Senasis pastatų kompleksas pačiame uostamiesčio centre ištuštėjo, kai prieš penkerius metus jame veikęs Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas išsikėlė į naujas patalpas Kauno gatvėje.
Pastatai, įtraukti į Kultūros paveldo registrą, buvo perduoti Turto bankui.
Keli bandymai privatizuoti nenaudojamus pastatus buvo nesėkmingi – verslininkai nepanoro dalyvauti aukcionuose, nors nuo pirmojo, kuris buvo surengtas 2015-ųjų rudenį, pradinė statinio kaina nuo 2,17 mln. eurų sumažėjo perpus.
Juos atbaidė ir tai, kad derinant projektus su paveldosaugininkais iškiltų daug problemų.
Sustabdžius privatizavimą apleisti pastatai ėmė sparčiai nykti, juose apsigyveno valkatos. Jie išplėšė ir išnešė viską, ką dar buvo įmanoma, sukėlė kelis gaisrus.
Perimti senąjį 50 tūkst. kvadratinių metrų ploto išskirtinės architektūros kompleksą troško Klaipėdos menininkų bendruomenė.
Buvo parengtos studijos, kaip buvęs kalėjimas taptų centriniu Klaipėdos kultūros objektu, viliotų ne tiktai vietinius gyventojus, bet ir miesto svečius.
Kultūros bendruomenės idėjoms pritarė ir Klaipėdos politikai. Jų neišgąsdino faktas, kad komplekso rekonstrukcijai prireiktų bene 10 milijonų eurų. Planuota pinigus kaupti kooperuojant savivaldybės, nacionalinių ir tarptautinių fondų, menininkų ir privačių investuotojų lėšas.
Klaipėdos savivaldybė pasiūlė už senąjį Klaipėdos policijos komisariato pastatų kompleksą valstybei mainais atiduoti vienuolika įvairių objektų. Tai keli gyvenamieji namai, mokyklos, automobilių stovėjimo aikštelė, sandėlis, vandens rezervuarai, inžineriniai tinklai.
Kai netiko šis variantas, pasiūlytas žemės sklypas naujo teismų komplekso statybai.
Tačiau ilgai delsusi Vyriausybė pagaliau nusprendė, kad senajame kalėjime įsikurs Klaipėdos teismai.
Vyriausybės kanclerio A.Stončaičio teigimu, įprastai Europoje teismų rūmai yra įsikūrę miestų centruose, be to, uostamiesčio teismų perkėlimas į senąjį kompleksą būtų tarsi istorijos tąsa. Avarinės būklės pastatus prikelti naujam gyvenimui tikimasi per dvejus trejus metus.
1862 metais Klaipėdos centre, Jūros gatvėje, pastatytame pastate veikė prisiekusiųjų teismo ir kalėjimo kompleksas. Po Antrojo pasaulinio karo čia įsikūrė sovietinė milicija, vėliau – Klaipėdos policijos komisariatas.