Pirmajame tokiame renginyje dalyvavo per 50 nekilnojamojo turto, IT, verslo plėtros, rinkodaros ir kitų sričių specialistų, kurie kartu su mentoriais plėtojo savo idėjas. Dalis problemų, kurioms buvo ieškoma sprendimų, prieš renginį buvo pateikta organizatorių: kaip panaudoti dirbtinį intelektą kuriant interjerus, spręsti parkingo stygių, efektyviau valdyti NT sistemas ir kt.
Paskutinę hakatono dieną iš viso buvo pristatyta dešimt idėjų, daugiausia dėmesio skirta dalinimosi ekonomikos sprendimams. Tarp jų idėjos kaip bendradarbiauti įmonės darbuotojams važiuojant į darbą vienu automobiliu, kaip apskaičiuoti energijos sunaudojimą ir paskatinti gyventojus ją taupyti, platforma, kuri padeda rezervuoti vietą bet kokiam renginiui, sprendimas, kaip paskatinti bendruomenės narius būti aktyvesniais ir kitos idėjos. Nugalėjo komandos „PrePark“ sprendimas, kaip geriau išnaudoti ne visą parą užimtas automobilių stovėjimo aikštelės.
„Daug dėmesio skirta ir, mano nuomone, Vilniaus miestui labai aktualiam klausimui – transporto priemonių srautams ir spūstims. Labai įdomus siūlomas sprendimas dalintis parkingo vietomis, bendradarbiaujant biurams ir gyventojams, kai vieniems reikia parkuotis dienos metu, o kitiems tik vakare. Didieji biurų klasteriai ir greta esančios gyvenvietės puikiai galėtų bendradarbiauti ir rotuotis“, – apie nugalėjusią idėją sakė viena renginio iniciatorių ir mentorių, „Technopolio“ vadovė Lina Maskoliūnė.
Anot jos, taip pat labai akivaizdi tendencija visame pasaulyje, kuriai šiuo metu aktyviai ruošiasi ir Vilnius – dalinimosi ekonomika.
„Planuojama, kad per artimiausius kelerius metus beveik pusė visų dirbančių žmonių bus laisvai samdomi darbuotojai (eng. freelancer), kurie labai aktyviai migruos po visą pasaulį. Taigi Vilniuje plėsis ne tik bendradarbystės (eng. co-working), bet ir bendro gyvenimo (eng. co-living) erdvės. Tokiems projektams reikės efektyvių valdymo sistemų, kitų inovatyvių sprendimų, kurie turėtų konkurencinio pranašumo rinkoje. Šiuo metu tai labai didelį potencialą naujiems verslo projektams turinti niša“, – sakė ji.
Pasak Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos vadovo Mindaugo Statulevičiaus, daug idėjų yra negirdėtos ir plėtotinos.
„Išgirdome kelias perspektyvias idėjas, kurios tikrai turi potencialo sulaukti investicijų ir tolimesnio įgyvendinimo. Svarbu, kad dalis komandų atsižvelgė į naujausias tendencijas, kurios užkariauja pasaulį, pavyzdžiui, buvo pasiūlyti sprendimai dėl bendradarbytės ir bendro gyvenimo erdvių. Matantys galimybes dalinimosi ekonomikoje neišvengiamai laimės“, – sakė M. Statulevičius.
„Tokie renginiai labai įkvepia, galima paprastuose dalykuose rasti daug galimybių ir potencialo. Tikiu, kad po tokių renginių gimsta pradžia geriems projektams, kurie patobulins visą NT rinką“, – sakė Martynas Žibūda, renginio mentorius ir bendrovės „Eika“ plėtros vadovas. Po šio renginio įmonė ketina daugiau dėmesio skirti komandai, kuriančiai žaliosios energijos sprendimus.
Renginį organizavo LNTPA, Vilnius „TechPark“, kartu su NT plėtotojais „Eika“, „Technopolis“, „Urban Inventors“ ir išmanių sprendimų namams įmone „Jung“.