Neūkiškumas, jojimo entuziastų norų nepaisymas. Taip policijos ketinimus atsisakyti Belmonto žirgyno įvertino žirginio sporto atstovai.
Ne vienus metus trečdalis Belmonto žirgyno patalpų tuščios, nors policija galėtų uždirbti krūvą pinigų už aptvarų žirgams nuomą. O likusius septynis policijos žirgus prižiūri net 27 darbuotojai.
Nors pastatus Belmonte dar tik planuojama parduoti, kalbama, kad jau yra pirkėjas, kuris už juos pasiryžęs pakloti 2 mln. eurų.
Kraustytis žada jau spalį
Iki žirgyno iškraustymo iš Belmonto liko mėnuo.
Tai aiškėja pažvelgus į gardų nuomos ir papildomų paslaugų pirkimo konkursą, kurio sąlygose nurodyta, kad teikėjas paslaugas turės pradėti teikti nuo spalio 1-osios.
Paklaustas, kur persikraustys raitojo būrio žirgai, policijos atstovas Paulius Radvilavičius paaiškino, kad paslaugų pirkimo procedūra dar nebaigta, sutartis nepasirašyta, todėl apie kraustynes kalbėti dar anksti.
Sklando kalbos, kad policija žirgams vietos ieškos Lietuvos žirgyne Riešėje (Vilniaus r.).
Paklaustas apie perkėlimo motyvus P.Radvilavičius aiškino, kad taip bus racionaliau naudojamos lėšos.
Esą dalis patalpų Belmonte nenaudojamos dėl prastos būklės, o jų rekonstrukcijai lėšų biudžete nėra.
Jojikams nieko netrūksta
P.Radvilavičius tvirtino, kad tik pasibaigus pirkimo procedūrai ir pasirašius sutartį bus svarstoma galimybė perduoti patalpas Turto bankui. Mat patalpos techniškai ir morališkai pasenusios, joms reikia kapitalinio remonto.
Jojimo entuziastei Editai Motuzienei apmaudu dėl naikinamo žirgyno.
Jis prasidėjo jau prieš ketverius metus, kai buvo iškraustyti privatininkai ir trisdešimt jų žirgų, nes policijai uždrausta teikti komercines paslaugas.
Anot E.Motuzienės, Belmonte yra viskas, ko reikia jojikams: maniežas, kambariai sportininkams, sporto salė.
„Deklaruojame narkomanijos ir savižudybių prevenciją. Tegu vaikai lankosi Belmonte, tegu joja“, – įsitikinusi E.Motuzienė.
Tiesa, ne visos patalpos pasenusios ir susidėvėjusios. Prieš iškraustymą privatininkai dalį jų suremontavo.
Apie taupymą – tik kalbos
„Policija kalba apie sąlygų pagerinimą. Koks čia pagerinimas, koks taupymas, kai iškrausto į Riešę? Kaip policija su žirgais budės Vilniaus centre?“ – klausė E.Motuzienė.
Dabar septynis policijos žirgus prižiūri net 16 laisvai samdomų darbuotojų ir 11 pareigūnų. Po neseniai vykusio aukciono buvo parduoti 8 tarnybai netinkami žirgai, todėl artimiausiu metu policija planuoja įsigyti daugiau žirgų.
Patruliuoti Vilniaus gatvėse, parkuose policijai reikia bent dešimties žirgų.
Praėjusiais metais raitojo būrio išlaikymas atsiėjo 281 tūkst. 162 eurus, įskaitant ir darbuotojų darbo užmokestį.
Nemažai pinigų policija galėtų uždirbti Belmonte nuomodama aptvarus žirgams. Jų net 70 dabar yra tušti.
Sportininkams negrąžino
Dėl to, kad žirgynas būtų grąžintas sportininkams, o ne naudojamas tik policijos reikmėms, parašai buvo pradėti rinkti prieš ketverius metus.
Juo labiau kad policijos žirgams buvo įrengtos atskiros arklidės.
Anot peticijos autorės žirginio sporto klubo „Akūras“ vadovės Elenos Navickaitės-Zalieckienės, Belmonte visiškai neracionaliai naudojamas mūsų visų turtas.
Belmonto žirgynas yra vienas iš nedaugelio sporto centrų Lietuvoje, kuriame sudarytos visos sąlygos treniruotis ištisus metus.
Be to, žirgynas yra puikioje vietoje – labai arti miesto centro, todėl į jį patogu atvykti suaugusiesiems, vaikams.