žmonių poreikiai“, – teigia „Lietuvos geležinkelių“ Turto valdymo paslaugų centro Strategijos ir veiklos vystymo skyriaus vadovė Julija Abromavičienė.
Projekto įgyvendinimo metu ketinama pertvarkyti Vilniaus geležinkelio stoties teritoriją ir joje įkurti modernų daugiafunkcį mobilumo, verslo ir laisvalaikio centrą, bus išplėstos pėsčiųjų ir žaliosios erdvės.
Be architektų, urbanistų ir kitų sričių ekspertų, į geležinkelio stoties kūrybines dirbtuves planuojama įtraukti ir bendruomenių atstovus.