Verslininkų teigimu, trumpalaikė darbo vietų nuoma nepririša prie ilgalaikės nuomos sutarties įsipareigojimų, suteikia lankstumo, be to, aktualu startuoliams, kurie negali prognozuoti personalo augimo.
Pasak Roberto Vingrio, kibernetinio saugumo kompanijos „Fortinet“ atstovo Baltijos šalyse, Lietuvoje jis dažniausiai darbuojasi namuose, o valandos ar kelių valandų susitikimams su klientais, partneriais ar kolegomis renkasi bendradarbystės erdves.
„Kai atvyksta kolegos iš Rygos, Talino ar Helsinkio, susitinkame bendradarbystės erdvėje. Kai verslo reikalais keliauju į kitą šalį, taip pat renkuosi ne kavinę, o vietą nuomojamame biure. Lankstumas yra progresyvių kompanijų dabartis ir ateitis. Jį vertina ir būsimi darbuotojai. Jeigu kompanija tarptautinė ir ją sudaro 10–15 žmonių komanda skirtingose šalyse, vertėtų paskaičiuoti, ar geriau nuomotis biurus ar rinktis bendradarbystės erdves“, – sako R. Vingrys.
Šiuo metu verslininkas oficialiems susitikimams renkasi tarptautinio lanksčių darbo vietų sprendimų teikėjo „Regus“ erdves. Jomis naudojasi ir verslo kelionių metu.
Išsinuomojo tradicinį biurą, po 2 mėnesių nebetilpo
Pasak Jekaterinos Kosmačevos, vienos didžiausių pasaulyje lanksčios biurų nuomos grupės IWG vadovės Baltijos šalims, nuomoti biuro erdvę pasaulio didmiesčiuose tik susitikimams – jau įprasta praktika.
„Paryžiuje, Berlyne ar Prahoje užsukti kelioms valandoms į biurą, pristatyti prezentaciją klientui ir aptarti reikalus – nieko nestebinanti darbo dalis. Lanksčios darbo vietos dažnai siejamos su startuoliais ar laisvai dirbančiais darbuotojais. Tačiau rinka taikosi prie naujos kartos darbuotojų poreikių ir netgi tradicinės tarptautinės kompanijos išbando įvairiausius lankstaus darbo modelius. Tarp jų ir darbą netradiciniame biure“, – pasakoja J. Kosmačeva.
Verslą pradedančių įmonių atstovai pripažįsta, kad bendradarbystės erdvės – idealus variantas startuoliams, kurie negali prognozuoti personalo pokyčių.
„Kai pradedi naujausių informacinių technologijų verslą, sunku prognozuoti, kaip jis vystysis. Pradžioje išsinuomojome biurą su fiksuotu nuomos mokesčiu. Tačiau po dviejų mėnesių į jį mūsų komanda jau nebetilpo. Bendradarbystės erdvėje galima pradėti nuo 1 ar 2 žmonių ir palaipsniui skaičių didinti, mažinti, keisti pagal poreikius. Darbo vietų nuomos sistema atriša rankas ir suteikia pasirinkimo laisvę“, – pasakoja Gintaras Tamošiūnas, „TokenDesk“ vadovas, vykdantis projektus kartu su „Blockchain Solutions“.
Šiuo metu IWG valdomas „Regus“ nuomoja darbo vietas sostinės Islandijos gatvėje ir verslo centre „Park Town“. Šiemet planuojama atidaryti dar kelias erdves.