Birželio 23-iosios gatvės 1-asis namas šviečia naujais balkonais. Išskyrus pirmąjį aukštą. Ten, kur balkono niekada nebuvo, dabar daugiabučio vaizdą darko iš lentų sukaltas paaukštinimas su stogeliu.
Ši keista konstrukcija aptverta tvora, o įėjimą nuo nekviestų svečių saugo lentgalys, prikaltas vinių.
Šį savavališką statinį pas pirmojo aukšto gyventojus apsilankę savivaldybės ir policijos atstovai jau pareikalavo nugriauti. Jeigu ne – žadėjo pagalbos kreiptis į Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) pareigūnus.
Gėles vežė iš Baltarusijos
Viešųjų ryšių specialistas Arūnas Armalis sakė daug kartų ėjęs pro šį vieną pirmųjų Vilniaus daugiabučių, vadinamą „chruščiovke“, bet neatkreipęs dėmesio į šią keistenybę.
„Tačiau vieną dieną įsižiūrėjau – visi balkonai puikiai renovuoti. Dar likusios žymės nuo buvusių įstiklinimų iš įvairiausių medžiagų, spalvų.
Dabar, visa tai nuardžius, viskas vienoda. Tik vaizdas apačioje stebina. Ir nesakykite, kad pilki blokinukai riboja kūrybingumą“, – kalbėjo A.Armalis.
Jo žodžiais, paprastai su tokiais namą visokiais statiniais aplipdančiais „statybininkais“ kaimynai nenori bendrauti – kad ko nors neatsitiktų buto durims ar automobiliui kieme.
Tik šis atvejis ne toks. Pirmojo aukšto buto duris „Sostinei“ pravėrė maloni moteriškė. Pasirodo, tai jos vyras Levas Griniovas-Jusupovas balkoną surentęs, darželį gėlėmis apsodinęs. O ji, Ema, tik padedanti.
Emos žodžiais, dabar po darželį nėra ko dairytis. O vasarą jis pasipuoš įvairiaspalviais žiedais. Juk gėles prieš langus vyras ne vienmetes, o daugiametes sodino. Važiavo jų net į Baltarusiją pirkti.
Nors Vilniuje ir gyvena seniai, L.Griniovas-Jusupovas yra Rusijos pilietis, todėl vizos vykstant į Baltarusiją jam nereikia.
O kilęs pensininkas iš Archangelsko kunigaikščių šeimos Rusijoje.
Niekam iš kaimynų nekliuvo
„Anksčiau mums po langais buvo netvarka. Taip, kaip ir kitur“, – mostelėjo ranka link kitų daugiabučių moteris. Darželį sutuoktiniai įrengė prieš trejus metus.
Darželyje atšilus orams sužydės rožės, bijūnai, lelijos, rudeniop – jurginai.
Emos ir vyro svajonė – darželyje įrengti suolą, kad būtų kur atsisėsti, pasigrožėti augalais. Ar nebijo, kad suolą okupuos girtuokliai? „Nieko baisaus, sutvarkysime. Turėsime ką veikti“, – šyptelėjo moteris.
Ema skundėsi, kad namo administratoriaus „Naujamiesčio būstas“ balkonus renovavę statybininkai išlaužė rožes.
O po to dar apsilankė savivaldybės ir policijos atstovai.
„Pasakė, kad mūsų balkonas pastatytas savavališkai, nors niekam iš kaimynų nebuvo užkliuvęs, visi giria gėles darželyje. Ką gi, teks nugriauti, nelauksime, kol baudą skirs“, – atsiduso Ema.
Dokumentai – būtini
VTPSI nurodė, kad balkono įstiklinimo darbai yra vadinami pastato paprastuoju remontu. Įstiklinant balkoną daugiabutyje, tam reikia gauti rašytinį pritarimą paprastojo remonto projektui.
Pavyzdžiui, stiklinant balkoną daugiabutyje, remonto projektui raštu turi pritarti savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas valstybės tarnautojas.
Birželio 23-iosios gatvės 1-ojo namo gyventojai, prieš daugelį metų kaip papuola įstiklindami balkonus, tokiais dokumentais nepasirūpino. Tad visas įstiklinimo konstrukcijas taip pat teko nuardyti.