Po skandalo dėl daugiabučio statybų Vilniuje kirto atgal: „Jeigu nepatinka – neperki“

2018 m. rugsėjo 14 d. 20:17
Lrytas.lt
Statybininkai SKUBIAI parduoda išskirtinį butą projekte „Leičių kiemas“. Pradinis įnašas – minimalus, kaina „akcinė“, o pardavėjas dirba ir savaitgaliais. Žodžiu, tik pirkite! Šiuo skelbimu viename populiariausių nekilnojamojo turto portalų kiek daugiau nei prieš savaitę susidomėjo arti tūkstančio žmonių. 942 eurai už kvadratinį metrą – išties „katalikiška“ kaina šiandienos būsto rinkoje. Tačiau statybos sostinės Leičių gatvėje ne dėl kainos sulaukė išskirtinio dėmesio – namo, statomo Leičių g. 9,  nuotraukos šią savaitę  tapo bene labiausiai aptarinėjama tema per 100 tūkst. narių vienijančioje feisbuko grupėje „Gerų meistrų kontaktai“.
Daugiau nuotraukų (11)
„Gal kas iš specialistų galėtų pakomentuoti, ar statant daugiabutį namą galimi tokie sprendiniai? Tai brokas, menas ar kas?“ – po nuotraukomis teiravosi jas įdėjusi vilnietė Ramunė Šidlauskaitė. Per 200 komentarų, daugybė pasidalijimų, pasipiktinimo banga ir juokeliai apie statybininkų darbą – internautus nustebino tiesiai virš langų sumūrytos perdangos, kreivas stogas ir nesurišti blokeliai.
Ar Ramunė ketina pirkti butą šiame name, kad sunerimo dėl jo kokybės?
Visai ne. Pasirodo, „Leičių kiemo“ plėtotojų, bendrovės „Anreka“ statomus namus jau kurį laiką stebi kone visa Perkūnkiemio bendruomenė savo suburtoje feisbuko grupėje.
„Viskas prasidėjo prieš pusmetį. Mano draugai gyvena viename Eitminų g. daugiabutyje, bet jų aplankyti negalėjau, nes liftas ten sustoja tarp aukštų ir norit patekti į butą reikia laiptais pakilti aukštyn arba nusileisti žemyn, o su vežimėliu tai padaryti beveik neįmanoma“, – pasakojo vilnietė, daugiau nei dešimt metų judanti tik vežimėliu. Tiesa, visuomeninių bei gyvenamųjų pastatų pritaikymu neįgaliems žmonėms besidominti R.Šidlauskaitė išsiaiškino, kad 2013-aisiais taip liftus įrengę statytojai Statybos įstatymo nepažeidė (su išlygomis tokią teisę suteikęs 161 įstatymo punktas šiuo metu panaikintas), tačiau tokios laiptinės nuotrauką ji įkėlė į feisbuką. Ir tada paskui tą nuotrauką ėmė plaukti kitos, iš keliuose Eitminų gatvės daugiabučiuose įsikūrusių naujakurių.
Žmonės skundėsi nekokybiškais langais, apipelijusiomis sienomis, atsilaupiusiais dažais, piktinosi, kad nepavyksta susitarti su statytojais. „Štai todėl  Perkūnkiemio gyventojai „Anreką“ stebi lyg pro didinamąjį stiklą“, –  paaiškino Ramunė. Taip feisbuke atsirado ir Leičių  gatvėje statomo namo nuotrauka.
Pašilaičiuose plėtojamą projektą „Leičių kiemas“  sudarys 7 daugiabučiai, kuriuose  bus apie 700 butų. Nuo praėjusių metų rugsėjo pradžios statomas pirmasis etapas – B energinės klasės, trijų laiptinių, 9 aukštų daugiabutis. Jame bus įrengti 99 45–93 kv. m ploto butai, taip pat 10 28–356 kv. m ploto administracinės paskirties patalpos. Šį etapą ketinama pabaigti dar šiemet.
Susisiekus su „Anrekos“ statybų vadovu Kęstučiu Mikelėnu jis pažadėjo pakomentuoti Pašilaičiuose susiklosčiusią situaciją, tačiau pažado netesėjo, telefonu nebeatsiliepė.
Įmonės statybų techninės priežiūros vadovas Arūnas Norkevičius kalbėjo tik apie šiuo metu vykdomas statybas Leičių gatvėje, neslėpė, jog iš kolegos girdėjo,  kad   feisbuke plinta devynaukščio  nuotraukos ir jas aktyviai aptarinėja daugybė žmonių.
„Esu visiškai dėl to ramus. Viskas ten daroma gerai. Toks projektas. Taip nubraižyta – taip turi būti padaryta, o mano mano pareigos – kad viskas vyktų pagal projektą. Bute lubos aukštos, tad jos yra su nuolydžiu. Man jokių klausimų dėl to nekyla. Kadangi butai su daline apdaila, žmogus pats išmąsto, ką daryti su tomis lubomis, ar pakabinamąsias daryti, ar kitokias. Tokių butų jau parduota šimtai. Tokie „Anrekos“ namai visi. Bet jei nepatinka – neperki, ateini, pažiūri – kreiva ir tiesiog išeini“.
Paprašyti pakomentuoti žmones sudominusio namo nuotraukas Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai atsisakė. „Iš nuotraukų to padaryti jie negali. Tam reikia susipažinti su projektu, žinoti architekto atliktus sprendimus ir pan. Kad būtų galima padaryti išvadą, jog tai tikrai brokas, reikia užsako tyrimo ir išsamios visų projektų ir dokumentų analizės“, – portalui lrytas.lt rašė  VGTU ryšių su visuomene projektų vadovė Agnė Augustinaitė.
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovė savo atsakymą portalui pateiks kitą savaitę.
StatybospašilaičiaiPerkūnkiemis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.