Ispanės žmonos gimtinėje marijampolietis lietuviams ieško atostogų būsto – kainos stebina

2019 m. vasario 12 d. 16:03
Lrytas.lt
„Jokių didelių karjeros galimybių neieškojau, tiesiog norėjau ramaus darbo ir laimingo gyvenimo. Galvojau, padirbsiu pusmetį ir grįšiu į Lietuvą, tačiau Edinburge (Škotija) šiek tiek užtrukau“, – pasakojimą apie nekilnojamojo turto brokerio karjerą pradėjo Dainius Markevičius. Iš Lietuvos keturiasdešimtmetis išvyko prieš 15 metų.
Daugiau nuotraukų (8)
Kaune baigęs verslo administravimo studijas marijampolietis net nepradėjo dirbti pagal specialybę, jo niekas nelaikė gimtinėje, todėl nutarė padirbėti svečioje šalyje. Kur kas ilgiau, nei planavo, užtrukęs Škotijoje Dainius ten susipažino ir su savo būsima žmona ispane Irene.
Tad ir vėl jo planai apvirto aukštyn kojomis – pora išvyko į Malagą, Ispanijos pietuose, Kosta del Solio regione, esantį miestą.
Pasak Dainiaus, ten kone geriausias klimatas Europoje, puikus susisiekimas su pasauliu, gerai išplėtotas pramogų ir paslaugų sektorius turistams, net paslidinėti galima – vos už poros valandų kelio, Siera Nevadoje. Tad ilgai svarstyti – ar vykti namo į Lietuvą, ar bandyti karjeros galimybes žmonos gimtinėje, ilgai nereikėjo.
„Malagoje ypač malonūs vietiniai žmonės, šilti ir paprasti, lengvai priimantys užsieniečius“, – pabrėžė emigrantas.
Tačiau gyvenimo pradžia svečioje šalyje jo nenuteikė optimistiškai, kaip to tikėjosi, – kaip tik tuo metu, apie 2010-uosius, Ispanijoje prasidėjo ekonominis nuosmukis.
„Bet vis vien reikėjo prasimanyti gyvenimui, – prisiminė Dainius. – Visada domėjausi nekilnojamuoju turtu, Škotijoje pamėgau laidas apie įvairius būstus šiltuosiuose kraštuose, ėmiau svajoti apie su tuo susijusį darbą.“
Nekreipdamas dėmesio į aplinkinių įspėjimus dėl netinkamo laiko – tuo metu savo veiklą sustabdė apie 60–70 proc. mieste veikiančių nekilnojamojo turto agentūrų – lietuvis vis dėlto ėmė prekiauti nekilnojamuoju turtu.
Iš pradžių jis dirbo su vietiniais – pardavinėjo bankų perimtą nekilnojamąjį turtą. Ar tuo metu buvo įmanoma pusvelčiui įsigyti būstą?
Pasak D.Markevičiaus, dauguma tų būstų buvo itin prastos būklės ir bloguose rajonuose. Gerų variantų, kad sutaptų kainos ir kokybės santykis, pasitaikė vos keli. Pagrindiniai pirkėjai buvo vietiniai ispanai, kurie beveik visą būstui reikalingą sumą – 80–90 proc. skolinosi iš bankų.
Po pusmečio savarankiško brokeriavimo Dainius įsidarbino tarptautinėje nekilnojamojo turto kompanijoje, nuo tada pasikeitė ir jo klientai – beveik visi jie iš Vakarų Europos, vienas kitas iš JAV, Kanados, Azijos. Smunkant rublio kursui labai sumažėjo rusų pirkėjų.
Ispanijos NT rinka dabar jau visiškai atsigavusi, čia statoma daug naujų namų ir pirkėjų užtenka – investuoja skandinavai, belgai, olandai.
Pasikeitė net naujai statomų namų architektūra. Prieš krizę populiaresni buvo klasikinio stiliaus namai, dabar dygsta modernūs, su didžiuliais langais bei didžiulėmis terasomis daugiabučiai.
Pirkėjai drąsiai perka būstus ir „iš brėžinių“, laukia įkurtuvių porą metų.
950 tūkst. – tiek kainavo brangiausiai parduotas Dainiaus NT objektas, tai buvo du nauji kotedžai, kuriuos įsigijo tas pats pirkėjas. Populiariausi pirkiniai – butai atostogoms, kurių kaina 150–200 tūkst. eurų.
Būtent tokiais būstais labiausiai domisi ir lietuviai, per metus tėvynainiams jis parduoda 3–5 būstus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.