Vieno brangiausių pasaulio miestų senbuviai niršta nebeįstengdami susimokėti už būsto nuomą, o ką jau kalbėti apie jo įsigijimą. Užtat Niujorkas traukia pinigų nestokojančius turtuolius, kurie pasiryžę pakloti protu sunkiai suvokiamas sumas.
Manhatane dar tik baigiamame statyti 290 metrų aukščio dangoraižyje jau parduota apie 90 procentų būstų. Pigiausias čia atsieina 12 mln. dolerių (10,5 mln. eurų). Su kiekvienu pirkėju pastato valdytojai susipažįsta asmeniškai, nors įprastai jų pavardės neskelbiamos.
Tačiau naujasis JAV rekordininkas nutarė nesislapstyti – didžiausią šalies istorijoje sumą už nekilnojamąjį turtą paklojo turtingiausias Čikagos žmogus Kenas Griffinas, dar pravardžiuojamas Grifu.
Iki pasaulio rekordo jam gerokai pritrūko, nes brangiausias būstas parduotas Honkonge už 361 mln. dolerių (315 mln. eurų).
Bet Amerikoje K.Griffinas paklojo daugiausia, nes iki šiol brangiausiai (už 137 mln. dolerių, arba 120 mln. eurų) 2014-aisiais buvo parduotas nedidelis namas tame pačiame Manhatane.
Net JAV žiniasklaida ėmė stebėtis – kam žmogui gali prireikti apartamentų, kurie kainuoja tiek pat, kiek siekia nedidelės valstybės (tarkime, Palau) metinis biudžetas. „Ponui K.Griffinui reikia vietos apsistoti, kai jis lankosi šiame mieste“, – paskelbė jo vadovaujamo rizikos kapitalo fondo „Citadel“ atstovai. Šios kompanijos valdomo turto vertė siekia 28 mlrd. dolerių (24,44 mlrd. eurų).
„Vos“ 45-ąją vietą turtingiausių Amerikos žmonių sąraše užimantis 50 metų verslininkas seniai garsėja potraukiu į prabangą.
Žiniasklaidos dėmesį buvo patraukusios jo antrosios vestuvės, kurios 2003 metais iškilmingai buvo atšvęstos Versalio rūmuose (Prancūzija).
2015-aisiais įvyko milijardus dolerių kainavusios skyrybos, o nuo to laiko K.Griffinas puolė apsipirkinėti. Už rūmus Londone jis paklojo 122 mln. dolerių (106,5 mln. eurų).
„New York Times“ skaičiavimais, meno kūriniams ir nekilnojamajam turtui jis jau išleido 1,4 mlrd. dolerių (1,22 mlrd. eurų). Tiesa, net 700 mln. dolerių (611 mln. eurų) verslininkas skyrė labdarai – universitetams ir muziejams paremti. („Spiegel.de“, LR)