Prieš perkant – išbandyti praktiškai
Demonstracinis 1,5 kambario butas, kurį galima išbandyti jame apsistojus, įrengtas sostinės Pašilaičių mikrorajone vystomo projekto „Grigalaukio dominija“ daugiabutyje. Buto plotas yra kiek didesnis nei 37 kv. metrai, o jo sieną išorėje juosia balkonas. Butas įrengtas „iki šakučių“ – aprūpintas reikalingais baldais, buitine technika, indais ir kitais patogiam gyvenimui reikalingais dalykais.
„Tobulindami klientų aptarnavimo procesą, gilindamiesi į išsakytus poreikius, pamėginome „apsiauti jų batus“ ir nueiti visą kelią, kurį nueina priimantys sprendimą dėl būsto pirkimo. Pastebėjome, kad ne visuomet pakanka apžiūrėti neįrengtą erdvę ar jos brėžinius. Besidomintiems mažesnio ploto būstu kyla daugybė klausimų: kaip tinkamai jį suplanuoti ir įrengti, ar tikrai jis bus patogus gyventi. Todėl, norėdami padėti klientams įvertinti, ar pirkinys atitiks lūkesčius, ir pasisemti idėjų, siūlome jiems apsistoti pavyzdiniame bute. Manome, kad „pasimatavus“ būstą apsispręsti bus lengviau, o sprendimas bus tikrai pamatuotas“, – sako „Omberg“ direktoriaus pavaduotoja Olga Dainytė.
Pasak jos, sykiu klientai galės „pasimatuoti“ ir gyvenimą uždaroje gyvenvietėje esančiame mažaaukštės statybos A+ energinės klasės būste. Taip pat – išmėginti požeminės automobilių stovėjimo aikštelės ir gyvenvietėje įrengtų laisvalaikio erdvių privalumus. Tokia visapusė patirtis bus praktiškai naudinga klientams būsto pirkimo procese, o atsiliepimus rinksiančiam vystytojui leis dar geriau įsigilinti į jų poreikius.
Svarbiausia – funkcionalus suplanavimas
Kaip pastebi O.Dainytė, nedidelius – 1–1,5 kambario – butus dažniausiai renkasi jauni žmonės, vaikų neturinčios poros, ieškantys pirmojo būsto sau ar investicijai. Tokie pirkėjai aktyviai domisi, kaip palyginti nedidelėje erdvėje tinkamai ir stilingai atskirti miegamojo ir svetainės ar virtuvės zonas, kokie sprendimai padėtų sukurti didesnės erdvės pojūtį, kaip ir kur montuoti rekuperatorių, kad šis nekristų į akis ir neužimtų reikalingos vietos.
Demonstracinį butą įrengę specialistai ypatingą dėmesį skyrė jo suplanavimui ir pasitelkė paprastą, tačiau efektyvų sprendimą – pertvaras. Jomis bendroji 25 kv. metrų ploto erdvė atskirta nuo 4 kv. metrų ploto jaukaus miegamojo, taip netgi paneigiant mitą, kad jam būtina didelė kvadratūra. Reikšmės būsto funkcionalumui turi ir suplanuotas koridorius, atskiriantis gyvenamąją zoną nuo durų į laiptinę – laisva erdvė panaudota itin talpiai drabužių ir daiktų spintai įrengti. O rekuperatorius sumaniai paslėptas vonios lubose. Visa tai užtikrina, kad vietos bute užteks ir reikalingiems daiktams pasidėti, ir vakarams su draugais leisti.
Bute taip pat kruopščiai atrinkti baldai bei įranga vonios kambariui ir virtuvei, buitinė technika. Ekspertų patirtis ir įrengtas pavyzdys rodo, jog išmanus suplanavimas gali užtikrinti lūkesčius atitinkantį maksimalų funkcionalumą ir mažesniame būste.
Erdvės užtenka ir unikaliam stiliui
„Žinoma, svarbu ne tik tinkamai suplanuoti būstą, bet ir skirti pakankamai dėmesio interjero sprendimams. Perkantys mažesnį butą kartais nuogąstauja, jog jame tiesiog nebus vietos stilingiems akcentams. Tačiau mūsų apdailos ekspertų patirtis rodo, jog spalvos, medžiagos ir jų tekstūros yra reikšmingos kuriant erdvės pojūtį ir gali neatpažįstamai transformuoti bet kurį būstą. Kartu su patyrusiais specialistais galima įgyvendinti visas interjero idėjas, padėsiančias sukurti komfortišką gyvenimą ir atspindėsiančias naujųjų gyventojų asmenybę“, – sako O.Dainytė.
Demonstracinis butas įrengtas remiantis skandinaviško ir minimalistinio stiliaus idėjomis – neapkrautas detalėmis, būste vyrauja švelnių tonų, natūralios, gamtos spalvos. Subtiliai įpinti medžio motyvai bei keletas pavasariškų žalsvų ir gelsvų akcentų padeda sukurti stilingą erdvę, kurią kiekvienas lengvai galėtų pritaikyti savo poreikiams.