Štai kas žlugdo statytojų sumanymus – tai ne tik užstotas vaizdas pro langą

2019 m. kovo 6 d. 09:51
Kristina Buidovaitė-Pivoriūnienė
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika“, turinti ne vieną projektą sostinės centre ir Senamiestyje, kelia klausimą, kokiame mieste gyvensime.
Daugiau nuotraukų (14)
Anot bendrovės „Eika“ valdybos pirmininko Roberto Dargio, ginčijamos kone visos sostinėje vykstančios statybos. Todėl jis siūlytų Aplinkos ministerijai apibrėžti interesus, plėtojant NT projektus mieste. Nes dažniausiai vieno ar kito žmogaus interesai pavirsta visos visuomenės interesais.
Pasak R.Dargio, įmonės veiką reglamentuoja įstatymai. Ir, kuriant bei plėtojant projektus jų be išimties laikomasi. Nors, pavyzdžiui, Vilniaus centre, Gedimino prospekte esančio „Live square“ projekto atveju greta esančios gyventojų bendrijos nariai atkakliai kartojo, jog statybos vyksta nelegaliai.
„Susiklostė praktika, jog žmonėms vis sunkiau priimti pokyčius. Mieste, jautrioje aplinkoje, bet koks pokytis nemalonus“, – komentavo R.Dargis. 
Pavyzdžiui, visuomenėje plačiai aptartam „Live square“ projektui – 22 metai. Dar 1997 metais atsirado pirmi susitarimai statyti biurų pastatą.
Suderinus šį projektą su kaimyninio namo bendrija ir pradėjus statyti, atsirado daugiau nepatenkintųjų, kurie užvertė skundais įvairias institucijas. R. Dargis pabrėžė ir tai, jog projektas ir taip buvo pakoreguotas atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus.
„Tačiau ta patirtis liudija, kad pavienių žmonių interesai ginami prisidengiant viešuoju interesu“, – teigė R.Dargis.
Vilniuje, Reformatų skvere bendrovė jau turėjo pradėti darbus. Bet Viešųjų pirkimų tarnybai iškėlus klausimų dėl projekto teisėtumo, „Eika“ buvo įtraukta į biurokratinę mėsmalę. 
R.Dargis pabrėžė, jog teisiškai iniciatyvinė grupė, ginanti Reformatų skverą ir ginčijanti projektą, neegzistuoja.
Bendrovė žino, jog bet koks projektas, derinimas atsidurs visuomenės akiratyje. Klausimas vienintelis – diskutuoti ir tartis? Kaip vertinti miesto atnaujinimo  klausimus? „Galbūt paprasčiausia uždrausti bet kokias statybas ir leisti seniems pastatams pūti ir griūti?“ – ironizavo R.Dargis.
Skaičiuojama, jog mieste gyventojų tankis hektare turėtų būti apie 150. Štai tokiu atveju investicijos į infrastruktūrą atsipirktų.
„Eikos“ generalinis direktorius Domas Dargis kalbėjo, jog įmonės Naujamiestyje plėtojamas projektas gamybinėje teritorijoje, besiribojančioje su Aguonų, Šaltinių ir Mindaugo gatvėmis, atgaivintų teritoriją, kuri jau  20 metų yra apleista.
Žvėryne esančios patalpos, kuriose ilgą laiką buvo įsikūrusi spaustuvė, taip pat buvo paliktos likimo valiai – „Eika“ ėmėsi teritoriją gaivinti. 
„Miesto politika aiški – konvertuoti tokias teritorijas. Tačiau atsiranda daugiau interesų, visų pirma, priešiškumas tarp institucijų. Paskutiniame etape, pradėjus statybas, įsitraukia ir gyventojai, bet tuo metu koreguoti projektą tampa labai sunku“, – kalbėjo D.Dargis. 
Pagrindiniai gyventojų skundai – vaizdas pro langą ir saulės stygius bei atstumai tarp pastatų. Dar, juokavo R.Dargis, jog gerai būtų gyventi be kaimynų ir mokykla už 5 min. kelio. 
EikaRobertas Dargis^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.