Sunku patikėti, bet jie tokie yra – 10 šio pasaulio nuostabiausių tiltų

2018 m. spalio 15 d. 09:33
Lrytas.lt
Kartais įkvėpimas apima netikėčiausiose vietose. Paimkime paprasčiausią tiltą. Ar kada nors susimąstome apie tai, kas mus gali perkelti iš vienos vietos į kitą? Būtinybė ir praktiškumas yra žodžiai, retai siejami su grožiu, bet šis pasaulio nuostabiausių tiltų dešimtukas privers pažvelgti į šiuos didingus statinius kitomis akimis.
Daugiau nuotraukų (9)
1. Didysis Danjango-Kunšano viadukas, Kinija
Nusidriekęs 164,8 kilometro šis tiltas yra ilgiausias pasaulyje. Statant 2011-aisiais atidarytą tiltą dirbo apie 10 tūkstančių darbininkų, statybos truko kiek ilgiau nei ketverius metus ir kainavo 8,5 milijardo JAV dolerių. Sunkiai suvokiamas statinys jungia Šanchajų ir Dziangsu provincijos sostinę Nandzingą.
2. Mijo viadukas (Viaduc de Millau), Prancūzija 
Aukščiu šis tiltas lenkia net galingąjį Eiffelio bokštą – Prancūzijos Mijo viadukas šiuo metu yra aukščiausias tiltas Europoje. Jis iškilęs iki 343 metrų. Atidarytas 2004-aisiais Tarno slėnyje sujungė Klermoną-Feraną su Bezjė ir Narbonu. Kad monumentalųjį statinį išvystų kitu kampu, tiltų mėgėjai po juo gali praplaukti baidarėmis.
3. Riblhedo viadukas (Ribblehead Viaduct), Šiaurės Jorkšyras, Anglija
Sujungtas 24 akmeninėmis arkomis, iškilęs 32 metrus virš pelkynų, Riblhedo viadukas yra vienas geriausių Viktorijos laikų inžinerijos pavyzdžių. Jis pastatytas tarp 1870 ir 1874 metų, o 1988-aisiais įtrauktas į Anglijoje saugomų istorinių statinių sąrašą. Tiltas yra dalis geležinkelio, žinomo kaip Setlo–Karlailo linija. Jis skiria Kambrijos ir Jorkšyro grafystes, driekdamasis vidury nuostabaus kalnų bėgimo tako, vadinamo Trijų viršūnių iššūkiu („Three Peaks Challenge“).
4. Vasco da Gamos tiltas, Portugalija
12,3 km ilgio Vasco da Gamos tiltas, jungiantis Šiaurės ir Pietų Portugaliją, yra ilgiausias tiltas Europoje. Atidarytas 1998-aisiais, jis pavadintas portugalų keliautojo, kuris buvo pirmasis europietis, XV amžiuje jūromis pasiekęs Indiją, garbei. Iškilęs virš Težo upės tiltas neprieinamas pėstiesiems. Jis pastatytas taip, kad atlaikytų stipriausius vėjus, galinčius siekti 70 metrų per sekundę.
5. Auksinis tiltas (Kau Vang), Vietnamas
Vietnamo Auksinis tiltas, atidarytas šių metų birželį, tapo tikra interneto sen-sacija ir turistų traukos vieta. 150 metrų ilgio pėsčiųjų tiltas kalno viršūnėje greta Da Nango miesto pastatytas taip, kad atrodo, jog jį laiko milžiniškos rankos.
6. Aukso Vartų tiltas (Golden Gate Bridge), JAV
Turbūt ryškiausias pretendentas į garsiausio pasaulio tilto titulą Aukso Vartų tiltas, laikomas San Fransisko simboliu, atidarytas dar 1937 metais. Jo atidarymo šventė truko visą savaitę ir buvo pažymėta įvairių renginių. Šis tiltas garsėja ne tik inžineriniais sprendimais. Per visą tilto gyvavimo istoriją nuo jo nušoko ir nusižudė 1700 žmonių. Šiemet pradėtas dvejus metus truksiantis savižudybių preven-cijos tinklo įrengimas. Tinklas kabės šeši metrai po pėsčiųjų taku, kad užkirstų kelią žūčiai šokant nuo tilto.
7. Beipandziango, arba Dugo, tiltas, Kinija
Ši neįtikėtina struktūra virš Beipandziango upės iškilusi daugiau nei pusę kilometro – 565 metrus, tai yra aukščiausiai pasaulyje. Šis tiltas ir stilingas, ir funkcionalus.
Svarbi kelio dalis sujungė Liupanšujaus ir Čiudzingo miestus. Tai leido sumažinti kelionės laiką trimis valandomis. Šioms statyboms kinai išleido apie 130 milijonų eurų.
8. Ešima Ohašio tiltas (Eshima Ohashi), Japonija
Žiūrint į šio pagarsėjusio tilto nuotrauką gali pasirodyti, kad tai lenktynių trasa ar amerikietiškieji kalneliai. Kelias ant tilto nuotraukose atrodo labai status, tačiau iš tiesų įkalnės ir nuokalnės gradientas siekia 6,1 procento, o tai nėra taip ekstremalu. 1,7 kilometro ilgio Ešima Ohašio tiltas jungia Macujės ir Sakaiminato miestus ir yra didžiausias nejudančios konstrukcijos tiltas Japonijoje.
9. Hartlando–Naujojo Bransviko tiltas, Kanada
Šis ilgiausias dengtas tiltas pasaulyje atidarytas 1901-aisiais. Jis dažnai vadinamas bučinių tiltu, nes pasakojama, kad kadaise vyrukai stabdydavo savo žirgus 390 metrų ilgio tilto vidury, kad gautų keletą bučinių iš jiems patikusių praeivių. Tiltas buvo uždengtas 1921–1922 m., nepaisant vietinių gyventojų protestų, esą dengtas tiltas kenks jaunimo moralei. 1995-aisiais Kanados paštas išleido pašto ženklą tilto garbei.
10. Garo tiltas (Pont du Gard Aqueduct), Prancūzija
Jokių abejonių, kad tai seniausias tiltas šiame sąraše. Garo akveduką pastatė romėnai dar pirmajame mūsų eros amžiuje. Trijų aukštų iš arkų pastatytu 50 metrų aukščio tiltu į Nimo miestą būdavo tiekiamas vanduo. Šis nuostabus statinys iš minkš-to geltono kalkakmenio Prancūzijos valdžios paskelbtas istorijos pamink-lu dar 1840-aisiais.
 
pasaulistiltai^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.