Nustėro sužinoję, kam priklauso brangiausias pasaulyje namas

2017 m. gruodžio 18 d. 21:06
Lrytas.lt
Dienraščio „The New York Times“ žurnalistai išsiaiškino, kad brangiausio pasaulyje namo savininkas – Saudo Arabijos princas, sosto įpėdinis Mohammedas bin Salmanas. Ši žinia nestebintų, jei ne faktas, kad tėvynėje princas aktyviai kovoja su korupcija ir propaguoja asketišką gyvenimą.
Daugiau nuotraukų (16)
301 mln. JAV dolerių kainavusią pilį Prancūzijoje NYT žurnalistai vadina „dar vienu niekučiu“ princui, greta jau turimos 500 mln. JAV dolerių vertės jachtos ir 450 mln. JAV dolerių atsiėjusio Leonardo da Vinci dailės kūrinio, rašo telegraph.co.uk.
4645 kv. m ploto rūmai pavadinimu „The Chateau Louis XIV“ buvo parduoti 2015 m. už tuomet rekordinį 301 mln. JAV dolerių. Anuomet pirkėjo vardas liko nežinioje.
XVII a. stiliumi įrengti rūmai pastatyti 2009 metais. Be daugybės miegamųjų ir svetainių namuose yra vyno rūsys, kino teatras, vidaus ir lauko baseinai, dvi pokylių salės, biblioteka, prabangus būstas apstatytas šiuolaikine buitine technika. Rūmų teritorijoje trykšta fontanas, aplinką puošia marmurinės statulos, alėjos, augalų labirintas. Rūmai stovi žalio parko viduryje, 15 minučių kelio nuo Prancūzijos sostinės Paryžiaus.
301 mln. JAV dolerių kainavęs nekilnojamasis turtas – vienas ekstravagantiškiausių princo pirkinių, kuriam leisti nesąžiningai sukaupti pinigai.
Bandant aiškintis, kas šio pirkinio savininkas, pirkėjomis prisistatydavo Prancūzijoje ir Liuksemburge registruotos įmonės. Jos priklauso Saudo Arabijoje registruotai firmai „Eight Investment Company“, kurią valdė asmeninio Mohammedo bin Salmano investicinio fondo galva. Karališkosios šeimos narių patarėjai kalba, kad galiausiai šios pilies savininkas yra sosto įpėdinis. Nei Saudo Arabijos vyriausybė, nei pats princas į NYT prašymus pakomentuoti naujienas neatsakė.
Beje, „Eight Investment Company“ neseniai nusipirko ir 250 ha nekilnojamojo turto taip pat netoli Paryžiaus.
Lapkričio pradžioje Mohammedas bin Salmanas tapo antikorupcinio komiteto vadovu. Po to šalyje pradėti masiškai areštuoti vietos elito atstovai: už grotų pateko 11 princų ir kelios dešimtys aukštas pareigas einančių pareigūnų bei verslininkų. Į laisvę jie išleisti tik po to, kai valdžiai perleido savo turtus.
Princas Mohammedas bin Salmanas į istoriją spėjo įeiti ir kaip valdovas, pradėjęs bombardavimą Jemene bei paskelbęs Kataro blokadą. Tačiau jis pažadėjo žmonėms vėl atverti kino teatrus ir sugrąžinti moterims teisę vairuoti automobilius.
 
rūmaiSaudo Arabijaprincas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.